Astra j kontak gecikmesi

ilkerhisi20

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slm arkadaslar , astra j 2015 1.6 115 bg landrezzo lpg yagli sistem 60.000 km araciimda . Ilk kontagda gecikme calismama sorunu var hafif gaz pedalina dokununca calisiyor. Buji değişti bogaz kelebegi temizlendi. Bu ariza araba 2 gün (mesela ) yatsin yapmiyor. Ama çalıştır 10 km git kapat 5 dakka sonra kontak yap gibi kisa bekleme durumlarinda bile yapıyor? Yasayan varmi sorunu? Fikir verirseniz sevinirim? Bobin? Subap? Lpg donanimi ? Hangisinden kapynakli?

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ilk olarak tamamen benzin kullanımında bu sorunu yapıyor mu?

ilkerhisi20

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yapiyor ama lpg de daha belirgin. Benzinde daha cabuk aliyor ama yinede 0 km gibi seri degil

---- Seri mesaj engellendi. Mesajlar birleştirildi. (Opel Forum) ----

Araba benzinde cekis olarak da daha iyi

Ha bide seri hizlanma yapmak istedigimde bazen bi tutulup birakma gibi bir durum oluyor 3000 devirlerde mesela.

Son düzenleme:

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Biraz daha detaylı tanitabilirseniz aracı daha iyi olur. Daha doğrusu aracın servis geçmişi adına ne var elimizde?

60K bir aracın şimdiye kadar çoktan hatta bir kaç kez buji ve kablolarının, v kayısının, benzin filtresinin değişmiş olması lazım zaten.

Neden bunları saydım? Yetkilisi servis yapmadıysa bakımlarını, sanayide bunlara pek bakmıyorlar siz söylemedikce.

Aracınız herhangi bir arıza ışığı yakmıyorsa ateşleme elemanlarında sıkıntı olabilir. Hemen benzinde hem Lpg'de yapıyor demenize binaen söylüyorum.

Sadece Lpg'de yapıyor olsaydı, lpg tesisatına bakılması gerekirdi. Özellikle de gaz kesici ve regülatöre.

D5503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ilkerhisi20

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tum bakimlari yapildu ikinci defa bujiler degisti. Hem lpg hemde servis bakimlari sadece son 60 bin bakimi ozelde yapildi digerleri yetkili serviste. Bi tek triger degismedi. Peki seri hizlanma istedigimde tutukluk yasamasi lpg de nornalmi. Sanki arabayi tutup bırakıyor bi anlik ve bir defa sürekli degil. Bide bi ayrinti daha rolantide anlik tüketim yol bilgisayarindaki cok degisken yuksek normali 0.7 olan 1.5 lerde galan geziyor.? Aklima geleni yaziyorum valla :)

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bilenler gelsin, benden bu kadar [emoji3]

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Denizli'den bi arkadaş vardı facede bi grupta, lpg'de sıkıntılar yaşıyordu. Denizli'de afr ayarı yapmaya başlayan bi usta varmış. Ona yaptırdı, dertlerinden kurtuldu [emoji6] dilerseniz öğreneyim.

• Beğen
Tepkiler: ilkerhisi20

ilkerhisi20

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:) saol iyi aksamlar

Denizli'den bi arkadaş vardı facede bi grupta, lpg'de sıkıntılar yaşıyordu. Denizli'de afr ayarı yapmaya başlayan bi usta varmış. Ona yaptırdı, dertlerinden kurtuldu [emoji6] dilerseniz öğreneyim.

Cok sevinirim :)

Son düzenleme:

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hocam benim aklıma gelen tek ihtimal benzin pompası, aracınız sıralı sistem LPG kullandığı için her çalıştırmada benzinle çalışıp gaza geçmektedir. Hatırladığım kadarıyla LPG göstergesi üzerindeki benzin/lpg geçiş tuşuna basılı tutarak aracı direkt LPG ile çalıştırabiliyorduk. Bu yöntemle aracınızı birkaç kez direkt LPG ile çalıştırıp bu sorunun olup olmadığını teyit etmeye çalışın. Kesin benzin pompasıdır diyemiyorum sonuçta bizler usta değiliz sadece mantıklı düşünerek sorunu çözmeye çalışıyoruz :) Bu arada aramıza hoşgeldiniz :)

• Beğen
Tepkiler: ilkerhisi20

ilkerhisi20

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam benim aklıma gelen tek ihtimal benzin pompası, aracınız sıralı sistem LPG kullandığı için her çalıştırmada benzinle çalışıp gaza geçmektedir. Hatırladığım kadarıyla LPG göstergesi üzerindeki benzin/lpg geçiş tuşuna basılı tutarak aracı direkt LPG ile çalıştırabiliyorduk. Bu yöntemle aracınızı birkaç kez direkt LPG ile çalıştırıp bu sorunun olup olmadığını teyit etmeye çalışın. Kesin benzin pompasıdır diyemiyorum sonuçta bizler usta değiliz sadece mantıklı düşünerek sorunu çözmeye çalışıyoruz :) Bu arada aramıza hoşgeldiniz :)
Saol zaten tecrubeleri paylasarak cozuyoruz sorunlari deniycem