Astra J Teyp Sorunu

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Astra J cosmo sahıbıyım aracı alalı 5 ay oldu 2-3 ay once kafasına gore teybın ayarlarını sıfırlıyordu(sadece kanallar ve bass ayarları) bı ıkı aydır yapmadı dun arabadan evrak almak ıcın yedek anahtarla actım gerı kapattım (calıstırmadım bıle) bugun orjınalıyle actım calıstırdım teyp hafızası yıne sıfırlanmıstı bı ayarı varda benmı bılmıyorum arabada bı sıkıntımı var acaba cozemedım bılgısı olan?

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra J cosmo sahıbıyım aracı alalı 5 ay oldu 2-3 ay once kafasına gore teybın ayarlarını sıfırlıyordu(sadece kanallar ve bass ayarları) bı ıkı aydır yapmadı dun arabadan evrak almak ıcın yedek anahtarla actım gerı kapattım (calıstırmadım bıle) bugun orjınalıyle actım calıstırdım teyp hafızası yıne sıfırlanmıstı bı ayarı varda benmı bılmıyorum arabada bı sıkıntımı var acaba cozemedım bılgısı olan?

Astra J'de kişiselleştirilmiş anahtar var. Her anahtar için ayrı teyp ayarı yapılabiliyor ve hangi anahtarla kapıları açarsanız onun teyp ayarları geçerli oluyor.

Siz yedek anahtarla kapıları açtığınız için yedek anahtarın teyp ayarları aktif olmuş. Asıl anahtarı kontağı açarsanız ayarlarınız geri dönecektir.

Araç menüsünden ''Konfor Ayarları'' oradan da ''Sürücü tarafından kişiselleştirme'' seçeneğine girerek bu özelliği kapatabilirsiniz. Kapattıktan sonra hangi anahtarı takarsanız takın aynı teyp ayarları kalır.

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
yanı dun sıkıntı su kapıları yedekle actım kapadım
ertesı gun asıl anahtarla actım calıstırdım sıfırlamıs kısısellestırme var evet ama orjınalı acında gerı yuklemesı lazım sonucta radyoyu ama yuklemıyo ıste anlamadım ama dedıgınızı yapıcam

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Akünüz bitmeye yakınsa bu problemi yapabiliyor. Hatta uzun süre aracı çalıştırmadan park halinde bırakırsanız yine böyle oluyor.

Geri dönmesi lazımdı ama... Kişiselleştirmeyi kapatıp deneyin bakalım artık...

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Araba garajda yatmisti uc gun bugun kisisellestirmeye baktim kkapali zaten aku de araba daha 5 aylik

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
bence servise gidin yazılımsal sorun var gibi eğer yazılımla yüklenmiyorsa radyo tümden bozuk olabilir

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araba garajda yatmisti uc gun bugun kisisellestirmeye baktim kkapali zaten aku de araba daha 5 aylik

Aracın üzerinde gelen aküden bahsediyorsanız, o akü yeni de olsa maalesef pek sağlıklı değil.

Uzun süre yatan Astra J'lerde: Tarih/Saat sıfırlama, kumandadan kapıların açılmaması, elektronik el frenini salmama gibi problemler oluyor.

Hatta akü yüzünden yolda kalan arkadaşlarımız da oldu ve birçok akü garantiden değişti.

Şimdiden söyleyeyim: Birgün aracınızda çok sayıda arıza ışığının aynı anda yandığını görürseniz panik yapmayın, akünüz bitmiş olacaktır.