Astra j egr temizliği veya iptali

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Ustam iyi günler aracım geçen ay arıza lambası yaktı. Araç 1500 deviri geçmedi PC ye bağladım arıza yi sildim araç düzeldi. Kullanmaya devam ettim. Sonra birkaç gün sonra tekrar yolda yaptı . Kutup başını söküp taktım düzeldi tekrar kullandım. Özel bir servise gittim ertesi günü . Dpf temizliği yaptı kimyasal bir sıvı ile oksijen sensörünu söküp oradan ilacı verip temizleme işlemi başlattı ve temizledi. Araç iki gün güzel idi fakat sonra gene aynı duruma geldi yani araç 3 bin devir altı cansız gibi ve yeterince hizlanmiyor sanki yani 3 bin devirde 90 km hız 4 viteste ancak bu kadar hızlanıyor ve dediğim gibi bir ve ikinci viteste daha çok hissediyorum cansız ligi.sonrasinda tekrar ustaya gittim dpf sökülerek temizkenecek dedi ve egsozcuya gidip sökülüp öyle basınçlı su ile temizlendi fakat hiç birşey değişmedi bu defa . Sonra başka bir ustaya gittim gene özel Opel servisine gaziantepte araçta arıza yok dedi en ufak bir arıza olsa lamba yanar dedi çıktı test etti senin enjektörler kirli arızalı değil kirli dedi. Sökülmeden temizlik yapılır düzelir dedi. Tunap marka makina ve sıvı ile araca bağlayıp 1 saat kadar süren bir temizlik işlemi yapıldı . 2 gün iyiydi düzeldi dedim sonra gene aynı sorun. Aracın devri 3 binin üzerine çıkınca canlanıyor altında araç boğuk boğuk gidiyor. Sonra tekrar ustaya gittim düzelmedi dedim yakittan dedi yakıtı hep opetten alırım dedim . Birşey demedi bu yakıtı bitir dedi. Düzelmezse yazılım dedi. Fikirlerinizi bekliyorum

Alıntı
Cihazda gösterdiği arıza lambası neydi araca yazılıma gerek yok bence tavsiye etmem fazladan yazılımla güç almayı

mustafabeyoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cihazda gösterdiği arıza lambası neydi araca yazılıma gerek yok bence tavsiye etmem fazladan yazılımla güç almayı

IMG_20200611_132959f5aa6cbb7e3b09cf.jpg

mustafabeyoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün gelemedim yarında pazar hafta içi haber veririm sana pazartesi yada salı

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Bugün gelemedim yarında pazar hafta içi haber veririm sana pazartesi yada salı
Pazartesi salı olur üstad haber et getir bakalım son iki arıza önemsiz anahtar yere filan düştüyse anlık vermiş ilk arıza egr nin 2. Arızada sensör arızalı yada egr yüzünden tetiklemiş arıza olabilir

mustafabeyoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hiç bir daha arıza yanmadi

mustafabeyoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tamam usta uğrayacak inşallah

Joseques

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egr yi iptal ettirin temizleme ile düzelmez boşuna ugraşmayınız

mustafabeyoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şu an arıza lambası yanmıyor özel servise gittim yetkili servise de gittim aracınızda arıza görünmüyor dediler arıza ışığı yanmıyor . İptalin eksisi nedir yakıt artar mı yada duman gibi sorunlar veyahut motorun çok ısınması gibi sorunlar.

mustafabeyoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egr yi iptal ettirin temizleme ile düzelmez boşuna ugraşmayınız
Muayeneden gecermiyim yada duman atma olayı olurmu

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Egr iptalinden sonra bir miktar yakıtın arttığını ama muayeneden geçtiğini duydum...