Astra J - Sürekli Ampül Arızası

burakabali67

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Merhabalar arkadaşlar. Aracımda belli periyotlarda farklı farklı ampüller arıza veriyor. Örneğin
Hepsi yeni değişmesine rağmen önce plaka ışığı arıza verdi sonra ampül söndü.
Sonra sol stop arıza verdi ve patladı.
Şimdi sağ kısa arıza verdi. Şimdi baktım yanmıyor.
daha önce sağ sol gündüz farı arıza veriyordu değiştirdim şuan onlarda birşey yok. Yoruldum artık var mı bilen sebebini.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Kullandığınız markalar önemli, ben üzerinden çıkan markalar harici ampül takmazdım diye düşünüyorum. Önce arıza lambası yanıp sonra ampülün patlaması konusuysa ilginç olmuş ancak ampülün ömrünün sonuna doğru voltaj değerlerinde farklılık olacağı için sistem algılıyor olabilir.

• Beğen
Tepkiler: cagatay16

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Herhangi birisi led olarak değişimi herhangi bir ampul

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Tabici cayizse ucuz ampüllerdense, çok kolay sönme yapıyor. Bende xenon var maşallah herkes ayarsız mayarsız gökyüzünü aydınlatıyor yazmış ama burda usta önemli ben bir sorun yaşamadım çok şükür. O yüzden Ampülde onun kadar önemli. Benim başıma diğer araçta geldi zırt pırt değiştiriyorduk, en son gittim orjinal taktırdım rahatladım.

burakabali67

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Hayır hiçbiri led ile değiştirilmedi. Ustaya danışayım bakalım o ne diyecek sıkıldım her arabayı çalıştırdığımda şu ampül arızası bu ampül arızası demesinden

Ersin_35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Merhaba astra j aracımın bilgi ekranında sağ gündüz sürüş farı arızalı diye uyarı çıktı. 2 farda yanmıyor. Park lambası yanarken park modunda 2 farda yanıyor. Sorun ampulden mi ki.

Ersin_35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Sanayiden t20 ampul alıp kendim söktüm. Gündüz far ampulünü sökmek işkence ama söktüm patlakmış. Aldığım ampul philips marka. Bulabildiğim en kalitelisi bu. Üstünden çıkan orjinali Toshiba ama o ampuller nette bile yok. Bir yerde orjinal gm diye var 167 tl, philips ise 40 tl den aldım.