Astra j LPG silkeleme yapyor...

DrFuchs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra j LPG silkeleme yapyor...

onurody link' Alıntı:
Antalyada lpg takan cok firma var bu firmalar aynı yere ayar yaptırmaya geliyor uludag otogaz kendini kanıtlamış ayarıyla alakalı bir sorun sana diyim

Onurody✨
antalyada bu işten anlayan bi yer varsa yeni sanayide h.b.a otogaz aracımda prins marka lpg var lpg de sorun oldu arac sürekli tekleme yapıyor lpden atıp benzine geçişler yapıyor vs eski sanayi yeni sanayi bir sürü lpg ci gezdim hepsi lpgde sorun yok dediler servise gidin dediler 3 tane özel servis gezdim hepsi farkli birşeyler dedi yok hava akış metre arıza filan en sonunda h.b.a ya gittim adamlar net birşekilde lpgnin bir parçası var beyin şeklinde yakıtı düzenleyip gönderen ya bundan yada elektrik tesisatından dedi o parçaya 400 tl dediler getirdik taktık olmadı söktü tesita baktı buldu yaptı adamlar işi biliyor başka ildede  2 lpgciye götürdüm bulamamışlardı hatta arızalanmaması içinde çok yüksek amperli sigorta takmışlarki atmasın madd madd

lt818

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Lpg de neredeyse kullanan herkesin dedigi gibi usta faktörü cok önemli 047shakee

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Astranın yakıt tüketiminin az olmaması nedeniyle son zamanlarda LPG ye geçen ve bu deneyimini forumda paylaşan pek çok arkadaşımız oldu. Atmosferik motorda zaten uyum konusunda biliyorsunuz bir sorun yok. 1.4 turbo motor ile LPG ye geçen arkadaşların sayısı da her geçen gün artıyor, tabi sanırım henüz çok fazla km yapılmadı turbo+LPG ile. Ancak genelde söylediklerine göre memnunlar, pek sorunla karşılaşan yok veya açıklamıyorlar. Turbo 1.4 motor ile LPG uyumu konusunda bir sorun yok gibi görünüyor, kalbinizi bozmayın bence. Benim açımdan her daim benzin, bunda bi değişiklik yok.

inimicus1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harunhoca link' Alıntı:
Astranın yakıt tüketiminin az olmaması nedeniyle son zamanlarda LPG ye geçen ve bu deneyimini forumda paylaşan pek çok arkadaşımız oldu. Atmosferik motorda zaten uyum konusunda biliyorsunuz bir sorun yok. 1.4 turbo motor ile LPG ye geçen arkadaşların sayısı da her geçen gün artıyor, tabi sanırım henüz çok fazla km yapılmadı turbo+LPG ile. Ancak genelde söylediklerine göre memnunlar, pek sorunla karşılaşan yok veya açıklamıyorlar. Turbo 1.4 motor ile LPG uyumu konusunda bir sorun yok gibi görünüyor, kalbinizi bozmayın bence. Benim açomdan ilelebet benzin, bunda bi değişiklik yok.
+1  045thumbsup

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

inimicus link' Alıntı:
Hangisine  045thumbsup işaretini yaptınız? Her daim benzinle devam etme fikrime mi? Yoksa LPG nin son zamanlarda astrada fazlaca kullanıldığı görüşüme mi? Yoksa turbo motorlarda LPG kullanımının zarar verdiğine dair net bir tespit olmadığına mı? Yoksa hepsine mi  kahka536

inimicus1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Her daim benzin tabi. Daha önce lpg'ye bulaştım ve dersimi aldım.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

inimicus link' Alıntı:
Her daim benzin tabi. Daha önce lpg'ye bulaştım ve dersimi aldım.
Diğer araçlarda ve astra da ve son zamanlarda da 1.4 turbo motorlarda LPG kullanan ve memnuniyetini belirten pek çok arkadaşımız var. Onlara da haksızlık etmeyelim, gayet memnunlar.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

harunhoca link' Alıntı:
Diğer araçlarda ve astra da ve son zamanlarda da 1.4 turbo motorlarda LPG kullanan ve memnuniyetini belirten pek çok arkadaşımız var. Onlara da haksızlık etmeyelim, gayet memnunlar.
Hocam bu nezaket dolu mesajınız için LPG'liler adına teşekkür ediyorum :)

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mucahitduran link' Alıntı:
Hocam bu nezaket dolu mesajınız için LPG'liler adına teşekkür ediyorum :)
Estağfurullah,  elbette nazik ve anlayışlı olacağız.  Bu bir lütuf değil,  insan olmanın bir gereği kendi adıma. Herkesin tercihlerine anlayış göstermek zorundayız.  Herkes bizim gibi düşünmek zorunda değil.  Ben kendimce nedenlerden dolayı sadece LPG yi sevmiyorum,  yoksa LPG yi tercih edenlerle bi sorunum yok.  Hepsini seviyorum.

serefertas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar servisle görüştüm. Ayar gerektiğini söylediler. Zaten 1000 KM dolunca gelecektin ayar yapacaktık, ne zaman istersen gel ayarlayalım dediler. Çarşamba günü gideceğim servise. Bakalım göreceğiz artıkk...