ASTRA J SEDAN 1.4 T SPORT MOTOR TEMİZLİĞİ

screamtoronto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2013 ASTRA J 1.4T SEDAN SAHİBİYİM. ARACIMIN MOTORUNU KENDİM TEMİZLEMEK İSTİYORUM. HANGİ ÜRÜNLER KULLANMALIYIM? WD40 OLUR MU?

screamtoronto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: ASTRA J SEDAN 1.4 T SPORT MOTOR TEMİZLİĞİ

ürünü daha önce kullandınız mı hocam? eğer etkiliyse gerçekten alacağım.bir de aracın aksamına zararı yok değil mi?

Bonexxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende bu aralar yapmayı düşünüyorum. Sonax Motor Temizleme Spreyi ve Würth Motor Cilası kullanacağım yaptığım zaman paylaşırım.

screamtoronto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bonexxx' Alıntı:
Bende bu aralar yapmayı düşünüyorum. Sonax Motor Temizleme Spreyi ve Würth Motor Cilası kullanacağım yaptığım zaman paylaşırım.

valla hocam fotoğraf da paylaşırsanız sevinirim. bu aralar otokingde boya mükemmelleştirme ve mevsimlik koruma paketi aldım. yakala.co adresinden ucuza onu yaptırcam. inşallah motor temiziliğini de kendim yapacağım

weycel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

okadar paralar harcamanıza inanın gerek yok yılardır kendim temzilerim aylarca pırıl pırıl kalır A101 yada Bim den Çiçeğim yada Gürdal diye bi temizlik spreyleri var kir pas yag ne varsa söküyor en az 5 kere motor temizlersin fiyatıda çok komik 3-5 lire biey... komple motora sık biraz bekle islek bezle üstünten silebilirsin sonra bol suyla durula kurulamadan WD40 tarzı yağlama spreyleriyle pilastik aksama sık sonra kurula gitsin gıcır gıcır...

8ea30b6bd7.jpg

selweb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu supermis

Mr.Can

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Weycel' Alıntı:
okadar paralar harcamanıza inanın gerek yok yılardır kendim temzilerim aylarca pırıl pırıl kalır A101 yada Bim den Çiçeğim yada Gürdal diye bi temizlik spreyleri var kir pas yag ne varsa söküyor en az 5 kere motor temizlersin fiyatıda çok komik 3-5 lire biey... komple motora sık biraz bekle islek bezle üstünten silebilirsin sonra bol suyla durula kurulamadan WD40 tarzı yağlama spreyleriyle pilastik aksama sık sonra kurula gitsin gıcır gıcır...

8ea30b6bd7.jpg

+1 Başarılı

screamtoronto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Weycel' Alıntı:

8ea30b6bd7.jpg
hocam eline sağlık sıfır motor gibi duruyor. Süpermiş. Bugün gidip hemen gürdal alacağımm. maşallah aracınıza ve size cidden. tebrikler

Bonexxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Elinize sağlık güzel olmuş. Yanlış anlaşılmaya yol açılmasın şöyle bir husus var sadece belirtmek istedim. Motor temizliğinde amaç sadece motorun temizliği olmamalı hemde motor ve aksamının korunmasına da katkı sağlamak olmalı. Motor temizleyicileri genelde kaygan olur yağ gibi oda hafif yağlı kalmasını sağlar. Motor cilaları ise hortumların ve diğer aksamların üzerinde bir kaplama oluşturur buda ısıya karşı, çevresel kirle pisle, sıcakla,soğukla vede zamanla, yıpranmasını engeller. Senede 1 veya 2 defa yapmakta fayda var diye düşünüyorum. Motor temizğinden sonra WD 40 sıkılırsa kısa sürede toz yapışmaya başlar, ayrıca çözücü bir madde içerir somun vida kelepçe gibi parçaları bile gevşetebilir dikkatli olmak lazım.