ASTRA J ARKA KAPILARIN KİLİTLENME SORUNU

ufukkaya

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,

Aracım 2014 model astra j araçta farkettiğim bir şey oldu. Araçtan indikten sonra kumandadan kapıları kilitlediğimde sadece ön kapıları kilitliyor arka kapılar kilitlemiyor. bunu uzun bi süre farketmedim yani araç Allaha emanet duruyor şans eseri biri açsa arka kapılar açık. Olayı farkettikten sonra biraz kurcaladım ve kumandadan iki kere kilitledikten sonra arka kapılarıda kilitlediğini gördüm. Aynı şekilde açmak istediğim zaman iki kere bastığım zaman arka kapıları açıyor? Benim araçta mı bi sıkıntı vaaar yoksa opele özgü bi sorunmudur anlayamadım. Aynı sorunu yaşayan var mı yoksa normal bir şey midir. Yoksada sorunun çözümü için yardımcı olacak varsa sevinirim.

drtishka

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
benimde sağ ön kapıda aynısını yapıyor kafasına göre takılıyor , bazen 3 4 5 kere basmak istiyor kitlemesi veya açması için , bazen de düzeliyor 1 ay falan sıkıntı yaratmıyor sonra gene halleniyor :)

ufukkaya

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
beyinde mi bi sıkıntı var acaba

drtishka

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
bende sanki oraya az elektrik gücü gidiyormuş gibi hissettiriyor , yada kilit motorlarında vardır sıkıntı bilemedim , tam niyetleniyorum baktırmaya o sıra düzeliyor gene beni idare ediyor

ufukkaya

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
bende motorlarda bi sıkıntı oltuğunu düşünmüyorum çünkü sabit olarak iki kere basarsam kilitliyor ve açıyor sanki böyle programlanmış gibi. benimde bi göstermem gerekiyor hadi ben neyse 2-3 kere basıyorum kilite ama başkasına felan verdiğimde arabayı bi kere kilitleyip geçiyor açık kalıyor ondan sonra

Guven

VIP Üye
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Aynı durum benim arka sağ kapıda var. Kilitlerken sorun yok. Açarken bazan takılıyor ve ikinci kez kumandaya basmam gerekiyor. Nisan ayında periyodik bakım için yetkili servise gittiğimde durumu anlattım, kilidin değişmesi gerek dediler. Söyledikleri fiyat oldukça yüksekti. Tam hatırlamamakla birlikte sanırım 2.500 TL. gibi bir fiyattı. Ben değişime onay vermeyince yağlayıp bıraktıklarını söylediler.
Ve fakat o günden sonra da tutukluk yapmadı.