Astra j OEM Multimedia Cihazları Sonrası Radyo Sorununa Kesin Çözüm

satwalker

Kayıtlı Kullanıcı
43-Kütahya
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar bende buradaki ve diğer forumlardaki arkadaşlar gibi aracıma OEM multimedia cihazı almaya karar verdim ve internette gezinti esnasında bir arkadaşımızın navix cihazını tanıtan video rastladım ve oradaki telefon numarasını arayarak biraz bilgi aldım ilgili kişi montajın çok basit olduğunu cihazın astra j hb veya sedan kasaların tüm modellerinde sorunsuz olduğunu söyledi bende hemen cihazın siparişini verdim cihazı ertesi günü teslim aldım ve başladım montaja herşey süper oldu ama gelelim radyoya ne yaptımsa istasyonları bulamıyor bende öylece toparladım inanınki tam 1 yıldır böylece kullanıyordum,forumlardan OEM multimedia ile ilgili tüm yazıları okumaya başladım ama herhangi bir çözümü yoktu bana göre bilenlerde kesinlikle forumlardan paylaşmıyorlardı örneğin aracın orjinal soketindeki yeşil kabloya OEM multimedia cihazının mavi Anten+12v olan kablosunu birleştirin ama hangi yeşil kablo onu yazan çizen yoktu.Hatalı bir işlem sonucunda büyük sorunlar yaşayabiliriz araçlarımız fazlaca akıllılar çünkü,ben bugün aracımın üzerindeki navix marka cihazımı yerinde biraz ayırdım ve 12 volt değilde 9 volt kare pil ile aracın kendi soketindeki bütün kabloları kontrol ettim yeşil üzeri çok ince sarı olan ve OEM cihazının soketinde karşılığı olmayan kabloya 9 volt verdim ve inanınki olanlar oldu radyom kendine geldi sonra kontrollü olarak OEM cihazının soketinden çıkan ucu boş olan mavi kablo üzerinde ANT yazmaktadır onu bağladım herşey süper oldu artık tüm arama esnasında istasyonlarda sorunsuz durmaktadır cızırtı patırtı kalmadı bu işleleri yaparken sizlere resimlerde çektim mutlaka buraya ekleyeceğim arkadaşlar.

Bu arada aracım astra j sedan kasa cosmo donanımlıdır herşeyi orjinaldir multimedia cihazım hariç.

aracımızın orjinal soketinden bir görüntü bahsi geçen kablomuz yeşil üzerinde ince sarı çizgilidir sağ tarafdaki kırmızı kablonun sol yanındakidir.

http://i.hizliresim.com/ylG3V9.jpg
bu resimde OEM soketin boş olan yerine mavi kablosokete uygun pim montaj hali mavi kablomuz sağ tarafdaki sarı kablonun yanına girecek.

bu resimde OEM sokete mavi kablo

pim takılmış halidir üst sol sıradan ikinci ince pim ucu bizimkidir.

buradaki resimdede orjinal soket ve OEM soketin takılmış halidir burada kablolarımızın karşılığınıda rahaıkla görebiliriz.

Bu resimde 9 volt kare pil ile bir deneme hazırlık görüntümüz.

Bu resimdede 9 volt kare pil denemesinden başka bir görüntümüz daha.

OEM multimedia cihazından çıkan otomatik anten 12 volt besleme kablosunun geçici bağlantısıdır.

OEM multimedia cihazımızın soketinin hazır halinden bir görüntümüz ben burada sağlam yapıştırıcı ile pim'i yuvaya yapıştırdım.

OEM navix multimedia cihazımın montajının bitmiş halidir.

arkadaşlar umarım bu resimlerden sizlere yardımcı olabilmişimdir bilgim dahilinde sizlere yardımcı olmak isterim.
resimler yüklendi daha ayrıntılı olarak montaj esnasında sizlere yardımcı olacaktır sizlere her zaman yardımcı olmaya çalışırım.

saygılarımla
dursun uslu
kütahya merkez[/URL]

Son düzenleme:

Mtunc

VIP Üye
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Bir multimedya alıp takamadim daha. Ne olcak benim bu halim.

Mtunc

VIP Üye
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Zaman çokta bütçe başka yerlere ayrılıyor. Malum çocuk yolda geliyor. Masraflar artıyor.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Zamandan cok maliyetli is cihazlar pahali

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Verdiğiniz bilgilerden ve paylaşımdan dolayı teşekkür ederiz Dursun Bey...

• Beğen
Tepkiler: satwalker

satwalker

Kayıtlı Kullanıcı
43-Kütahya
Siteyi ziyaret et
Aynen öyle 3-4 bin TL ye çıkan fiyatlar var. Basit bir multimedya için çok fazla. 1500 e de var ama onların kaliteside aşikar.
bende enson 2017 yılında cyclone android multimedia almıştım(2400tl) şu anda o var navix duruyor kutusunda satmadım veya satamamıştım.

satwalker

Kayıtlı Kullanıcı
43-Kütahya
Siteyi ziyaret et
Verdiğiniz bilgilerden ve paylaşımdan dolayı teşekkür ederiz Dursun Bey...

nedemek ben buradan elimden geldiğince bilgi paylaşımı yaparım...geçenlerde park sensörü arızalanmıştı bende hemen acele ederek yenisini almıştım 240tl civarına gelmişti...haftasonu arızalı olanın içini açtım ve güzelce tüm devrenin lehimlerini tazeledim taktım ve çalışır ama foto yapmak aklıma gelmedi.

• Beğen
Tepkiler: Cemil

Ergun U.

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
@satwalker elinize emeğinize sağlık ama ben anlayamadım navix marka cihazı hallettiyseniz cyclone marka olanı neden aldınız :) ya da cyclone mi boşta şu an :)

• Beğen
Tepkiler: satwalker