Astra J Kronik Sorunları Var mıdır ?

Bugraerdem

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Yaklasik 20 gün once astra sedan 1.4 t edition plus otomatik aldim 2019 model. Çok sevinerek aldim açıkçası ama internette bazi olumsuz yorumlar biraz tadımı kaçırdi. Piston kirma gibi kronik bir sorundan bahseden çok var. Bazi yerlerde güncelleme geldi 2019 sonrasinda bu sorun yok deniyor. Bu doğru bir bilgi midir? Araçta dikkat etmem gereken tavsiye edeceginiz seyler var midir?

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Yaklasik 20 gün once astra sedan 1.4 t edition plus otomatik aldim 2019 model. Çok sevinerek aldim açıkçası ama internette bazi olumsuz yorumlar biraz tadımı kaçırdi. Piston kirma gibi kronik bir sorundan bahseden çok var. Bazi yerlerde güncelleme geldi 2019 sonrasinda bu sorun yok deniyor. Bu doğru bir bilgi midir? Araçta dikkat etmem gereken tavsiye edeceginiz seyler var midir?
Piston kırma uygunsuz yağ ve soğutma sıvısı yüzünden oluyo mutlak yağ mutlak ve mutlak dexos 1 gen 2 olmalı mutlak

• Beğen
Tepkiler: 06Berkay

Meteefe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Her araçta olduğu gibi astrada da kronik sorunlar var tabiki fakat siz bunlarla canınızı sıkmayın her araçta olacak diye bir şey yok piston kırma olayı alt devirlerde ani hızlanma yani aracı devirsiz kullanmak bu soruna sebep oluyor deniyor siz aracınızı devirli kullanıp astranın keyfini çıkarın.

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Kronik sorun yoktur, kronik sorunu çıkartan bizler varız. Bilmem gördünüz mü ? Son zamanlarda BMW 3 kasalar habire çayır çayır yanıyor ufak bir araştırdım yazılım atılan ve sürekli yüksek devir yağsız susuz bırakılan arabalar olduğu anlaşılıyor. Bu aralae yanıyor diye bu kronik mi ? Değil Ben şahsen Opel de de kronik bir sorun görmüyorum aracınızı temiz kullanırsanız bakımlarını zamanında yaparsanız orjinalini bozmazsanız taş gibi araba maşallah hiç birşey olmaz. Bende ilk defa Opel kullanıyorum 2020 1.4 T otomatik benzinli aldım gayet konforlu ve güvenli duruyor, marka fanatiği değilim ama kronik sorunu olan araç yok, onu biz o şekle sokuyoruz. Orijinal fabrika çıkışlı opelde LPG yok ama taktırılıyor sonra uyumsuz deniyor. Bu konuda en iyi ustalarda sorsak onlar bile uyumlu der ama 1.4 Turbo olan araçta bakım düzgün olmazsa işçilik 3-5 lira daha ucuz yaptırayım derdi olmazsa ne gibi kronik sorunu olabilir ki... Ben LPG’ye karşıyım o ayrı ama aracınızın kıymetini ve değerini bilin hiçte yabana atılacak bir araç değil çok çok güvenilir mi ? Değil. Her sınıfın her aracın bir değeri var bence hak ettiği değeri gören ve veren bir araç diyebilirim

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
J kasadaki 1.4 turbolarda piston sorunu çok daha az görülüyor. Doğru yağ ve bakımı daha kısa aralıklarla yaparsanız sorun yaşamazsınız, kafaya takacak birşey yok.

B14NET motorlara 2019'da bir iyileştirme yapıldığını ben de duydum yazılımcı arkadaşımdan ama detayını hatırlamıyorum.
Zayıf noktası soğutma sistemidir, su kaçakları, devirdaim gövdesi. 60-70 bin km'de bir kontrol etmek, değişmek gerekebiliyor.

Bugraerdem

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Cevaplar icin tesekkur ederim herkese. Alir almaz yetkili serviste bakima göturdum aracı(zaten yili dolmak uzereymis) gm marka dexos 2 yağ koydular opel bunu tavsiye ediyor dediler.

• Beğen

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Cevaplar icin tesekkur ederim herkese. Alir almaz yetkili serviste bakima göturdum aracı(zaten yili dolmak uzereymis) gm marka dexos 2 yağ koydular opel bunu tavsiye ediyor dediler.
Dexos 1 gen 2 dır 1.4 t lerin yağı

• Beğen
Tepkiler: 06Berkay

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Gm de ithal değildir p.o dolumudur kaliteli değildir üstad dexos 2 diğer motorlara uyumludur

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Yağı değiştirmenizi öneririm, dexos1 gen2 olmalı Kaan hocamın da dediği gibi..

• Beğen

Bugraerdem

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Yağ konusunda kafam çok karıştı. Opelin kendi yetkili servisi yanlış yağ mi kullandi yani?