astra mi sattim arkadaslar

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güle güle kullanın,
dizel düşünmediniz mi? yakıt konusu nasıl acaba 1.6 benzinlilerin?

bandem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün aracı teslim aldım. Yaklaşık 100 km oldu araç. Ortalama yakıt 6.0. Tabii çok yoğun trafikte 15 dakika gerisi uzun yol gibi bence çok iyi bir değer rodajda olduğunu da düşünürsek.

İlk izlenimlerim şöyle, Astra 1.3 cdti easy egore

Süper yumuşak bir direksiyon var düşük hızlarda. Hızlandıkça sertleşiyor. Yani astrada direksiyon inanılmaz sertmiş.

Yüksekte araba kullanmak büyük keyif. Şehir içinde Ankaralılar zırt pırt önünüze kıramıyor.

Daha detaylarını inceleme fırsatı bulamadım ama Bluetooth süper ferahlatıyor. Müzikler rehber telefon konuşmaları filan...

Kapıları biraz elime hafif geldi sanki Astra daha Bi yoktu yani alman havası vardı. Bunda klasik Japon kapıları illa ittirecen kapanması için. Bagajı gayet geniş.

Yol bilgisayarı filan kullanışlı

Emniyet kemeri uyarı ikazı var ilk defa bindiğim bir arabada. İlk arabam da vectra dti 2001 di.

Ara hızlanmaları zayıf diyorlar veya rampada bayılmalar filan varmış ama ben daha korka korka bindiğim için deneyemedim. Gaza dokununca gidiyor işte. Cvt şanzımana alışmak lazım vites değişikliği yok sürekli gidiyor. Astranın en beğenmediğim yanlarından biriydi şu easy.

Hafta sonu Antalya yapıcam dönünce daha sağlıklı bir değerlendirme yapabilirim sanırım ama artıları bunlar galiba.

Astra benim ikinci arabamdı süper temiz kullandım zaten 2010 41000 e de yüksek denilebilecek bir rakama sattım. Bir kere olsun arıza ışığı yanmadı. Ama işte insanoğlu zamanla sıkılıyor veya yeni ihtiyaçlar ortaya çıkıyor.

Sanırım qq dan da memnun kalıcam.

Niye dizel almadım. Manuel araba kullanılmaz gibi geliyor artık bana. Fiyat olarak da iyi geldi cvtnin.

Fotoğrafları en kısa surede eklerim

Sent from my LUMIA 1520 using Tapatalk

---------- Yeni Mesaj eklenme 02-07-2014 zamanı: 00:00 ---------- Önceki Mesaj 01-07-2014 zamanı: 23:58 ----------

altunizadede bir tane mor renkli var acayip şekil duruyor... hayırlı olsun kazasız belasız. güzel araç beğeniyoruz bizde ailecek :D

Bi dha koyu renk araba almam valla siyahta ağzım yandı:):)

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Manuel araba neden kullanılmasın ki? Otomatik olan arabamı performans hissini törpülediği için manuele çevirmeyi düşünen biri olarak gerçekten merak ettim :)

bandem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tabi fikirler farklı olabilir. Zaten bana göre dedim cümlemde. Neden kullanılmaz. Yani far sensorunu niye istiyoruz birkaç işlem yapmadan yansın işi halletsin diye veya usb girişi neden istiyoruz cd filan aux işine girmeden direksiyondan kontrol ile müzik dinleme kolaylığı var.

Aynı şey otomatik vites için de geçerli.

Zaten otomatik araca yonelmemdeki temel husus,konfor vevrahatlıktı. Performans beklentim olsaydı zaten qq almayı hiç düşünmezdim. Ben ara hızlanmalar surat gaz tepkisi gibi şeyleri önemsemeyen konforlu yolculuk yapmak isteyen birisi olduğum için debriyajdı vitesti devirdi bunlarla uğraşamayacak birisi olduğum için manuel kullanılmaz dedim.

Yoksa benim zihniyetimde olmayan biri saydığım gerekçeleri kendinde bulmadığı veya tam tersini istediği için rahatlıkla manuel alabilir.

Bu arada arabanın sadece şoför tarafının camı tek dokunuşla açılıp kapanıyor sinir bozucu bir durum:)

Sent from my LUMIA 1520 using Tapatalk

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
japonlar sıkıntılı donanımda :D
toyotada durumlar daha fena :)

bandem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen