Astra J Motor Arızası

emretunca16

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar hepinize merhabalar, aracımız Astra J Sedan 1.6 CDTI Sport 2016 Manuel. Aracımız geçtiğimiz pazartesi günü motor arıza lambası yaktı ve araç güçten düştü 3000 deviri geçmemeye başladı. Babam servise götürdüğü zaman bilgisayarda " yakıt emme manifoldu" hatası vermiş (ben gitmediğim için kodunu alamadım) hatayı sildirdikleri zaman araç normale dönüyor ancak 2-3 start stoptan sonra yine arıza lambası yakıyor yine araç kendini limitliyor. İlk hatayı sildirdikten sonra yine arıza ışığı yanınca tekrardan gidip bilgisayara bağlattığında "Elektrik Arızası" hatasını veriyor. Hataya neyin sebebiyet verdiğini hiçbir şekilde bulamıyoruz ancak manifoldu vs değiştirelim önerisi geldi onun da hem fiyatı oldukça yüksek hem de kesin bir çözüm yolu olmadığını söylediler. Bir çözüm yolu arıyoruz mekanik bir arıza olsaydı arabanın hata kodunu sildikten sonra tekrardan normal bir şekilde çalışmazdı ancak arıza lambası yandığı gibi araç kendini limitliyor. Başına gelenlerden bir yardım talep etmekteyiz teşekkür ederiz.