Astra k

burebista

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,
astra k alan veya test edenler
fikir ve fotolarınızı paylaşırmısınız lütfen.

yusufer55

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Astra K 1.6 dizel testi

samsun reis oto servisine uğradığımda astra k yı test etme imkanı buldum.Satış şefi Rafet Beyin açıklayıcı yol arkadaşlığında dynamik donanımının kullanışlılık,yoltutuş,konfor açısından benden tam not aldı eksilerimi dersek bagaj hacmi,yol sesi diyebilirim.Teknoloji yüklü araç gerçekten Türk insanına yakışır.Otomatiğini de beğendim vites geçişlerinde boşluk yok kısa test sürecinde yakıt tüketimi konusunda bir şey söylemek imkansız.

koyay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kişisel fikrim şu: Astra K gerçekten alımlı ve konforlu. Ancak sırf müşteri hizmetleri politikaları yüzünden elimdeki opel aracı sattıktan sonra bir daha opel almayı düşünmüyorum. Şu an emsallerine göre en yüksek bakım fiyatları Opelde. Hiç bir bakım için 600 den aşağı fiyat vermiyorlar. Arkadaşım ilk bakımda octaviasını 470 (DSG şanzuman yazılım güncellemesi için arayıp çağırıyorlarmış) diğeri vw caddy için 500 e, başka bir arkadaşım toyotasını 75000 km bakımına 300 liradan soktu. Aracı 5 yıllık, turbo vs herşeyini garanti kapsamında değiştirip 200 tl karşılığında garantiyi 2 yıl daha uzatmışlar. 4 yıldır opelin lehime hiçbir uygulamasını görmedim. Geçen ay bariz hataları olmasına rağmen opel türkiye özür bile dilemedi. Şikayetvar sitesine bile baksanız politikalarını anlayabilirsiniz

Sent from my iPhone using Tapatalk

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Kişisel fikrim şu: Astra K gerçekten alımlı ve konforlu. Ancak sırf müşteri hizmetleri politikaları yüzünden elimdeki opel aracı sattıktan sonra bir daha opel almayı düşünmüyorum. Şu an emsallerine göre en yüksek bakım fiyatları Opelde. Hiç bir bakım için 600 den aşağı fiyat vermiyorlar. Arkadaşım ilk bakımda octaviasını 470 (DSG şanzuman yazılım güncellemesi için arayıp çağırıyorlarmış) diğeri vw caddy için 500 e, başka bir arkadaşım toyotasını 75000 km bakımına 300 liradan soktu. Aracı 5 yıllık, turbo vs herşeyini garanti kapsamında değiştirip 200 tl karşılığında garantiyi 2 yıl daha uzatmışlar. 4 yıldır opelin lehime hiçbir uygulamasını görmedim. Geçen ay bariz hataları olmasına rağmen opel türkiye özür bile dilemedi. Şikayetvar sitesine bile baksanız politikalarını anlayabilirsiniz

Benim sıfır bir opel aracım olmadı. Ama sizinle aynı fikir içindeyim. Opel markası ülkemizde resmen kazık marka olarak değerlendirilmesinin nedeni gözü doymaz bayi anlaşından başka bir şey değil. Birde opel araçlarına sahip çıkıyor. Bayi de sorun yaşanıyor ama istediğin yere yaz çiz ellek kerestek denip konu kapatılmaya çalışılmakta. Birde sen Alman malıyım de sonra aracına iki yıl garanti var. Tabi her arkadaşın fikrine her zaman saygı duyarım ama opel benim gözüm de bitti. Tövbe ettim daha almam diye.

koyay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben 2011 yılında aldım 0. Araçta karter koruyucu yok takalım dediler. Hediye olsun dedim 80 TL alana kadar başımı yediler. Kaza yaptım boyadıkları yerler vernik attı, tekrar boyatana kadar bir dünya yalvardım. Yarı otomatik şanzuman var aracımda ne bakımda ne başka bir kanalla getirin bakalım yazılım güncelleyelim demediler. 2 sene önce 45000 bakım için 500 lira istediklerinde ilişiğimi kestim. Şanzuman problem yaratınca mecbur gittim. Bir yetkili servis 6000 Tl masraf çıkardı, diğer yetkili servis 100 TL ye arızayı giderdi. Opel Almanyaya yazdım, Türkiyeden aradılar iki servis farklı çözüm önermiş dediler özür bile dilemediler...

koyay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir de garantiden bahsetmişsiniz; 2 yıl garanti üzerine + 2 yıl için 1100 TL istemişlerdi 4 yıl önce [emoji849]

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bir de garantiden bahsetmişsiniz; 2 yıl garanti üzerine + 2 yıl için 1100 TL istemişlerdi 4 yıl önce [emoji849]

Salı günü bir bayii de arkadaş ile gittik adamlar yıl sonu olmasından dolayı çok deli kampanya yapıyor. Neyse dedim ya diğer firmalar da beş yıllık garanti var dedim. Temsilci arkadaş bizde de var sadece beşyüz tl ödenmesi yeterli dedi. Yok ya harbi opel olsun vw grubu olsun işin suyunu çıkardılar. Yani her arkadaşımın fikrine her zaman saygım var. Ama opel Türkiye politikasını değiştirmez ise bir daha kolay kolay opel almam onu biliyorum.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 senede toplam 4 defa bakıma giriyor genelde araba normal bir binici için konuşuyorum sonra özel serviste yapılıyor zaten.
600 tl *4= 2400 tl.
zaten opel diğer firmalara göre baya bir fiyat indirimi ile geliyor.
opel türkiye'de biraz sıkıntılı yoksa opel aracını alıp evladiyelik binerim. şöyle elle tutulur gözle görülür c segmentinde topu topu 4 5 tane model sayılır. ilk üç hiç değişmez zaten...