ASTRA J YE HANGI MARKA KIŞ LASTİĞİ UYGUNDUR???

SEVANCAK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
hotmail.com
Arkadaslar aracıma kış lastiği taktırmak istiyorum fakat hangi marka laastiği secmeliyim ? Karlı ve buzlu zemınde bu kış lastıği gercekten işe yarar mı? Zincirsiz bir sekılde dag yollarında ne kadar guvenlı olur kayma yada yola tutunamama problemi yasar mıyız? bilen varsa uygulayan var ise lutfen marka ve model fikri verebılır mi?

Mete34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: ASTRA J YE HANGI MARKA KIŞ LASTİĞİ UYGUNDUR???

araçlarımızın lastikleri istisnalar hariç yeni ve dişleri iyi durumdadır sanıyorum . İstanbulda yaşayan biri olarak ben kış lastiğini hiç düşünmedim ne kadar farkı olurki acaba ben mi yanlış düşünüyorum . çok kar yağarsa ki yılda 1 kere belkı 2 kere sağlam yağıyor aracımı zaten çıkarmıyorum yola .

Emir01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mete34 link' Alıntı:
araçlarımızın lastikleri istisnalar hariç yeni ve dişleri iyi durumdadır sanıyorum . İstanbulda yaşayan biri olarak ben kış lastiğini hiç düşünmedim ne kadar farkı olurki acaba ben mi yanlış düşünüyorum . çok kar yağarsa ki yılda 1 kere belkı 2 kere sağlam yağıyor aracımı zaten çıkarmıyorum yola .
Lastiklerin dişleri ne kadar da yeni olsa ben gecen yil ankarada tecrübe ettim ise yaramıyor. Lastik 7 derecenin altında sertleşmeye başlıyor kızak gibi kayıyor ancak kıs lastiklerinin hammaddesi gereği soz konusu sertleşme olmadıgından yola daha iyi tutuyor fren yaptığınız da kızaklara yapmıyor şiddetle tavsiye ederim. Ayrıca zaten mevsimlik lastiklerinixinden ömründen yememiş oluyorsunuz. Aracımda hankook mevsimlik lastik var adet fiyatı 350 tl. Kıs lastiği aldım Toyo marka adeti 210 tl. Mevsimliklerimi eskitmektense kışlık lastik alıp kişiliği eskitip hermde kısın sorun yaşamamayı dahauygun bulduğumdan kışlık aldım karar sizin

Emir01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ayrıca marka olarak Toyo yü tavsiye ederim Ankara'da 2 gündür kar yağıyor Dikmen yokuşlarında karda kullandım hiç sıkıntı yasamadım en ufak patiye düşme durumu olmadı

SEVANCAK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
hotmail.com

Aslında haklısınız ama ben hafta sonlarını degerelendırmek için kartepe  yada uludaga gitmeyi planlıyorum.ևogu zaman yollar karlıoluyor ve mecburen zıncır kullanmakzorunda kalıyorum zıncırde aracı rot balancını bozuyor acaba kar lastıgı taksak daha mı mantıklı olur dıye aklımdan gecırdım gercı yolda dga ınıp cıkan taksı soforlerını goruyorum adamlar kar buz demeden rahat rahat cıkıp ınıyorlar bunun ıcın kar lastigi almayı planlamaktayım kullanan var mıdır forumda gercı pek sanmıyorumaraclar yenı olunca lastıklerde yenı olunca kımse kar lastıgı yada kıs lastıgı taktırmak gıbı bır ekstrayı dusunmuyordur ;D

SEVANCAK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
hotmail.com

Toyo ne markası nerenın malı bılen var mı

Emir01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

SEVANCAK link' Alıntı:
Toyo ne markası nerenın malı bılen var mı
Made in Japan :) Honda civic Lerin üzerinde görebilirsiniz Toyo kullaniyorlar

Emir01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

SEVANCAK link' Alıntı:
Aslında haklısınız ama ben hafta sonlarını degerelendırmek için kartepe  yada uludaga gitmeyi planlıyorum.ևogu zaman yollar karlıoluyor ve mecburen zıncır kullanmakzorunda kalıyorum zıncırde aracı rot balancını bozuyor acaba kar lastıgı taksak daha mı mantıklı olur dıye aklımdan gecırdım gercı yolda dga ınıp cıkan taksı soforlerını goruyorum adamlar kar buz demeden rahat rahat cıkıp ınıyorlar bunun ıcın kar lastigi almayı planlamaktayım kullanan var mıdır forumda gercı pek sanmıyorumaraclar yenı olunca lastıklerde yenı olunca kımse kar lastıgı yada kıs lastıgı taktırmak gıbı bır ekstrayı dusunmuyordur ;D
Uzun uzun anlatmıştım ama tekrar belirteyim internette de araştırma yaparsanız sizin mevcut mevsimlik lastiğinizin dişleri ne kadar iyi olursa olsun isterse 1 gün kullanılmış lastik olsun hava sıcaklığı 7 derecenin altına düşünce sıkıntı yaratıyor sadece karda değil ıslak zeminlerde de kızaklama yaparak fren mesafenizi etkiliyor. Ayrıca dagda kullanmam demişsiniz kıs lastiğiniz olmadan sıfır lastiğinize güvenip çıkmayın derim gecen yil Ankara'da forumda faal olan arkadaslardan biri ölümden donmuştu 4 metrelik uçurumdan uçacaktı aracını kaldırıma vurarak durdurdu on düzeni dağıtmıştı.

YunusÇelebi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Emir01 link' Alıntı:
Made in Japan :) Honda civic Lerin üzerinde görebilirsiniz Toyo kullaniyorlar
Bridgestone'den vaz mı geçti honda iyice kaliteyi düşürdüler.

Lastik konusunda da bence Michelin en iyisidir.

Emir01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yunusևelebi link' Alıntı:
Bridgestone'den vaz mı geçti honda iyice kaliteyi düşürdüler.

Lastik konusunda da bence Michelin en iyisidir.
Bizim araçlarda bazılarında hankook geliyor bazılarında ise başka markalar geliyor ya Honda da öyle yapıyor. Abi Michelin iyi ama fiyatı tuzlu 325 400 arası değişiyor. Ben 210 a aldım isimi de görüyor şimdilik  greatt