astra lastik boyut değişimi yardım...

oguzdag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ben astra h nin direksiyon sertliğinden şikayetçiyim. bunla ilgili bir konuda açmışdım. ancak çözüme ulaşamadık.

bende kendimce şöyle bi çözüm buldum. eski aracım focus1 di onunda direksiyonu oldukça sertdi. 195/60/15 di orginal lastikleri. kışın önlere 185/65/15 kar lastiği taktığımda direksiyon oldukça hafifliyordu.

burdan yola çıkarak 205/55/16 olan astranın lastiklerini 195/55/16 yapabilirmiyim. yada hangi 195 tabanlı ebat tavsiye edersiniz?

ayrıca yol tutuş, fren mesafesi, esp nin çalışması felan çok etkilenir mi?

oguzdag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sonuçda golflere bakıyorum 175 taban kullanılan modeli var. benim düşüncem taban daraldıkça direksiyon tepkisi artacağı yönünde. çünkü direksiyondan gelen komutları iletmede lastik en önemli faktör bana göre. ince oluncada daha çabuk döner gibi geliyor.

ustalardan yardım bekliyorum.

balerefone

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lastikler orjinal kalsın bence. lastiklerinizi havaı kaç? hepsini bir 32 ' ye vurun öyle deneyin.

oguzdag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
32 psi denedim, direksiyon yumuşadı ancak bu seferde yol konforu azaldı. ama 30 psi de direksiyon yoldaki eğimlere göre davrandığından 32 psi kesinlikle daha iyi.

ancak bana yetmedi. direksiyonu yazılımla felan yumuşatmada olamıyacağını sölediler. tek seçeneğim lastik tabanını daraltmak kaldı.
aslında spor moduna alınca direksiyon sertleşiyor. demekki elektrik motorunun direksiyon sistemine yardımının bir ayarı var. ancak yumuşatma yönünde bir ayar nasıl yapılır. belli değil. belki tunningciler beyinden o ayara girebilir mi?

oguzdag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
205/55/16 dan 195/55/16 ya geçersem yanaklar 2mm alçalıyo konfor düşebilir.zor bir durum

oguzdag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
direksiyonun 20-30 km lerde ağır veya sert olması çok saçma bi durum bence.
sonuçda düşük hızlarda sokaklarda dönüyoruz, şerit değiştiriyoruz park ediyoruz ve hep direksiyon kullanılıyor.
yani fiatı tebrik ediyorum city modunu kullanarak bence şehir içi trafiğinde büyük kolaylık sağlamış. kim ne derse desin, her araçda 30 km ye kadar extra yumuşak direksiyon olmalı.

Bülent5834

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
oguzdağ süpersin ya açtığın konuya kendin yazıp kendin cevaplıyorsun;en kısa sürede arkadaşlar cevaplar konunu

oguzdag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ewt haklısın dediğin gibi oldu. biraz sabretmem gerek...

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
195*60*16 yaparsan en yakın ölçüye ulaşırsın.
ancak direksiyon tepkilerin çok da fazla yumuşamaz.o aracın direksiyon sistemi bu.

survivor

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lastik boyutu değişimi ile ilgili hesabı buradan yapabilirsin.http://www.lastix.com/haberler.asp?nws=14
bence de 195-60-16 yaparsan uygun olabilir. ama böyle bir lastik varmı bilmem.

Son düzenleme: