Astra j kumho

imparatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar. Sol arka lastik yarilmis önlerim iyi hankook lastikciye sordum kumho dedi desen olarakta yakinmis bir birine, doğruluk payi nedir? Kumho kullanan memnun olan varmıdır? Birde 2 alsak yeterli olurmu? 4 lastik alırsam 2 tane hankook daha yeni gibi onları nasil değerlendirebilirim? Yardımlarınız için teşekkürler..

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Cvp: Astra j kumho

4 lastik al derim daha bilindik michelin veya conti gibi markalardan ,elde kalacak olan iki lastiğide lastikçiye toplamda 100 -150 tl gibi rakama bırakabilirsin (tabi daha düşüğe de alabilir)

balkes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ulas79' Alıntı:
4 lastik al derim daha bilindik michelin veya conti gibi markalardan ,elde kalacak olan iki lastiğide lastikçiye toplamda 100 -150 tl gibi rakama bırakabilirsin (tabi daha düşüğe de alabilir)

2şer lastik farklı oksa sorun oluyor mu? Ben de merak ettim.

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

Fark olursa yol tutuşta farklılık olur, çünkü her lastik markası kendi hamur formülünü kullanır.

metinmb407

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

En azından sağ sol aynı marka olsun komple değiştiremezseniz. Veya yakın tarihli çıkmasını da alabilirsiniz.

husamettin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

önler ve arkaların farklı olmasının çok ciddi fark oluşturacağını sanmıyorum çift alınırsa. Neticede ön ve arkalar birbirinden farklı yıprandığı için lastik değişimlerinde ön-arka değiştiriyorlar lastikleri.Kumhonun kışlıklarının iyi ve tavsiye edildiğini biliyorum. yazlıkları hakkında fikrim yok. Eğer fiyat farkı az ise conti, michelin gibi markalara bakın derim. Yoksa japon malı Falken ziex ze 914ler hem uygun fiyatlı hem de test sonuçları özellikle fiyat-performans açısından gayet iyi.
Saygılarımla

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

Önün ve arkanın farklı olmasıda sorun olur,çünkü arkalar tutunurken önden salabilir ve yahut tam tersi yani aracın viraj kabiliyeti değişir. Lastik eskiyince ön arka yapılması farklı ki bunuda lastikleri senelik olarak yapılması önerilir aralarında yıpranma farkı fazla olmasın diyebbve değişim yapılan lastiklerde aynı marka oluyor yani hamur farkı olmuyor.

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben de mümkünse 4 lastiğin aynı olmasını öneririm ancak agresif kullanmıyorsanız, diğer iki lastiğiniz çok kötü durumda değilse ve şartlar el vermiyorsa 2 adet olarakta alabilirsiniz. Ben yaklaşık 1.500km önce İnsignia aracım için uzun araştırmalarım sonucunda 4 adet Kumho aldım, tabiki conti/michelin/pirelli ayarında değil ancak fiyat/performans olarak kesinlikle beni tatmin etti.

Bonexxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Maddi olarak sıkıntıya sokmuyorsa ve elinizdeki 2 lastiği elden çıkartabiliyorsanız 4 lastiğin aynı olmasında fayda var. Benzer bir olay benim başıma geldi üzerinde gelen Bridgestone lastiklerimden öndeki yarıldı, lastiklerim yeni sayılırdı o yüzden öne yeni aldığım nexen N8000'leri fiyatı olduçka uygundu taktırdım arkalarıda bridgestone oldu. Lastikler Eskiyene kadar kullandım bu sene 4 yeni lastik aldım. Kullandığım süre içerisinde bir problem yaşamadım, çok uzun yolda yaptım, süratlide kullandım ama dediğim gibi şahsen herhangi bir problem yaşamadım.

karaca_01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar herkese selam. bende 2011 astra j sahibiyim. aracımın lastikleri bridgestone marka orijinal lastikleriydi artık taşlaşmıştı. uzun araştırmalar sonucunda ekonomik olmasından da kaynaklı kumho marka tercih ettim tanesi 250 tl den dört adet aldım. inanın farkını aracıma ilk bindiğim anda hissettim ve uçuyorum sandım. sanki yerle irtibatım kesildi. Bir lastik bu kadar yumuşak mı olur. ya da bridgestone den geçtiğim için böyle hissettim ama inanın sonuna kadar tavsiye ediyorum. daha sonra diğer markalar ile görünüş olarak dikkat ediyorum mesela good year da üç tane su kanalı var ama kumho da dört tane bu iyimidr kötümüdür bilmiyorum ama şuan için kumho dan oldukça memnunum.