Astra j ses sorunu

skydark35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese merhaba 2010 astra j aracımda 120den sonra sağ çamurluktan yada torpido tarafından tıkırtı şeklinde ses geliyor biraz araştırdım ama birşey bulamadım başına böyle bir durum gelen var mı acaba?

HasanM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.urvakoyu.com
herkese merhaba 2010 astra j aracımda 120den sonra sağ çamurluktan yada torpido tarafından tıkırtı şeklinde ses geliyor biraz araştırdım ama birşey bulamadım başına böyle bir durum gelen var mı acaba?
Motorun oradan çamurluğa doğru giden çamurluk sinyalinin kablosu var ses ondan geliyordur. Kaputu açarsanız içeri doğru giden kablonun plastık hortumunu görürsünüz. Onu sabitlerseniz ses gider.

skydark35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi onu gördüm internette sabitledimde ama malesef hala var sanki çamurluktan geliyor gibi ama pek emin olamadım.

HasanM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.urvakoyu.com
O zaman şu da olabilir. Ö kapıyı açtığında çamurlukta bir boşluk var. O boşluğun içinde izolasyon için köpük gibi sünger gibi bir parça var. Normalde o parçanın çamurluğa yapışık olması gerekir ama zamanla o yapışkan ayrılıyor ve o köpük gibi olan parça sallanmaya başlıyor. Yüksek hıza çıkınca o parça da ses yapabilir. Benim arabamda o parça boştaydı.

skydark35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O zaman şu da olabilir. Ö kapıyı açtığında çamurlukta bir boşluk var. O boşluğun içinde izolasyon için köpük gibi sünger gibi bir parça var. Normalde o parçanın çamurluğa yapışık olması gerekir ama zamanla o yapışkan ayrılıyor ve o köpük gibi olan parça sallanmaya başlıyor. Yüksek hıza çıkınca o parça da ses yapabilir. Benim arabamda o parça boştaydı.

abi onada baktım sağdaki sünger boşta sallanıyo ama elimde dokunduğumda çok yumuşak o ses yapmaz çamurluğa vurduğunda acaba o boşta olduğu için başka parçadamı boşta kalıp çarpıyor. Bide o parçanın çamurluğa yapışık olunca ne oluyor?