Astra J Camların Kumandadan Açılıp Kapatılması

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J Camların Kumandadan Açılıp Kapatılması

vehicle_dynamics link' Alıntı:
[quote author=HaKaN link=topic=666.msg14473#msg14473 date=1299845978]
[quote author=Özer link=topic=666.msg14469#msg14469 date=1299845743]
Arkadaşlar bir sorum olucak camların acılıp kapanma konusunda? Acaba arctan cıktık gıdıyoruz aracı kitledim ama farkında olmadan camı acık kalmıs kendi kendine kapatıyormu ?
bu özellik yokbildiğim kadarıyla araç kumandasından manuel olarak kapatılabilir
kapılar öyle otomatik kilitleniyorda camlara dek gelmedim
[/quote]

Kapıların otomatik kilitlenmesine şu şekilde şahit oldum, kumandadan kapıları açtım,Fakat hiçbir kapıya dokunmadım.3 dakika sonra kendi kendini kilitledi.
Başka türlü çalışma şekli var mı, mesele kapıyı açık kapasam da birkaç saat sonra kilitlenme gibi?Varsa hangi opsiyon seçilmeli.
Config ayarlarındaki başlıkları görüyorum fakat tam olarak nasıl fonksiyon gösterdiklerini hepsinde anlayamıyorum.
[/quote]
aynı şey bendede oluyor kumandadan açıp kapılara müdahale etmezsem yani açmazsam 3 dk içinde kendiliğinden kitleniyor ve bazen bagajı açsam dahi kapılar otomatik olarak o süre içinde kilitleniyor aslında güzel bir olay ,yanlışlıkla kumandanın tuşuna basıp açsam bile kendini kilitlemesi.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende bunu merak edıyordum ayarlardan bu ozellıgı actım yaklasık 40-50 sanıye bekledım otomatık kapanmadı demekkı 3 dk  beklemek lazımmıs..

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bence anahtar kontakta değilse ve kapılarda hareket yoksa mesela 5 dakika içinde kendini kilitlemesi de iyi olurdu.Yani kapılar bir kere açılsa bile belli bir süre sonra unutulma riskine karşı kapılan kilitlenmeli, hırsızlara davetiye çıkarılmamalı.

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bence anahtar kontakta değilse ve kapılarda hareket yoksa mesela 5 dakika içinde kendini kilitlemesi de iyi olurdu.Yani kapılar bir kere açılsa bile belli bir süre sonra unutulma riskine karşı kapılan kilitlenmeli, hırsızlara davetiye çıkarılmamalı.
ya anahtar kontakta olmasa da içeride olsa ve kapı kilitlense? ilk ist buluşmasında benzer bir durum yaşanmıştı sanırım.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hllb link' Alıntı:
[quote author=vehicle_dynamics link=topic=666.msg49879#msg49879 date=1317926934]
ya anahtar kontakta olmasa da içeride olsa ve kapı kilitlense? ilk ist buluşmasında benzer bir durum yaşanmıştı sanırım.
[/quote]

Yanlış hatırlamıyorsam Laguna II aracım kartı içerdeyken kitlenmiyordu ama kart dışardayken bir süre sonra kitleniyordu..

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hllb link' Alıntı:
[quote author=vehicle_dynamics link=topic=666.msg49879#msg49879 date=1317926934]
[/quote]

Buluşmada araç çalışır haldeydi ve dolayısıyla anahtar kontaktaydı.

Bence hiç kimse anahtarını araç içinde bırakmıyordur.Araç içinde isem anahtar ya kontakta ya da elimdedir.Araç dışında ise her zaman cebimde.
Hangi durumda insan anahtarını kontaktan çıkarıp da torpidoya koyar ki.Sadece opel servisindeki yıkamacanın kontağı çıkarıp vitesin yanına koyduğunu gördüm, o da kilitlenmesin diye yapıyormuş.

alahan1963

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

[quote author=hllb link=topic=666.msg49882#msg49882 date=1317927064]
[/quote]

Buluşmada araç çalışır haldeydi ve dolayısıyla anahtar kontaktaydı.

Bence hiç kimse anahtarını araç içinde bırakmıyordur.Araç içinde isem anahtar ya kontakta ya da elimdedir.Araç dışında ise her zaman cebimde.
Hangi durumda insan anahtarını kontaktan çıkarıp da torpidoya koyar ki.Sadece opel servisindeki yıkamacanın kontağı çıkarıp vitesin yanına koyduğunu gördüm, o da kilitlenmesin diye yapıyormuş.
[/quote]
Sn.Vehicle Dynamics,

Kapılar kendi kendine kilileniyorsa eğer, aracın anahtarını kontaktan çıkarıp vites yanına konulmasının ne faydası olabilir ki, açıkçası ben anlayamadım:)Ayrıca kendi adıma ben, buluşmamızda yaşanan o meşum olaydan sonra, hiçbirşekilde anahtarı ne kontakta ne de araç içinde bırakıyorum..Kısacası ben içeride değilsem anahtar da içerde yok:))

Bu arada, değerli arkadaşım, şu meşhur güncellemeden bir haber yok değil mi??

Selamlar, sevgiler..

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Son mesajı yeni gördüm, kusura bakmayın.
NAvi güncellemesi ile ilgili en son bir gecikme bildirildi, eylül sonu olan dağıtım, kasım 15 'e ertelendi dedi Almanya.

Diğer soruya gelince servisteki yıkamacı arkadaşın dediğine göre anahtar kontakta değilse araç kendi kendini kilitlemiyormuş.Kontakta kalması halinde kilitleme riski olduğu için yıkamacı anahtarı çıkarıp içerde bir yere koyuyor.Bu bilgiyi anahtar kontakta olduğunda her zaman kilitlenme riski olduğunu ve bu riski servisteki yıkamacının nasıl yokettiğini paylaşmak için yazmıştım.

Yoksa ben de anahtarı araç hareket etmediğinde hep yanımda taşıyorum.

hüseyintekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

O meşhur kişi benim :)
belki milyonda 1 ihtimalde olsa araç içinde anahtar kilitli kalabiliyor üstelik çalışır durumda olmasına rağmen bunu buluşmada şahit olduk anahtarı içerde bırakmak kesinlikle doğru değil..

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

merak etmiyor degildim hani kimin aracı böyle bir problemle karşılaştı diye. yedek anahtar ile mi sorun çözüldü