Astra j egr temizliği veya iptali

mustafabeyoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
elin biraz yatkınsa bence kendin söküp balata spreyi ile temizleyebilirsin. internette biraz video izle nasıl yapıldığını falan sana fikir verir. ben kendim easytronic robot ve vites seçici parçalarının yağını evin önünde söküp değiştirdim. halbuki deli cesareti aslında yaptığım.
Link atabilir misin egr söküm ile ben bulamadım. Sensörleri gördüm sökme işini fakat egr için bulamadım.

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri

• Beğen
Tepkiler: Hasip

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
internet denilen ucu bucağı belirsiz sanal dünyada her bilgi mutlaka biri tarafından daha önce tecrübe edilmiştir. biraz araştırma ile eli yatkın bir kişi aracının bir çok parçasını söküp takabilir. bence siz de biraz araştırın. eminim çok detaylı bilgiler bulacaksınız.

mustafabeyoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
bu hatayı verdi aküyü söküp taktım düzeldi fakat araçta çekiş düşüklüğü var partikül komple sökülüp temiLenmesimi gerekiyor.

kannn

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Egr temizlendimi

kannn

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep

mustafabeyoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş

mustafabeyoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Üstad anlıyorsan motor kaputunu ac motor muhafaza kapağını çekip çıkar sağ çaprazda boğaz kelebeği o altında borusuysa sök boruyu temizle manifoldu temizle bir sorun kalmaz insallah ama elinden gelmiyorsa yapma iyi bir opelci bul götür yoksada bayiye git imkan varsa egr temizlemek istiyorum de hallederler fiyatıda öncesinde konuşursun
Bayiye gittim 400 TL fiyat verdi egr manifiol ve partikül temizliği

kannn

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep

cagatay16

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Ben egryi ilk saçla iptal ettim herhangibir arıza ışığı yakmadı sonra kess alınca yazılımlada iptal ettim hala daha öyle kullanırım egsoz muayenesini tüvtürk yaptığı halde katta iptal hiç kalmadım kimsede anlamadı. Sökümü motorun arkasında kalır emme manifoldunun altında corsa d için baya zor yerdedir söküldüğünde soğutma sıvısıda boşalır. Değiştirecekseniz boşuna gmye 2 bine yakın para vermeyin orjinali pierburg marka ve sökümden sonra emme manfoldu temizliği şart

Bayi iyi fiyat vermiş bizim neskar 1 saatlik işçiliğe 299 tl istiyor

• Beğen
Tepkiler: kannn

mustafabeyoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Doğrudur manifold filan söküldüğünden o fiyat ege manifold ama fark eder arac
Bugün gittim araçta birşey yok arıza yok dediler arıza ışığı yanarsa getirin dediler öyle kaldı. Şu an normal dediler . Bakalım artık. Bide bazen araba gerçekten hiç birşey yok gibi bazen zayıf bilemedim . Hayırlısı bakalım neler olacak . Turbo hortumu gevşemiş onu taktik dediler hava hortumu. Başka birşey demediler. Acaba ondan yapabilirmi .

mustafabeyoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Bugün partikül filtresi komple sokturup temizlettim eksozcuya fakat gene çekiş düşüklüğü gitmedi. Arıza lambası yanmıyor herhangi bir arıza görünmüyor fakat bu çekiş düşüklüğü gitmedi ne yapmam lazım anlamıyorum . Yetkili servise dahi götürdüm arıza görünmüyor diyor. Özelikle 1 ve 2 viteste ölü gibi araba bağırıyor ama gitmiyor. 1 aydır 2 özel bir yetkili servise gittim ama derdime çare bulamadım. Düşük viteste daha çok hissediyorum. Yardımlarınızı bekliyorum

mustafabeyoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Acaba egr temizligide ayrıca yapılıyormu benim Tamirci partikül filtresi diyor başka birşey demiyor

mustafabeyoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Egr kirliliği ile partikül filtresi kirliliği aynı seymi acaba

mustafabeyoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Yardımcı olacak arkadaş varsa sevinirim.

mustafabeyoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Partikül filtresi temizlendi düzelmedi. Egr temizliğinden bahseden usta yok. Partikül dediler hep sokturup temizlettim gene düzelmedi çekiş düşüklüğü. Araba 1 ve 2 de sanki gitmiyor hiç de evir ukseliyor araba gitmiyor. Herhangi bir arıza ışığı yanmıyor . Arıza ışığı yanmaması herhangi bir sensör arızası olduğunu hostermez değilmi