Astra J Yolcu Airbag Kapatma

ceyronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba. Astra J aracımda yolcu tarafındaki hava yastığını torpido ile kapı arasındaki kısımdan anahtar vasıtası ile kapatıyorum. Fakat ön konsolda, 4 lü lamba butonunun sağındaki hava yastığı pasif göstergesi sürekli yanmıyor. Aracı çalıştırınca her zamanki gibi kısa bir süre yanıp sönüyor. Deneyen oldu mu acaba? Kitapçıkta yolcu hava yastığı kapatılınca gösterge sürekli yanar diyor. Bebek koltuğunu öne koymak gerektiğinde hava yastığının kapalı duruma getirmek olmazsa olmaz bir durum. Bu yüzden önemsiyorum. Teşekkür ederim.

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba. Astra J aracımda yolcu tarafındaki hava yastığını torpido ile kapı arasındaki kısımdan anahtar vasıtası ile kapatıyorum. Fakat ön konsolda, 4 lü lamba butonunun sağındaki hava yastığı pasif göstergesi sürekli yanmıyor. Aracı çalıştırınca her zamanki gibi kısa bir süre yanıp sönüyor. Deneyen oldu mu acaba? Kitapçıkta yolcu hava yastığı kapatılınca gösterge sürekli yanar diyor. Bebek koltuğunu öne koymak gerektiğinde hava yastığının kapalı duruma getirmek olmazsa olmaz bir durum. Bu yüzden önemsiyorum. Teşekkür ederim.

Ön yolcu koltuğunda doluluk sensörü var. Koltuk boşken emniyet kemeri uyarısı ve hava yastığı uyarısı sürekli yanmıyor. Bu normal.

Bebek koltuğu koymanıza rağmen rağmen yanmıyorsa bunun sebebi; bebek koltuğunun sensöre denk gelecek şekilde bir yapısı olmaması muhtemelen.

Ön koltuğa birini oturtup denerseniz hava yastığı ve emniyet kemeri uyarılarının sürekli yandığını görebilirsiniz ;)

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hava yastığını neden kapatıyorsun ki ?

Ön koltuğa bebek koltuğu koyulduğunda kapatılmak zorunda.

Bebek koltuğu oradayken (içinde bebek varken) hava yastığı açılırsa felaket olabilir, Allah göstermesin.

ceyronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ön koltuğa bebek koltuğu koyulduğunda kapatılmak zorunda.

Bebek koltuğu oradayken (içinde bebek varken) hava yastığı açılırsa felaket olabilir, Allah göstermesin.

Teşekkür ederim. Sensör olayını da denedim aslında. Sağ koltukta bir arkadaşım varken 2 dakikalığına kapatıp gözledik. Hava yastığı kapalı uyarısı konsolda gene yanmadı. Sanıyorum benim aracın airbag kapatma kilidinde sorun var. Servise göstereceğim ilk fırsatta.

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim. Sensör olayını da denedim aslında. Sağ koltukta bir arkadaşım varken 2 dakikalığına kapatıp gözledik. Hava yastığı kapalı uyarısı konsolda gene yanmadı. Sanıyorum benim aracın airbag kapatma kilidinde sorun var. Servise göstereceğim ilk fırsatta.

Polen filtresi değişirken torpidoyu sökebilmek için o airbag kilidi de sökülüyor ve soketi de çıkarılıyor.

Böyle bir değişim sırasında airbag kilidinin olduğu kısım soketi takılmadan yerine takılmış da olabilir.

northwestern

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam Allah korusun. Beni yanlış anlama da ön tarafa bebek koltuğunu koyma derim arka koltuğa isofixle bağla arka taraf daima daha güvenli olur ufaklık için. Ha illa da öne koymak istiyorum dersen servise götür onlar kapatsın en azından kapalı olduğundan kesin emin olursun, kafan rahat olur ücret alıcaklarını sanmıyorum :)