Astra J İlk Gün İzlenimlerimiz

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J İlk Gün İzlenimlerimiz

ben Çorlu'da -3 leri rahat görüyorum o yüzden Çerkezköyde -4 ler rahat görülebilir :)

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

xx33 link' Alıntı:
[quote author=tomacco link=topic=342.msg77986#msg77986 date=1324922517]
[quote author=xx33 link=topic=342.msg77473#msg77473 date=1324846038]
1 yıldır 1,4 T Sport için hazırlık yaparken, 1,3 Cosmo aracımı cuma günü teslim aldım,250 km civarı yol yaptım.Kendimi 1,3 motor için en kötüsüne hazırlamış biri olarak motoru beklediğimden iyi buldum.şu an yakıt tüketim ortalaması 7,5 civarında.Umarım düşecek,aracın yeni olmasının yanında soğuk havanın da buna etken olduğunu düşünüyorum.Navi 600'ü iyi ki ekletmişim,süper bir görsellik.Yol tutuş harika,araç ağırlığını hissettiriyor.Cosmo donanım imkan varsa mutlaka alınmalı diye düşünüyorum.

Tek sorunum sağ arka taraftan gelen zırıltı ve aracın açık alanda gece -4 dereceyi bulan soğukta kalması.Bu konuda tavsiyesi olan var mı acaba? Bu soğukta yeni bir aracı ne şekilde korumalıyım? gündüz de sıcaklık çok fazla değil.

Bu arada aracı almadan siteden oldukça faydalandığımı söylemek isterim.Emeği geçen herkese teşekkürler.Umarım ben de ilerleyen zamanlarda birilerine yardımcı olabilirim.
welllcommee
-4 dereceyi sitanbulda nerede görüyorsunuz.
soğuk için olmasa bile genel olarak boya koruma yaptırın diyebilirim.
Aracınızı güle güle kullanın. :)
[/quote]

bulent_tnt link' Alıntı:
bende tam onu soracaktım mehmet ya cıdden ıstanbulun neresındesınız

Hafta içleri Çerkezköydeyim,o yüzden.Yer bilgilerini güncellesem iyi olacak sanırım :)
[/quote]
045thumbsup

onurer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracımı aldığım ilk gün baya garipsemiştim 6 yıla yakın albea 1.3 kullanınca astra bana uçak kullanıyorum hissi verdi ;D

Beni tek düşündüren yanı 1.3 motoruydu sonuçta 6 sene bu motorda bi araba kullanmıştım ve karakteristik özelliklerini biliyordum

Ama astra mühendisleri 1.3 motordan iyi iş çıkarmışlar aracın ivmelenmesi o hacimdeki motor için fena değil özellikle 1. vitesteki o tok motor sesi dizel bi araba için hiçte fena değil

Bu arada belki başka başlıklar altında tartışmış olabilirsiniz ama ESP sistemini kapattığınızda aracın gücünde değişme hissettim gibi bu psikolojik midir? Yoksa benim gibi düşünenler de varmı

Merak ettiğim için sormak istedim...

srd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

esp'siz ve esp'li kullanımda süratlenme anlamında çok büyük farklar olacağını sanmıyorum. Fakat esp'yi kapattığınızda ortalama 0.5-1 saniye'lik bir artış olacağını tahmin ediyorum. Bunu illaki sitede deneyen ve farkı benden daha iyi bilen kullanıcılar vardır. Honda Civic'te vsa'yı kapattığınızda yaklaşık 2 saniyeye yakın daha hızlı kalkış yapıyor araç. Ama her araçta böyle bir şey olacak diye bir şey yok.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

onurer link' Alıntı:
Bu arada belki başka başlıklar altında tartışmış olabilirsiniz ama ESP sistemini kapattığınızda aracın gücünde değişme hissettim gibi bu psikolojik midir? Yoksa benim gibi düşünenler de varmı
Psikolojik değil etkiliyor tabi ki, ben de öyle hissediyorum.
Çünkü esp tc aracı pati çekmesini engelleyen ve veriken gazı dengeleyen bir etkiye sahip olduğu
için kapatıldığınca çok küçük de olsa bir etki hissedilebiliyor.

bozbek80

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Araç 1.4 t otomatik gayet güzel tatlı tatlı kullanıyordum geçen gün haliyle annemleri bir yere götürüyordum aklıma geldi bi ara gaza yükleniyim dedim kasis yavaşken, gaza biraz dip gaz abandım.fakat alet devir saatini deli gibi yukseltip ses cıkarmasına ragmen bi hızlanma yapmadı hatta olduğu yerde kaldı diyebilirim.(düz viteste boşa alıp gaa basmış gibi hissettim kendimi)AT kullanırken geçişlerdemi böle bi sıkıntı oluyor? neden çabuk tepki vermedi anlıyamadım..
Direksiyonuda bayağı hafif geldi,trafikte ve şehiriçi kullanımda iyi olucağını düşünüyorum ama umarım yüksek hızlarda aynı oynaklık olmaz..Genel olarak memnun kaldık,biraz üst taraf cam yanı plastiklerin görüntüsü daha kaliteli olabilirdi diye düşünüyorum fazlada takılmamaya çalışıyorum:) yağmur sensörü dediği şeyi de bi türlü anlamadım.Yukarı bi tık alıyorum ekranda yagmur sensörü açık yazıyor e hızınıda yandan ayarlıyorum çalışıyor iyi guzelde bunun nesi otomatik hertürlü komutu zaten ben vermiş oluyorum,sensör ne alaka durumu oluştu aklımda yoksa bi yerde hatamı yapıyorum?
Son olarak otomatik el freni olayınada bi türlü alışamadım.otomatik viteste kaldırıyorum indiriyorum hiç bi halt olmuyormuş gibi geliyor ışıta göremedim galiba onu da beceremedim. Sonuç olarak Opel bana teknolojik olarak bi gömlek üstün geldi sanırsam:D

U

UNS

Bilgi Girilmemiş

bozbek80 link' Alıntı:
Araç 1.4 t otomatik gayet güzel tatlı tatlı kullanıyordum geçen gün haliyle annemleri bir yere götürüyordum aklıma geldi bi ara gaza yükleniyim dedim kasis yavaşken, gaza biraz dip gaz abandım.fakat alet devir saatini deli gibi yukseltip ses cıkarmasına ragmen bi hızlanma yapmadı hatta olduğu yerde kaldı diyebilirim.(düz viteste boşa alıp gaa basmış gibi hissettim kendimi)AT kullanırken geçişlerdemi böle bi sıkıntı oluyor? neden çabuk tepki vermedi anlıyamadım..
Direksiyonuda bayağı hafif geldi,trafikte ve şehiriçi kullanımda iyi olucağını düşünüyorum ama umarım yüksek hızlarda aynı oynaklık olmaz..Genel olarak memnun kaldık,biraz üst taraf cam yanı plastiklerin görüntüsü daha kaliteli olabilirdi diye düşünüyorum fazlada takılmamaya çalışıyorum:) yağmur sensörü dediği şeyi de bi türlü anlamadım.Yukarı bi tık alıyorum ekranda yagmur sensörü açık yazıyor e hızınıda yandan ayarlıyorum çalışıyor iyi guzelde bunun nesi otomatik hertürlü komutu zaten ben vermiş oluyorum,sensör ne alaka durumu oluştu aklımda yoksa bi yerde hatamı yapıyorum?
Son olarak otomatik el freni olayınada bi türlü alışamadım.otomatik viteste kaldırıyorum indiriyorum hiç bi halt olmuyormuş gibi geliyor ışıta göremedim galiba onu da beceremedim. Sonuç olarak Opel bana teknolojik olarak bi gömlek üstün geldi sanırsam:D
Yağmur sensörünü hep Acik mod da kullanın hiç bır komut vermeye gerek kalmaz... :) 045thumbsup

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bozbek80 link' Alıntı:
hoşgeldiniz aracınız hayırlı olsun
Otomatik viteslerde kullanıcıların yorumu aniden gaza yüklenince çok az geç kalması tepkimede ama normal kullanım için
gayet ideal bir vites.
yağmur sensörü aktif ise yağmur yağdığında ya da cama su geldiğinde otomatik olarak devreye giriyor. Kademeli olması
çok daha ince düşünülmüş bir detay. Neden diyeceksiniz otomatik sensörün hızını bile ayarlayabiliyorsunuz. Çok kullanışlı
yağmurlu havalarda.
Direksiyon şehiriçinde gayet yumuşak ve hıza duyarlıdır. Hız arttıkça direksiyon sertleşir. Bunu uzun yolda çok daha net hissedebilirsiniz. Otomatik el freni alışkanlık gerektiri. Başta ben de zorlanıyor gibiydim ya da tuhafıma gidiyordu
ama gerçekten çok büyük kolaylık. Ekranda yuvarlak ve kırmızı brake ikazı çıkıyor. Araçtan çıkmadan elektronik freni iyi çektiğinizden ve ekranda işaretin çıktığından emin olun, olmadı çift de çekebilirsiniz düğmeyi.
Keyifli forumlar diliyorum