Astra j LPG silkeleme yapyor...

serefertas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar meraba. 1,5 aylık aracıma alırken serviste Landirenzo LPG takılmıştı. yaklaşık 1000 km benzinle gittikten sonra LPG ye geçtim. LPG'yi opetten alıyorum. Yalnız araç hızlanmalarda 2800-2900 gibi devirlerden itibaren silkeleme yapıyor üst üste sürekli... 1 ve 2. viteslerde denemedim ama 3-4-5. viteslerde yapıyor. Servise sormadan önce sizlere bir danışayım dedim. Neden olabilir?

kozlulum671

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra j LPG silkeleme yapyor...

pufff lpg taktırma arefesınde bunları duyunca neşem kacıyo yemın edıyorum.umarım hemen halledılebılır bı seydır sorununuz.montajı hangı sehırde kıme yaptırdınız hocam?

serefertas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kozlulum67 link' Alıntı:
pufff lpg taktırma arefesınde bunları duyunca neşem kacıyo yemın edıyorum.umarım hemen halledılebılır bı seydır sorununuz.montajı hangı sehırde kıme yaptırdınız hocam?

Montajı, aracımı aldığım Opis'e (Ankara) yaptırdım. Teslim almadan önce taktırdım... yarın önce bi telefonla arayacağım bakalım ne diyecekler. malum ben kırıkkaledeyim biraz uzak...

alize05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben de opis'e taktırdım ama şimdilik sorun yok. sadece ilk montajdan sonra aracı teslim aldığımda içeriye aşırı derecede lpg kokusu dolmuştu. geri götürdüğümde hortumlardan birisinin kelepçesinin sıkılmaması nedeniyle gaz kaçağı olduğunu görmüştük.  battle_Teroriste

opis'te lpg takan ustalar maalesef suratsız ve ilgisizler. cevap almak için ısrarcı olmanız gerekiyor.

onurody

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bi ara bendede yaptı lpg servisime gittim fitremi değiltirdi sorun duzeldi filitre dolunca gaz gecişi zorlasıyor fakir gaz muhabeti oluyormuş cözüm filitre

Onurody✨

serefertas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

onurody link' Alıntı:
Bi ara bendede yaptı lpg servisime gittim fitremi değiltirdi sorun duzeldi filitre dolunca gaz gecişi zorlasıyor fakir gaz muhabeti oluyormuş cözüm filitre

Onurody✨

Eyvallah kardeşim  thnxx Yalnız, daha LPG ile 100 km gittim (Araçta 1150 km de) . Ne zaman doldu bu filtre... Aklıma kötü kötü şeyler geliyor. ֖nemli bir sorun varmış gibi geliyor ama... Neyse Hayırlısı inşallah basit bir şeydir de çözerler hemen...

rush10

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sertas link' Alıntı:
Eyvallah kardeşim  thnxx Yalnız, daha LPG ile 100 km gittim (Araçta 1150 km de) . Ne zaman doldu bu filtre... Aklıma kötü kötü şeyler geliyor. ֖nemli bir sorun varmış gibi geliyor ama... Neyse Hayırlısı inşallah basit bir şeydir de çözerler hemen...
ayardan kaynaklanıyordur. 1000 km ayarında bunlar düzeliyor.veya 1000km yi beklemeden gidip ayar yaptırabilirsiniz

onurody

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Antalyada lpg takan cok firma var bu firmalar aynı yere ayar yaptırmaya geliyor uludag otogaz kendini kanıtlamış ayarıyla alakalı bir sorun sana diyim

Onurody✨

SULEYMANHOCA1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

rush10 link' Alıntı:
ayardan kaynaklanıyordur. 1000 km ayarında bunlar düzeliyor.veya 1000km yi beklemeden gidip ayar yaptırabilirsiniz

benimde olmuştu enjektörü yanlış takmışlar onlar numara numara oluyomuş değiştirdiler düzeldi (ama benimkini takılırken anlarıdlar gaz yemiyodu araç 2500 devirden sonra)

onurody

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Apartmanda bi araçdaha var astra j ona gazitaly diye birşey takılmış arıza lambası yakıyor hemde sikkeleme yapıyor benim lpg ciye götürdüm direk gaz ayarı yetmiyor dedi sonuna kadar acık olmasına ragmen yetmiyor dedi buda bi fikir olsun size

Onurody✨