Astra J Kaputtan Çıkan Buhar

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Astra J Kaputtan Çıkan Buhar

hllb link' Alıntı:
ben bişey anlamadım bitterin başına gelenle ilgili.. ne olabilir ki? acaba soğutma sıvısı hortumdan kaçak yapıp sıcak motora damladı da o mu buharlaştı??

Güzel bir tespit. Kokunun cinsi burada sanki biraz belirleyici olacak gibi. Araç turbo mu? Devrinde bir azalma söz konusu mu?

ebony

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Eski aracımda (corsa d) uzunca bir yokuşu geri geri manevra yaparak çıkmak zorunda kaldığımda aynı şey bende de olmuştu, bol koku, bol duman. Ama birşey olmadı. Sanırım çıkan koku fren balatalarındandı. Benzer bir olayda uzun yıllar önce manisa spil dağından inerken başımıza gelmişti (toros ile). O kadar çok fazla fren yapılmışki, aşağıya indiğimizde lastikler alev almak üzereydi!. Yani normal bir durum.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

avukatakın link' Alıntı:
ben bugün servisi aradım trafikte dur kalk yaptım arabam kokuyor diye  hıyar başta anlamadı  yıkamacıya götürün dedi :)  dedim kafamı bulunuyonuz balata kokuyo araba diyince adam bana ""haaaa anladım  abi seni biliyom ben vallaha üzülüyom sana""  yakında biter o balatalar sen gel garantiden halletcem""" dedi :)   şimdi ben üzüleyimmi sevineyimmi yoksa  söveyimmi :)

sn avukatakın Allah korusun ama sanırım  yakında benimle aynı kaderi paylaşacaksınız
Diyarbakıra bekliyorum buradaki servis sizinkileri de garanti kapsamında değiştirebilir
balata bitmeden gelin derim ben 1800 km civarı :)

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

balata kokusu ise ben de iki kez yokuş yukarı oldu
3. de 8400 km de baskı balata bitti şu an araç serviste yarın baskı balata garantiden
değişmiş olacak inş

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

çok şükür burda garantiden değişir dediler birşey olursa nasip burda değişmezse oraya gelirim:)

Bitter

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Koku balata kokusu gibi değildi, ben de balatadan şüphelendim ama lastik yanığına benzer bir kokusundan ziyade böyle elektronik yanığına benzer bir kokuydu, turbodan kaynaklı bir şey olabileceğini düşünüyorum ama?

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Bitter link' Alıntı:
  Koku balata kokusu gibi değildi, ben de balatadan şüphelendim ama lastik yanığına benzer bir kokusundan ziyade böyle elektronik yanığına benzer bir kokuydu, turbodan kaynaklı bir şey olabileceğini düşünüyorum ama?

Turbo hortumu yerinden çıkmış olabilir. Insginialarda okuduğum bir sıkıntıydı ama motorun devrinde bir azalmaya neden oluyordu. Sizde azalma söz konusu değilse bu olmayabilir.

ercub

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

avukatakın link' Alıntı:
ben bugün servisi aradım trafikte dur kalk yaptım arabam kokuyor diye  hıyar başta anlamadı  yıkamacıya götürün dedi :)  dedim kafamı bulunuyonuz balata kokuyo araba diyince adam bana ""haaaa anladım  abi seni biliyom ben vallaha üzülüyom sana""  yakında biter o balatalar sen gel garantiden halletcem""" dedi :)   şimdi ben üzüleyimmi sevineyimmi yoksa  söveyimmi :)
:D

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sn Bitter
motor kaputunu açtığınızda herhangi bir sıvı akması ya da herhangi bir hortum yerinden çıkmışmıydı
buna dikkat ettiniz mi?

Bitter

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hayır gözle görülür bir çıkma yoktu ama duman bir hortumun kenarından sızıyordu, hortum yerinden oynamış olabilir mi diyorsunuz yoksa?