astra j seyir halinde direksiyon kilitlenmesi

ahmet-444

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
s.a herkese iyi günler kolay gelsin.astra j sahibiyim yolda seyir halinde giderken direksiyon sertleşiyor sağa sola yatmıyor fren pedalına bastığımda tutmama gibi bi olay yaşadım istop edip çalıştırdım normale döndü bi kaç kez daha seyir halindeyken o şekilde oluyor sanki araba istop etmiş gibi oluyor gaz yemiyor fren tutmuyo direksiyon kitleniyor gibi oluyor daha önce böyle bişeyle karşılaşan arkadaşlar var mı acaba

magne33

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
daha önce karşılaşmadım ama gercekten korkutucu bir konu en kısa zamanda servise veya ustaya gitmek gerekir hocam

Ergun U.

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et

Daha önce konusunu açmıştım 1 kez başıma geldi böyle bir şey 3-4 saniyelik. Üzerinden 1.5 ay geçti tekrarı olmadı. Rampada sağa sert bir dönüş yapmam gereken yerde oldu. Ustaya sordum viraj ve rampada Z rotların açısından dolayı olmuştur dedi başka da bir şey çıkmadı.

ahmet-444

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et

Daha önce konusunu açmıştım 1 kez başıma geldi böyle bir şey 3-4 saniyelik. Üzerinden 1.5 ay geçti tekrarı olmadı. Rampada sağa sert bir dönüş yapmam gereken yerde oldu. Ustaya sordum viraj ve rampada Z rotların açısından dolayı olmuştur dedi başka da bir şey çıkmadı.
benimki düz yolda oldu 1 ay içinde 3 sefer oldu bugün ustaya götürdüm bi tur attı dedi direksiyon pompası bunlar da normal şey dedim nasıl normal ALLAH korusun ya birine vursaydık çünkü o an fren de taş gibi oluyor yani direksiyon pompası dedi ama tam da emin olamadım

Ergun U.

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Tekrar ediyorsa bir sıkıntı var demektir. Direksiyonu tam sağa veya sola çevirince anormal bir ses var mı motor bölümünde. Eğer pompa arızalıysa bildiğim kadarıyla böyle de belli ediyor kendini.

Mert canik

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Hocam bir neticeye ulaştınız mı bizim astra 1.4 T otomatik direksiyon sertleşiyor kuru direksiyon oluyor.