Astra j de el freni çekmek

teknokolik35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende araba yavaşlarken çekmiştim. çok kısa tutup atıyor. zaten çekili unutursanızda hemen atıyor. esasında hem iyi hemde kötü bence. bazen dar yerlerde manevra yaparken iyi oluyordu. Bir akşam mahallede manevra yaparken baya zorlanmıştım. iki tane genç sırıtarak ordan o araba dönsün dedi.... bende eeee dedim çektim el freni araba dönünce çocuklar sırıtıyordu. manel el freni de iyidir yani :)

TanerErbay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gereksiz aksiyonlar

sadece "teknokolik35" arkadasimizin dedigi, cok cok nadir durumda, baska caren yoksa yapilabilcek bir sey icin gerekebilir. ama o da 10 yilda bir olur zaten ve Debriyagi ve lastikleri harcamanin bir anlami yok.

Opel bosu bosuna böyle bir sistem icat etmemis.

Araci arac icin kullanalim, fantaziye gerek yok

oguzbaris

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:rock
gereksiz aksiyonlar

sadece "teknokolik35" arkadasimizin dedigi, cok cok nadir durumda, baska caren yoksa yapilabilcek bir sey icin gerekebilir. ama o da 10 yilda bir olur zaten ve Debriyagi ve lastikleri harcamanin bir anlami yok.

Opel bosu bosuna böyle bir sistem icat etmemis.

Araci arac icin kullanalim, fantaziye gerek yok

:good::good::good:

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
el freni yüzünden tempranın el freni yayını kırdık bence manuelde bu oldu elektronıkte arabaya daha büyük zarar verebilirsiniz...

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
illa yapacaksan tepsi en güzeliii

sonra apaçiii durumuna düşmede :)

gereksiz hareketler bunlarrr

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
hareket halinde çekmenin hiçbir sakıncası yok. hatta bunun Opel'de bir adı vardıda unuttum. birşey frenleme sistemiydi.
Insignia'yla yanlış hatırlamıyorsam 170-180 gibi hızlarda çektik (ama çekip bırakma değil, çekili tutuyorsunuz) 4 teker birden frenlemeye başlıyor, çok kısa sürede de durduruyor arabayı. hemde tekerler kilitlenmiyor. kullanması çok zevkli:D ancak o sırada stopları yakıyor mu bilmiyorum, denerken arkanızda araba bulunmasın:D
yanlız önemli konu, o sırada direksiyon düz konumdaydı, dönerken yapılırsa ne olur bilmiyorum.

MERKEZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra h 4 kapı gibi esp iptal özelliği yoksa istediğini yapamazsın anında yerine yığılır.

oguzbaris

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hareket halinde çekmenin hiçbir sakıncası yok. hatta bunun Opel'de bir adı vardıda unuttum. birşey frenleme sistemiydi.
Insignia'yla yanlış hatırlamıyorsam 170-180 gibi hızlarda çektik (ama çekip bırakma değil, çekili tutuyorsunuz) 4 teker birden frenlemeye başlıyor, çok kısa sürede de durduruyor arabayı. hemde tekerler kilitlenmiyor. kullanması çok zevkli:D ancak o sırada stopları yakıyor mu bilmiyorum, denerken arkanızda araba bulunmasın:D
yanlız önemli konu, o sırada direksiyon düz konumdaydı, dönerken yapılırsa ne olur bilmiyorum.

bu durum enteresan bunu araştırmak lazım. okadar süratte neden çekme ihtiyacını duydunuz merak ettim. denemek içinmi yoksa biliyormuydunuz

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
bu durum enteresan bunu araştırmak lazım. okadar süratte neden çekme ihtiyacını duydunuz merak ettim. denemek içinmi yoksa biliyormuydunuz

her ikisi de:D
Samsun Atakum'da sahil yolunda (3 şerit) ışıklarda yanımızda duran genç Hondacı gaza geldi, boy boy fark attıktan sonra diğer ışıklara gelmiştik. İstanbul'da birisi denemişti bende o yüzden biliyordum böyle bir sistem olduğunu. bu bahaneyle de denemiş olduk:D hatta erken bile durdurdu arabayı, hız 40km civarına düştükten sonra freni bırakıp bir süre daha ilerledik.
manueller için önemli olan o sırada debriyaja ne olur ne olmaz basıyor olmak lazım