Astra J Hb Titreme

sniper23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,
Bende hb 1.6 otomatik vites 115 beygir astra J var. Son bir kac gundur arabada bir titreme hissediyorum. Oda şöyle oluyor. Örneğin 200 metre ileride ışıkları goruyorum yada trafikte ayagimi gazdan cekiyorum frene basmadan hızım düşmeye başladığında titremeye başlıyor arac frenleyince de düzeliyor. Bu konuda beni yonlendirirseniz cok sevinirim.

Teşekkürler

mskirca

VIP Üye
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Benim aracım 1,3 cdti ve aynı sorun sanırım bende de var. Sürekli yapmıyor ama arada yapıyor ve can sıkıyor. Ustamla konuştum, enjektör basınçları ayarsız olabilir gel bakalım dedi fakat henüz gidemedim. Cuma günü götürüp sorunu çözersek tekrar bilgi veririm.

Saygılar..

• Beğen
Tepkiler: husooz

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
@sniper23 hocam motor kulakları olabilir veya rot balans olabilir servise gitmenizde fayda var. @mskirca hocamın dediği gibide olabilir. Bu ihtimalleri göz önünde tutmanızda fayda var.

sniper23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aracım 1,3 cdti ve aynı sorun sanırım bende de var. Sürekli yapmıyor ama arada yapıyor ve can sıkıyor. Ustamla konuştum, enjektör basınçları ayarsız olabilir gel bakalım dedi fakat henüz gidemedim. Cuma günü götürüp sorunu çözersek tekrar bilgi veririm.

Saygılar..

Cok tesekkur ederim bende de arada oluyor dediginiz gibi can sıkıyor. Servisten sonra bilgi verirseniz cok sevinirim

sniper23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
@sniper23 hocam motor kulakları olabilir veya rot balans olabilir servise gitmenizde fayda var. @mskirca hocamın dediği gibide olabilir. Bu ihtimalleri göz önünde tutmanızda fayda var.

1 ay once opel deger serviste bakımları yaptırdım rot balans dahil frenlerine falan baktilar sıkıntı yok dediler. Geçen hafta plaka lambası icin gecerken yine gittim soyledim baktilar sıkıntı yok olur oyle dediler :) galiba baska saglam ustaya gitmek lazim

mskirca

VIP Üye
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar,

Titreme sorunu için iyi bir dizel pompa servisine gittim. BOSCH marka cihazlarla kalibrasyon ve arıza tespiti yapıldı. Herşey NORMAL :) araçta hiçbir arıza kaydı veya kalibrasyon hatası yok..
Ama titreme sorunu az ve ara ara da olsa devam ediyor. Belki Volant dişlisinden kaynaklanabileceği şüphesi üzerinde duruyoruz. Ama sırf bir şüphe için baskı balata ve volantı değişmek, parça 1800TL işçilik 300 veya 400TL toplamda 2200 TL gibi bir rakamı gözden çıkartmak demek :) sanırım buna hiç gerek yok..

Bilgilerinize..