astra mı focus mu

KöSeDaĞLı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
birde şu var astra da 1.3 motor eksiklik olarak söylenebiliyor. focusta da eksiklik olarak söyleyebileceğimiz şeyler varmıdır acaba??

cmb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
CVT ye bulaşılmadığı sürece focus ghia trendler çok ses alıyor.

CDX Hastası

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
FOCUS un iç yapısının kalitesi astra kadar değerli değil..Geriye yapılan manevralarda hareket kabiliyeti bagaj kapağı mesafesenin yüksek oluşundan kısıtlı.Ancak park sensörü yardımcı olur..2.El piyasası sürekli sıcak..Yan aynalar çift açılı değil...

KöSeDaĞLı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konfor+düşük vergi+şıklık astrayı,
motor gücü focus u ön plana çıkarıyor.
kararsız kalmak çok kötü

gOkO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu konuda seçim size kalmış.Benim fikrim(focus tdci uzun süre kullanan birisi olarak) Focusun performansı ve ses sistemi dışında astraya üstünlüğü yok.Diğer bir konuda 1 yıl süresince amcamın arabası hiç servise gitmedi(focus).

Focus:
-Özellikle kışın, ilk çalıştırmalarda transit gibi çalışır adeta.
-Lastik sesi çok alır
-Plastik aksamı ve kapı kaplamaları çok kalitesiz.
-sürücü koltuğu bana göre çok rahatsız
+Virajlarda kontrolü iyi
+Performansı 2.0 benzinli araçları aratmıyor(Hatta şehir içinde çok daha çevik)
+Frenleri harika, dozlaması iyi ve duruşu dengeli.
+Geniş virajlarda yana yatıp hafif salınıma girsede, özellikle ani tepkilerde ve dar manevralarda go-kart aracı gibi.
+Çok basmazsan yakıtta cimri

Astra 1.3cdti uzun süre kullanmadığım için fazla yorum yapmayacağım ama focustan şık ve sessiz bir araç.1. ve 2. viteslerde turbo devreye girene kadar illallah dedirtebiliyor ama ekonomisi göze alınınca bu önemli değil.Bozuk yollarda özellikle arka taraftan tıkırtılar geliyor.Bindiğim iki araçtada bu ses vardı...

Yani seçim size kalmış...

KöSeDaĞLı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu konuda seçim size kalmış.Benim fikrim(focus tdci uzun süre kullanan birisi olarak) Focusun performansı ve ses sistemi dışında astraya üstünlüğü yok.Diğer bir konuda 1 yıl süresince amcamın arabası hiç servise gitmedi(focus).

Focus:
-Lastik sesi çok alır
+Virajlarda kontrolü iyi
+Geniş virajlarda yana yatıp hafif salınıma girsede, özellikle ani tepkilerde ve dar manevralarda go-kart aracı gibi.

Astra 1.3cdti uzun süre kullanmadığım için fazla yorum yapmayacağım ama focustan şık ve sessiz bir araç.1. ve 2. viteslerde turbo devreye girene kadar illallah dedirtebiliyor ama ekonomisi göze alınınca bu önemli değil.Bozuk yollarda özellikle arka taraftan tıkırtılar geliyor.Bindiğim iki araçtada bu ses vardı...

tşkkrler yorum için..
arkadaşlar iki araba arasında kesin şunu al bu yaramaz diyemiyor..
zor bi seçim olacak..

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Focusun bir eksisinide ben söyliyeyim.

Casio kol saat ekranlı Yol bilgisayarı standart:D

Yol bilgisayarında ayrıca anlık tüketim gibi değerleride göremiyorsunuz.Ekran boyutuda Casio kol saati ekranları ile aynı.Hiç estetik yok.

44F3750817114CAAA5576F65716EFE15.jpg

cmb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Focus:
-Lastik sesi çok alır

+Virajlarda kontrolü iyi

- lerin hepsi donanımdan kaynaklı trenddir sizi bindiğiniz.

2007 ghia ve 2010 titanium kullandım dediklerinizle alakası yok motor sesi hariç.

Bence eksileri aynalar dışardan kapanması ghiada yol bilgisayarının ekranı küçük ve anlık göstermemesi

KöSeDaĞLı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Focusun bir eksisinide ben söyliyeyim.

Casio kol saat ekranlı Yol bilgisayarı standart:D

Yol bilgisayarında ayrıca anlık tüketim gibi değerleride göremiyorsunuz.Ekran boyutuda Casio kol saati ekranları ile aynı.Hiç estetik yok.

44F3750817114CAAA5576F65716EFE15.jpg
evet yol bilgisayarı ekranı küçük.. yeni tip torpidolarda ekran daha büyük ve yazı rengi kırmızı . c-max kullanan bir arkadaşım küçüklüğünden ve yol bilgisayarını görmek için eğilmek zorunda kaldığından şikayetçi idi..
277508756fw.jpg

Son düzenleme: