Astra J BOD Perde

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Astra H'lerde çok daha pratik yapılmış. Klipsleri yapıştırmaya falan gerek yok. Fakat J'lerde böyle bir imkan yok, illa yapıştırmak gerekiyor.

aKSeL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa C de yapıştırma olayı yoktu fitilin altına gecmeli aparatı vardı. Onun için sorunuza yorum yapamayacağım.

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Konu öksüz kalmasın... :)

İki üç gün önce BOD perde üreticisi Batkan Oto'yu aradım. Sorunu bildirdim. Daha önce hiç böyle bir şeyle karşılaşmadıklarını belirttiler. Oldukça ilgili davrandılar ve hemen yeni aparat takımı gönderdiler. Yeni klipsler yeni yapıştırıcılar v.s... Malzeme aynı. Tekrar aynı işlemlerle yapıştıracağım. Bakalım sonuç farklı mı olacak!

Tekrar yapıştırınca ve kullanınca sonucu yazarım.

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Bu sefer solüsyonu direkt olarak bantın üzerine döktüm ve o şekilde yapıştırdım. Sanki daha sağlam oldu gibi fakat yine de tam olarak yapışmıyor namussuzlar! Söz gelimi üst çıtadaki klipse çok yük bindiği için sürekli olarak ya yerinden çıkıyor ya da klipsler kopuyor.

Aslında işin özü şu ki, perdeler çok ama çok az bir miktar küçük geliyor. Tam gelseydi alttan da destekleneceği için bu tip sorunlar oluşmazdı. En güzeli yan taraflarda bulunan üç klipsi dörde çıkarmak ve yukarıdan klips atmamak olacak.

Tüm bunlara rağmen memnun muyum? Evet...

Tek sıkıntı arabanın camları silineceği zaman çıkarmak sorunda olmanız. Bunu da göze almak gerek...

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar son mesajımı yazacağım perdelerle ilgili olarak...

Öncelikle Batkan Oto gerçekten çok ilgili. Telefonda çok ilgililerdi. Sonrasında herhangi bir ücret olmadan ikinci bir montaj paketini gönderdiler. Teşekkür ediyorum...

Perdeler malzeme olarak gerçekten kaliteli. Boyutları çok az küçük geliyor. Güneşi tutmasında falan sıkıntı yok. Gayet iyiler.

Tek sorun klipslerde. Sıcaklar başlayınca tekrar kopmalar olmaya başladı. Alkolle ne kadar iyi silmiş olsam da, solüsyonla ne kadar güzel birleştirmiş olsam da bu sefer bant ile klips arasından kopmalar oluyor. Ben de klipsle bant arasına japon sürdüm. Aslında montaj şemasından farklı olarak alta da bir klips atmak iyi olur. Fakat perde küçük geldiğinden ya üstten ya da alttan atılması gerekiyor. Ben bilemediğimden üstten yaptım. Yeni alacak arkadaşlar alttan atsın klipsleri. Hatta şöyle bir montaj yolu önereyim:

- Alkolle çok bastırmadan silin. Çok bastırınca renk atması olabiliyor.

- Perdeyi ayarlayıp klipsleri nereye yapıştıracağınızı belirleyin.

- Klipslerin üstüne solüsyondan bir ya da iki damla damlatın. Çok olursa lacivert renk kalıyor.

- Yapıştıracağınız yere sdüzgünce yapıştırın. Bir süre bastırarak bekleyin.

- Kuruduktan sonra perdeyi takın.

- Kelebek camlarda ise üstten ve alttan iki klips yeterli oluyor. Solüsyonsuz yapmayın tutmuyor.

- Arka cam için ise çıtayı bir miktar esnetmek gerekiyor. Fakat bunu yaparken dikkatli olun. Ben tırnaklardan birini kırdım. Önemli bir şey değil ama dikkatli yaparsanız sorun olmaz.

Söz uçar yazı kalırmış. Alacak olanlara, almış olanlara yardımcı olabildiysem ne mutlu bana...

dyoruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aykan bey valla elinize sağlık. Ben de bu perdelerden sipariş verdim. Gelmesini bekliyorum. Yorumlarınız yeni alanlara montajdan önce çok önemli bir bilgi sağlamış. Yalnız benim düşüncem alkol sürülmesinin gerek olmadığı yönünde. Çünkü bu alkol metal zeminlerin temizliğinde etkili. Halbuki asta j lerde pencere içleri plastik aksamla gizlenmiş vaziyette. Yani içeriden aracın karoser rengini göremezsiniz. Bu sınıfta bir çok arabada (Buna GOLF bile dahil) dahi bulunmayan premium bir özellik. Bu nedenle bu plastik malzemeye alkol sürülmesine gerek yok hatta belirttiğiniz gibi zararı var. Paylaşımlar için çok teşekkürler.

zulümdegil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
perde bana sineklik gibi geliyor film çektirmek daha mantıklı değil mi ?