Astra J'ye Geçiş Yaptım

zinarturgut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,

Opel Astra H sedan 1.3 aracımı satıp yerine Astra 1.4 Turbo Active Select aldım ikinci el. Kısaca izleninimlerimi sunmak istiyorum.

Aracı İstanbul'dan aldım. Sport + Stil Paket + Navigasyon mevcut. Kahverengi ve 21.000 km de idi. Sağolsun benden önceki sahibide çok iyi bakmış araca. Kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır.

Öncelikle dizelden sonra motor ve yakıt hakkında konuşmak istiyorum.

İstanbul Cevizlibağ'dan Eskihisardan feribotla çeyrek depo benzin ile Bursa'ya geldim. Bursa'da depo tam boşken 275 TL yakıt aldı 4,97'den. 110-120 km hızla Bodrum'a kadar 590 km yol yaptım. Otobanda bir arada nasıl gidiyor diye 240 a çıktım kısa bir süre. Bodrum'da tekrar fulledim 180 TL yakıt aldı. Bu duruma göre ortalama 30-31 kr arası yaktı ki benim korktuğum başıma gelmedi. Ortalama 6,1 civarı iyi diye düşünüyorum. Dizel ile gelseydim 50 TL az yakacaktım. Bu performans ve otomatik rahatlığı için değer diye düşünüyorum. Şehiriçinde ise Bodrum'da çok kısa mesafeler gdip geldiğimden dolayı 10 litre gösteriyor. Şimdilik daha 40 km yaptım. Zaten dizel Astra ilede ortalamam 7-8 arası idi mesafeler kısa olduğundan. Artık hayırlısı diyorum.

Aracın performansı 1.3 ten sonra çölde vaha gibi geldi. Kalkışlarda ve hızlanmalarda beni tatmin etti. 140 değilde 120 bg gibi hissettiriyor ama olsun o kadar.

Genel anlamda konforu ve rahatlığına olumsuz bir durum bulamadım. Hankook lastikler var üzerinde ve bozuk yolda lastik sesi alıyor içeri 120 ve sonrasında. Buna da eyvallah diyorum. Çamurluk içlerini kaplatabilirim belki diye düşünüyorum zaman içerisinde ama şimdilik şehir içinde rahatsız edici bir durum yok.

Tek beğenmediğim ve alışamadığım nokta cd 400 ile sonrasında serviste montaj edilen Cyclone sistemi. Nedense alışamadım. Cyclone'u aux girişinden bağladıklarından dolayı auxu kullanamıyorum. Ve en çok kullandığım şey aslında. Bluetooh'tan şimdilik idare ediyorum ama kesmedi beni açıkçası. Bunada bir çözüm bulmayı düşünüyorum.

Şimdilik izlenimlerim bu kadar. Sormak istediğiniz bir soru olursa cevaplamaktan memnuniyet duyarım.

İyi forumlar.

zinarturgut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben bir sıkıntı göremedim direksiyon tepkilerinde. Ama açıkçası çokta dikkat etmedim. Fakat direksiyon yüksek hızlarda yumuşak. Dikkatimi o çekti biraz.

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
205 civarı maks hızı olan ve bayır aşağı uzun mesafede 210'a gelebilen araçla nasıl 240 bastın hocam :)

zinarturgut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam gayet güzel bastım geçtim. 210 yapsaydım 210 yaptım derdim. Yaptığı hızla övinilecek bir durum yok. Benden önceki sahibi rampa aşağı 260 yaptığını iddia etti. Yalansa günahı onun boynuna. Haftasonu İzmir'e gideceğim. Eğer yalnız olursam senin için bir video çekerim.

Vectra92

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,

Opel Astra H sedan 1.3 aracımı satıp yerine Astra 1.4 Turbo Active Select aldım ikinci el. Kısaca izleninimlerimi sunmak istiyorum.

Aracı İstanbul'dan aldım. Sport + Stil Paket + Navigasyon mevcut. Kahverengi ve 21.000 km de idi. Sağolsun benden önceki sahibide çok iyi bakmış araca. Kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır.

Öncelikle dizelden sonra motor ve yakıt hakkında konuşmak istiyorum.

İstanbul Cevizlibağ'dan Eskihisardan feribotla çeyrek depo benzin ile Bursa'ya geldim. Bursa'da depo tam boşken 275 TL yakıt aldı 4,97'den. 110-120 km hızla Bodrum'a kadar 590 km yol yaptım. Otobanda bir arada nasıl gidiyor diye 240 a çıktım kısa bir süre. Bodrum'da tekrar fulledim 180 TL yakıt aldı. Bu duruma göre ortalama 30-31 kr arası yaktı ki benim korktuğum başıma gelmedi. Ortalama 6,1 civarı iyi diye düşünüyorum. Dizel ile gelseydim 50 TL az yakacaktım. Bu performans ve otomatik rahatlığı için değer diye düşünüyorum. Şehiriçinde ise Bodrum'da çok kısa mesafeler gdip geldiğimden dolayı 10 litre gösteriyor. Şimdilik daha 40 km yaptım. Zaten dizel Astra ilede ortalamam 7-8 arası idi mesafeler kısa olduğundan. Artık hayırlısı diyorum.

Aracın performansı 1.3 ten sonra çölde vaha gibi geldi. Kalkışlarda ve hızlanmalarda beni tatmin etti. 140 değilde 120 bg gibi hissettiriyor ama olsun o kadar.

Genel anlamda konforu ve rahatlığına olumsuz bir durum bulamadım. Hankook lastikler var üzerinde ve bozuk yolda lastik sesi alıyor içeri 120 ve sonrasında. Buna da eyvallah diyorum. Çamurluk içlerini kaplatabilirim belki diye düşünüyorum zaman içerisinde ama şimdilik şehir içinde rahatsız edici bir durum yok.

Tek beğenmediğim ve alışamadığım nokta cd 400 ile sonrasında serviste montaj edilen Cyclone sistemi. Nedense alışamadım. Cyclone'u aux girişinden bağladıklarından dolayı auxu kullanamıyorum. Ve en çok kullandığım şey aslında. Bluetooh'tan şimdilik idare ediyorum ama kesmedi beni açıkçası. Bunada bir çözüm bulmayı düşünüyorum.

Şimdilik izlenimlerim bu kadar. Sormak istediğiniz bir soru olursa cevaplamaktan memnuniyet duyarım.

İyi forumlar.

Bu araçtaki motor tjet linea dakinin aynısı ve lineada 120 bg olarak geçiyor.:)lineada sınırlandırılmış yani.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu araçtaki motor tjet linea dakinin aynısı ve lineada 120 bg olarak geçiyor.:)lineada sınırlandırılmış yani.

alakası yok. opelin kendi motoru. opelin sadece dizelde fiatla ortak motoru 1.3 cdti'dır. 1.6 cdti bile opelin kendi motorudur ;)

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
A14NET, 1.4 ecotec motorun turbolanmış versiyonu. Fiat'la filan bir alakası yok.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 09:57 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 09:52 ----------

Ben bir sıkıntı göremedim direksiyon tepkilerinde. Ama açıkçası çokta dikkat etmedim. Fakat direksiyon yüksek hızlarda yumuşak. Dikkatimi o çekti biraz.

Şu açıdan sordum. Bu kasada tam elektrikli direksiyona geçildi, hidrolik yok. Şehir içinde kolaylık oluyor yumuşaklığı ama geri bildirimini ve hissizliğini çok sevemedim.
Yüksek hızlarda sertleşiyor onda sorun yok. Ama elektrikli direksiyonların hidrolik sistemler karşısındaki temel eksikliği yapay bir geri bildirim ve his vermesi.
Malesef markalar güncel modellerinde buna geçiyor. Maliyet ve tasarruf açısından daha iyiler diye.

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel bayiileri şimdi Astra J lerde stil paket istemiyorum navi 650 olsun dediğinde Cyclone marka biz kendimiz takıyoruz hem daha iyi diyorlar. Bende esasen bunu merak ediyordum. Muhtemelen çinden falan ucuza getirdikleri bişeyin nasıl olurda orjinalinden daha iyi olduğunu iddia ederler anlamıyorum. Ayrıca ese kalitesini ciddi anlamda düşürdüğünü ve radyo frekanslarını çekmekte sorunlu olduğu söyleniyor. Sizde durum nasıl? Özellikle cd400 ğn ses ve radyo performansınıda bildiğinize göre kıyas şansınız olabilir.

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
astra j düz yolda çok rahat 220 km hıza ulaşıyor. rampa aşağı 260 km bende yaptım.