astra mı focus mu

petro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konu motor kıyaslamasına döndü..motor olarak ford önde..bunu buradaki herkes onaylıyor zaten...iç donanım kalitesinde astra önde olabilir..bu tamamen zevk meselesi...ama bir süre sonra 1.3 ün bazı kullanıcılara göre yetersizliğini (turbo açılana kadar) görüp, keşke ford alsaydım diyecekseniz ford ve motoru konusunda hiç düşünmeyin..vergiymiş, yakıt tüketimi fazlaymış..bunlar siz araçtan zevk alırken düşünülmeyecek şeyler..vergiyi yılda 2 kere düşünürsün ama araca her gün binersin..yılda oluşan 200 liralık fazla vergide önemli değil zaten..1 yılda 200 lira nerelere verilmiyor ki...ben astra aldım..malzeme kalitesi üst düzeyde ama babamın 1.5 dci 100 bg meganını kullanınca keşke bu motor astrada olsaymış diyorum çoğu zaman..canlı ve atak..fordda öyledir...karar sizin...yalnız verdiğiniz ilandaki fordun fiyatı bana biraz fazla gibi geldi..arkadaşım 3 ay önce 26500 e aldı..60000 km de..arka park sensörü falan var..ghia donanımlı sanırım..2006 modeldi galiba.. sizin için hayırlısı olsun...

KöSeDaĞLı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ufak bir düzeltme bu araclqr b segmenti değil c segmentidir
b segmenti corsa fiesta c segmenti focus astra d segmenti mondeo vectra insignia
evet c segmenti yanlış yazmışım

KöSeDaĞLı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konu motor kıyaslamasına döndü..motor olarak ford önde..bunu buradaki herkes onaylıyor zaten...iç donanım kalitesinde astra önde olabilir..bu tamamen zevk meselesi...ama bir süre sonra 1.3 ün bazı kullanıcılara göre yetersizliğini (turbo açılana kadar) görüp, keşke ford alsaydım diyecekseniz ford ve motoru konusunda hiç düşünmeyin..vergiymiş, yakıt tüketimi fazlaymış..bunlar siz araçtan zevk alırken düşünülmeyecek şeyler..vergiyi yılda 2 kere düşünürsün ama araca her gün binersin..yılda oluşan 200 liralık fazla vergide önemli değil zaten..1 yılda 200 lira nerelere verilmiyor ki...ben astra aldım..malzeme kalitesi üst düzeyde ama babamın 1.5 dci 100 bg meganını kullanınca keşke bu motor astrada olsaymış diyorum çoğu zaman..canlı ve atak..fordda öyledir...karar sizin...yalnız verdiğiniz ilandaki fordun fiyatı bana biraz fazla gibi geldi..arkadaşım 3 ay önce 26500 e aldı..60000 km de..arka park sensörü falan var..ghia donanımlı sanırım..2006 modeldi galiba.. sizin için hayırlısı olsun...
evet iki araç arasında donanım hemen hemen aynı karar verilecek konu motorları
durum böyleyse en iyisi 1,6 benzinli almak herhalde.. mevsim yaz olunca fiyatlarda artıyor tabii
diğer arkadaşlara da yorumları için teşekkürler..

Son düzenleme:

UuR__

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende Bızım Opelı Almadan Once Sızın Gıbı 2 Lemde Kalmıştım Yalnız Bence 32.000 Tl vereceksenız 0 Almanız Tavsıyesınde Bulunacağım Opelin Konfor Paketli 1.4 Astra Hbleri 32.800 Tl Gıbı Bırsey Bence O Kadar Çok Yakmıyor Bugun Bır Hesaplama Yaptık 255 Tlık Bır Depo Ile Rahat 775 Km Gıdıyor. Yalnız Bu SehırIcı Kullanımı Sehırdısı Oldugunda Ortalama Bıraz Daha Düşer Sadece Dızellere Bakmamanızı Tavsıye Ederım.

Son düzenleme:

magic_ksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astradaki işçilik malzeme kalitesini focusda bulamazsınız.

KöSeDaĞLı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar focus mu astra mı derken bu gün gidip 2007 corolla 1.4d 4d terra 92000 km de bir araç aldım. aldım derken kapora verdim biraz yarın servise götürüp gösterecez inş.. 90 bin bakımı yapıldı diyor. bu araç hakkında ne dersiniz..
bilmiyorum biraz geç mi oldu ama benimde aklımda çok fazla yoktu. focus bakıyodum temizini bulamadım. bunu görünce fiyatı sordum internetten arkadaşlara normal dediler, pazarlıkla aldık bakalım hayırlısı. toyotanın 90000 bakımında nelerin yapılması gerekiyor, bilenler yazarsa memnun olrum..
2842048490i.jpg

SERO 80

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar opelin de 1.7 cdti motoru var astrada ...:D fiyatı yükesek olduğunda pek tutulmadı ve oıpel yalnış hatırlamıyorsam 2006 yılındamı 2007 yılındamı ney astra'nın 1.7 cdti motoru daha getirmedi türkiyeye hem çok arıza veriyor hemde parçaları çok pahalı idi...:D en basit örneği geçen bi abimize verdik baskı balata debriyaj 1.7 cdti1500 tl filan tuttu tam ahtırlamıyorum ama..:D yani 1.3 cdti nin baskı balatasının fiyatı ile 1.7 cdt ini arasında dağalr var fiyat olarak ...opelde bunu göz önüne alarak tr ye 1.3 cdti ve 1.6 twinport motoru getiriyor türkiyeye astralarda... astra 1.9 cdti var 1.7 cdti var ...:D varda var:D
en basit örneği combonun 1.4 benzinli triptoinc vites versiyonu bile var....:D
ama TR 'de yok sanırım bu sene getirecekler...:D

yani opelde bir çok motor seçeneği var ama tR 'de yok maalesef buda neden kaynaklanıyor yüksek motorlu araçların vergisi parça fiyatları vs.. vs... diye tutulmadığından doalyı opel TR ' ye getirmiyor...

Son düzenleme:

deagle_07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kesinlikle astra sedan :) öncelikle duruşu ve havası bakımından tercih edilcek bir araç