Astra J Cosmo Gündüz Aydınlatması İçindeki Buhar Lekleri Ve Cam Kromları Lekeler

brk27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J Cosmo Gündüz Aydınlatması İçindeki Buhar Lekleri Ve Cam Kromları Lekeler

DERSİMLİ link' Alıntı:
Sağol, sendeki lekeler oksit yanık gibimi benim çıtalar güneşte rengarenk oluyor.  :)

YOK B֖YLE BEYAZ BEYAZ KİREև LEKELERİ GİBİ ALLAHTAN BENİMKİ DE BU HAFTA İÖ‡İ TEMİZLETİNCE ATCAM FOTOLARI SİZE  005hihih

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J Cosmo Gündüz Aydınlatması İçindeki Buhar Lekleri Ve Cam Kromları Lekeler

brk27 link' Alıntı:
YOK B֖YLE BEYAZ BEYAZ KİREև LEKELERİ GİBİ ALLAHTAN BENİMKİ DE BU HAFTA İÖ‡İ TEMİZLETİNCE ATCAM FOTOLARI SİZE   005hihih

Merakla bekliyorum.

brk27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

DERSİMLİ link' Alıntı:
Merakla bekliyorum.

Malzemeyi Bir Türlü Temin Edemedik......

black_eups

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
brk27 link' Alıntı:
YOK B֖YLE BEYAZ BEYAZ KİREև LEKELERİ GİBİ ALLAHTAN BENİMKİ DE BU HAFTA İÖ‡İ TEMİZLETİNCE ATCAM FOTOLARI SİZE  005hihih

Selamlar, hocam cam çıtalarının üzerindeki lekeler yanlış anlamadıysam kuyu suyunun aslında aracın hertarafında bıraktığı fakat sizin sadece nikelajın üzerinde net gördüğünüz lekeler.. Bu lekelerin çıkması çok basit aslında. Petrollerde sanayide koçtaşta vs. satılan hafif çizik giderici pastayı alıp nikelajların üzerine fiber bez ile hafif bastırarak uygulayın. Bu işlemi camlara kaportaya hatta aracın dışındaki plastik yüzeylerede uygulayabilirsiniz. Tekrar olmaması için ise aracı bulutlu havalarda veya hava karardığında yıkayıp bez ile kurulayın.. Aksi halde güneş altında yıkanıp kurutulmayan araçların dış yüzeyi zaten aşırı sıcak oluşundan kuyu suyu ile yıkandığında direk kurumakta ve iz kalmakta..

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

black_eups link' Alıntı:
Selamlar, hocam cam çıtalarının üzerindeki lekeler yanlış anlamadıysam kuyu suyunun aslında aracın hertarafında bıraktığı fakat sizin sadece nikelajın üzerinde net gördüğünüz lekeler.. Bu lekelerin çıkması çok basit aslında. Petrollerde sanayide koçtaşta vs. satılan hafif çizik giderici pastayı alıp nikelajların üzerine fiber bez ile hafif bastırarak uygulayın. Bu işlemi camlara kaportaya hatta aracın dışındaki plastik yüzeylerede uygulayabilirsiniz. Tekrar olmaması için ise aracı bulutlu havalarda veya hava karardığında yıkayıp bez ile kurulayın.. Aksi halde güneş altında yıkanıp kurutulmayan araçların dış yüzeyi zaten aşırı sıcak oluşundan kuyu suyu ile yıkandığında direk kurumakta ve iz kalmakta..
Aynen katiliyorum sif o yuzden araci yikayinca kurumadan nikelajlari mutlaka siliyorum.

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

black_eups link' Alıntı:
n

selam, ben bu durum için birçok ürün kullandım polisaj cilası, krom parlatıcı, pasta cila yıkama yağlama  :) yani sadece kuyu suyu ile alakalı bir durum değil kullanılan sabun köpüğü yıkamacılarda olan bunların kalitesiz olanları en büyük suçlu tabi sudaki kireçle birleşince bu durum ortaya çıkıyor. bu arada geçen birşey farkettim bilen varmı bilmiyorum cozmo cam çıtalarınıda çekerek çıkarabiliyorsunuz yani servisin dediği gibi öyle fitil falan değişmeye gerek yok fitil ile beraber gelmiyor .

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim farlarda da var lekeler. Servisde bir ara bahsettim bakıma geldiğinizde temizleriz demişlerdi. 
Benim sağol olsun birde komşum var bahçeyi sularken benim araca da kaydırıyor ve güneşide görünce leke yapmıştı cam çıtaları. ևizik giderici pasta yaptım şimdi pırıl pırıllar.

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ylc link' Alıntı:
Benim farlarda da var lekeler. Servisde bir ara bahsettim bakıma geldiğinizde temizleriz demişlerdi. 
Benim sağol olsun birde komşum var bahçeyi sularken benim araca da kaydırıyor ve güneşide görünce leke yapmıştı cam çıtaları. ևizik giderici pasta yaptım şimdi pırıl pırıllar.

selam, servis farları nasıl temizleyecek anlamadım bu lekeler genelde gündüz aydınlatmasının olduğu bölümde bu bölüme hiç bir şekilde müdahale edemezler. cam çıtalarına gelince eğer pasta ile kolayca çıktıysa lekeler bunlar kroma işlememiş basit yüzeysel lekelerdir

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

DERSİMLİ link' Alıntı:
selam, servis farları nasıl temizleyecek anlamadım bu lekeler genelde gündüz aydınlatmasının olduğu bölümde bu bölüme hiç bir şekilde müdahale edemezler. cam çıtalarına gelince eğer pasta ile kolayca çıktıysa lekeler bunlar kroma işlememiş basit yüzeysel lekelerdir
Nasıl temizleyecekler bilmiyorum. Cam çıtalarının bazı yerlerine kil de uygulamıştım. 
Içeriye tam işlememişti sanırım.