Astra J Kasa Rahatsız Edici Ses

ufukkaya

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,

Astra ailesine yeni katıldım aracımda sabahları ilk çalıştırmalarda, düşük devirli kullanmalarda ve bozuk yollarda aşağıdaki video da duyabileceğiniz gibi bi ses geliyor aşırı rahatsız ediyor.

Konuyla alakalı bilgisi olan varmıdır teşekkürler şimdiden!

Muhammet036

Kayıtlı Kullanıcı
36-Kars
Siteyi ziyaret et
Bir şey sürtüyor gibi hırıltı çıkartıyor ilk defa denk geldi arkadaşlar detaylı bilgi verirler ben de merakla bekliyorum nedenmiş acaba geçmiş olsun hocam

• Beğen
Tepkiler: ufukkaya

ufukkaya

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bir şey sürtüyor gibi hırıltı çıkartıyor ilk defa denk geldi arkadaşlar detaylı bilgi verirler ben de merakla bekliyorum nedenmiş acaba geçmiş olsun hocam
Eyvallah hocam çok rahatsız etmeye başladı göstergelerin üzerinde ki kapağı söküp bi orayı kontrol edicem onunla alakalı çok şikayet varmış ama ordan olduğunu sanmıyorum. İnşallah bilen bi arkadaş çıkar

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Aracı lifte kaldırıp baktınızmı ? Sanki egzoz sisteminde problem var gibi...

ufukkaya

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Aracı lifte kaldırıp baktınızmı ? Sanki egzoz sisteminde problem var gibi...
Yok henüz kaldırmadım ama eğer problemi bulamazsam yapacağım. Ama sesi motor kaputundan bakıyorum duyamıyorum aracın altında da cok duyamıyorum daha çok iç kısımda torpido kısmında duyuyorum.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Yok henüz kaldırmadım ama eğer problemi bulamazsam yapacağım. Ama sesi motor kaputundan bakıyorum duyamıyorum aracın altında da cok duyamıyorum daha çok iç kısımda torpido kısmında duyuyorum.
Yani videodan farklı geliyor olabilir tabi..Yerinde dinlemek farklı...Bana sanki geniş bir borudan çıkan ses gibi geldi...Sanki geniş bir boru çıkmış veya gevşemiş ondan ses yapıyor gibi geldi..

ufukkaya

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Yani videodan farklı geliyor olabilir tabi..Yerinde dinlemek farklı...Bana sanki geniş bir borudan çıkan ses gibi geldi...Sanki geniş bir boru çıkmış veya gevşemiş ondan ses yapıyor gibi geldi..
Bana daha çok plastik bi aksamı tıngırtı yapıyor gibi geliyor. Çünkü devamlı olan bi ses değil araç ilk çalıştığında titrerken yapıyor, yada 2. viteste araç boğuluyorken titrer ya o sıralarda yapıyor bide bozuk yollarda vs. Liftte anlayabilir miyim bilmiyorum çünkü araç dışından daha az geliyor ses iç aksamlardan olsa gerek.

Gorkem07

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
astra j kronik arızalar ve çözümleri başlığından direksiyon seçtiğimde böyle bir sorun olduğu gözüküyor

sesi tam dinleyemedim pc hoperlerim bozuk olduğu için