Astra J, Kalorifer petegi ve BCM Modul sorunu

Bugrakulaksiz

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar merhaba, aracim 2013 model ve 92 bin km'de gecen hafta yol ortasinda bir anda 4'lu yakip, surekli korna calip, silecek suyu ve silecek calistirdi. Kenara cektim ve beyine su kactigini farkettim. Sacma bir sekilde petek beyin ustunde konumlandirilmis ve koruma cok zayif. 1 hafta oncesinde de yanik ve kotu koku aliyorum ama motor dahil her yeri kurcaladim fakat orasi hic aklima gelmedi. Beyni GM marka ile degistirdim, petegi de kale marka aldim. Eger basiniza boyle bir sey gelmediyse diye konuyu actim, cunku cidden can sikici bir olay ve uzun yoldaydim ailemin yaninda 1-2 gun kalirim diye beklerken basima geldi, iyi ki oyle olmus cunku tanidiklarla hallettik. Servisin 15 bin fiyat verdigi yerde ben 5 bin tl gibi bir miktara halletmis oldum. Tavsiyem en yakin zamanda bu durumu kendi araclarinda kontrol etmeniz.

• Beğen
Tepkiler: kxlylmz ve zhdymn

Bugrakulaksiz

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
9de2d15c-1c1d-49dc-a1bb-72b76e6b22e77c01a109325d0e9e.jpg

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Buğra bey geçmiş olsun. Hazır açmışken BCM modülünü koruyacak önlemler alsaydınız. Saklama kabı şeklindeki plastik kutulara koyulduğunu bile görmüştüm. Malesef bu problem düzgün antifiriz kullanılmaması veya sadece su kullanılmasından kaynaklanıyor...

Bugrakulaksiz

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Buğra bey geçmiş olsun. Hazır açmışken BCM modülünü koruyacak önlemler alsaydınız. Saklama kabı şeklindeki plastik kutulara koyulduğunu bile görmüştüm. Malesef bu problem düzgün antifiriz kullanılmaması veya sadece su kullanılmasından kaynaklanıyor...
Evet kalin bir koruma yaptik yeni BCM modulune, fakat ben hep shell veya opetten aliyordum. Bilmedigim icin onceden onlem alamadim fakat bilseydim kesin bir seyler yapardim (; Aslinda bu arada su kacagi sorunu da yasiyordum, surekli su eksiltiyordu filan. Benim ihmalim oldu cunku arada agir bir bakim yapamadim 9 yasina girdi ve hala 92 binde. Turbo da catlamis vs derken bu hafta bir cok seyi GM parcalar ile degistim. Cebimi yakti ama kafam rahat oldu sukur :)

zhdymn

Kayıtlı Kullanıcı
80-Osmaniye
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar merhaba, aracim 2013 model ve 92 bin km'de gecen hafta yol ortasinda bir anda 4'lu yakip, surekli korna calip, silecek suyu ve silecek calistirdi. Kenara cektim ve beyine su kactigini farkettim. Sacma bir sekilde petek beyin ustunde konumlandirilmis ve koruma cok zayif. 1 hafta oncesinde de yanik ve kotu koku aliyorum ama motor dahil her yeri kurcaladim fakat orasi hic aklima gelmedi. Beyni GM marka ile degistirdim, petegi de kale marka aldim. Eger basiniza boyle bir sey gelmediyse diye konuyu actim, cunku cidden can sikici bir olay ve uzun yoldaydim ailemin yaninda 1-2 gun kalirim diye beklerken basima geldi, iyi ki oyle olmus cunku tanidiklarla hallettik. Servisin 15 bin fiyat verdigi yerde ben 5 bin tl gibi bir miktara halletmis oldum. Tavsiyem en yakin zamanda bu durumu kendi araclarinda kontrol etmeniz.
Merhaba Buğra bey, aynı problemi maalesef bende yaşadım. Geçici bir çözüm buldum ancak memnun değilim, şimdi modülü değiştirmek istiyorum. Modülü servis dışında nereden temin ettiğinizi öğrenebilir miyim?

Bugrakulaksiz

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba Buğra bey, aynı problemi maalesef bende yaşadım. Geçici bir çözüm buldum ancak memnun değilim, şimdi modülü değiştirmek istiyorum. Modülü servis dışında nereden temin ettiğinizi öğrenebilir miyim?
Merhabalar, oncelikle cok gecmis olsun. Istanbulda degilsiniz anladigim kadariyla, herhangi bir beyin tamiri yapan bir yer bulup baktirin hocam, bazen kurtulma sansi oluyor. Olmazsa ellerinde genelde sifir veya cikma olabilir. Bu arada o modullerde cikma da alabilirsiniz zaten cikmayla orjinal arasinda ki farki anlayamiyorsun resmen. Sadece guvenilir biri olmasina dikkat edin cunku hem cok para istiyorlar hem de yalap salap is yapiyorlar maalesef.