Astra j ecotec motor lpg montajı sonrası titreme

Yafes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar . 2017 model 1.6 edition 115 beygir opel astra aracıma lovato lpg montajı yaptırdım . Lpg montajı sonrası gaz pedalında da hissedilen titreme oldu . (Hem benzinde hem lpg de) . Lpg takılan yere götürdüm montaj edilen kabloların göğüse temas edebileceğini söyleyip yerlerini değiştirdiler. Gaz pedalında hissedilen titreme azaldı fakat hala direksiyonda da hissedilen bir titreme var. Boşta araç durduğu yerde çalışırkende hissediliyor . Gaz verince biraz artıyor . Motor kaputunu açınca rölantide çalışırken titrediğini görebiliyorsunuz . Acaba enjektörleri motorun üstüne monte etmisler bundan kaynaklı olabilir mi önerileriniz nelerdir .

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Enjeksiyon sıralamasında sıkıntı olabilir mi?
Arıza uyarısı var mı araçta?

D5503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yafes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arıza uyarısı veya arıza ışığı herhangi bir şey yok . Sadece hissedilen titreme var . Boşta veya vitezde benzinde veya gazda gaza basınca arabanın titrediği hissediliyor . Enjektör sıralamasi yanlış olsa benzinde aynı titremeyi yapar mı? Ayrıca araçta herhangi bir güç kaybı da yok gazda

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Sadece gazda yaptığını düşünerek lpg enjektörlerinde hata olabileceğini düşünmustum.

Montaj öncesi yok muydu bu durum?

D5503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Montajı yapan ustanın muhtemelen ayarları tutturamamasından dolayı kaynaklanıyor. LPG ustasının biraz aracınızla ilgilenip ayarları gözden geçirmesi gerekli diye düşünüyorum.

Tolgatekinonur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar . 2017 model 1.6 edition 115 beygir opel astra aracıma lovato lpg montajı yaptırdım . Lpg montajı sonrası gaz pedalında da hissedilen titreme oldu . (Hem benzinde hem lpg de) . Lpg takılan yere götürdüm montaj edilen kabloların göğüse temas edebileceğini söyleyip yerlerini değiştirdiler. Gaz pedalında hissedilen titreme azaldı fakat hala direksiyonda da hissedilen bir titreme var. Boşta araç durduğu yerde çalışırkende hissediliyor . Gaz verince biraz artıyor . Motor kaputunu açınca rölantide çalışırken titrediğini görebiliyorsunuz . Acaba enjektörleri motorun üstüne monte etmisler bundan kaynaklı olabilir mi önerileriniz nelerdir .
Merhabalar benimde 2017 astra 1.6 edition plus aracim var bende lovato obd 2 akilli kit taktirdim 2 ay evvel sizinle aynı sorunsorunu yasiyoruz benimde lpg ve benzin ayirt etmeksizin 2.500 devir ila 3000 devir arasında gaz pedalında titreşim sikayetim var bugün montaj yaptırdığım yere götürdüm pc den resetleme işlemi yapıldı ama sorunum düzelmedi siz eğer bi çözüm bulabilirseniz buradan paylasirsaniz yada mesaj olarak ulasabilirseniz sevinirim 05326461574

Mtunc

VIP Üye
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Lpg en büyük iş ustalık montaj diye söylenir. Doğruymuş.Sorun yaşamamak için lpg hiç taktirmadim. Kafa rahat. Hatta su an ki fiyatları görünce daha da rahat :)

• Beğen
Tepkiler: Hasip