Astra J Amfi güç kablosu hakkında yardımm

emqare

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba Astra J aracıma uzun zamandan beri planladığım ses sistemi projemi gerçekleştirmek için bugun ilk adımı attım ve amfi + komponent  sipariş verdim. Aman aman profesyonel bir ses sistemi olmayacak. (En azından başlangıç için) şimdilik Edison ED 604D 2400W bir amfi ve JBL GTO 6508 16 cm mid takımı satın aldım.Bu tesisata birde subwoofer eklenecek fakat slim wooferla tüp bas arasında kaldım.Bagajı öldürmek istemiyorum onun için onu biraz daha düşüneceğim.

şuan en önemli problemim kablolar..Aküden bagaja gelecek güç kablosunu nereden geçirebilirim.Aracında tesisat olan arkadaşlar şunu Allah rızası için bi fotoğraflayın gösterin bana hiç biyerinde delik yok bu arabanın nereden geçecek bu kablo  :D,

İkinci problemim şu arka kapıların nasıl açılacağıyla ilgili.Kapıyı daha önce söken var mı bu konudada yardım istiyorum.

Malzemelerim hafta içi gelir haftaya pazar bu işi çözerim inşallah. Hertürlü görüş ve önerilerinizi paylaşırsanız sevinirim cümleten hayırlı akşamlar.

Kaleli-ati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J Amfi güç kablosu hakkında yardımm

Aracın sol tarafında plastik bir kaplama var kapı kenarında arkaya kadar uzanan,plastik tırnaklı onu çıkartıp oradan arkaya bagaja kadar çok rahat kabloyu geçirebilirsiniz. Bende tesisattan kaynaklı sinyal ve dörtlü sesleri çok yüksek çıkıyor ona dikkat ederseniz iyi olur bir yerden sonra hiç çekilmiyor. 

emqare

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kaleli-ati link' Alıntı:
Aracın sol tarafında plastik bir kaplama var kapı kenarında arkaya kadar uzanan,plastik tırnaklı onu çıkartıp oradan arkaya bagaja kadar çok rahat kabloyu geçirebilirsiniz. Bende tesisattan kaynaklı sinyal ve dörtlü sesleri çok yüksek çıkıyor ona dikkat ederseniz iyi olur bir yerden sonra hiç çekilmiyor. 

Evet onu biliyorum zatende işte ön taraftan araç içine nereden geçecek kablo.Kabloyu aküden araç içine geçirsem her türlü gizler saklar yaparım montajıda onu beceremedim.Sinyal seslerini kapatmak mümkün değil mi acaba.

Kasım Çınar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

emqare link' Alıntı:
Evet onu biliyorum zatende işte ön taraftan araç içine nereden geçecek kablo.Kabloyu aküden araç içine geçirsem her türlü gizler saklar yaparım montajıda onu beceremedim.Sinyal seslerini kapatmak mümkün değil mi acaba.

teyp menüsünden sinyal sesini artırıp kısmak mümkün,tam benimde düşündüğüm gibi bir sistem kurmak üzeresiniz ama ben bass takmayı düşünmüyorum,sistem kurulduktan sonra sesle ilgili yorumlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kasım Çınar link' Alıntı:
teyp menüsünden sinyal sesini artırıp kısmak mümkün,tam benimde düşündüğüm gibi bir sistem kurmak üzeresiniz ama ben bass takmayı düşünmüyorum,sistem kurulduktan sonra sesle ilgili yorumlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum
kasım abı eğer bass takmassan o komponentlerden hıc verım alamazsın sadece bağırır durur yanı ıcerde gumbrtu kopmaz bızım orjınal hoparlörler gıbı bass vurmaz komponentler

Kasım Çınar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

nanisa link' Alıntı:
kasım abı eğer bass takmassan o komponentlerden hıc verım alamazsın sadece bağırır durur yanı ıcerde gumbrtu kopmaz bızım orjınal hoparlörler gıbı bass vurmaz komponentler

bakın bunu bilmiyordum,ben sırf daha güzel ses ve bass alabilmek için düşünmüştüm kompenetleri,bu konularda tecrübeniz varsa,tavsiyeniz ne olurdu acaba.aracım edition zaten arka kapılarda hoparlör yok.

kenangokhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kasım Çınar link' Alıntı:
bakın bunu bilmiyordum,ben sırf daha güzel ses ve bass alabilmek için düşünmüştüm kompenetleri,bu konularda tecrübeniz varsa,tavsiyeniz ne olurdu acaba.aracım edition zaten arka kapılarda hoparlör yok.

Bende sony component takımı aldım arka kapılar için, aynen nanisa arkadaşımızın söylediği gibi, bizim ön kapılardaki tonlama yok bağırıp duruyor hoparlorler bas bağla bas bağla diye :)

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kasım ևınar link' Alıntı:
kasım abı bendeki de edıtıon bende de yok ama ben arkaya normal coaksıyol alıcam hıc olmazsa onarda bas sesı var eğer arkayada kompenant alırsam bu sefer onlerıde değıstırmem lazım ve bagajada bı tane de  çeyız sandığı lazım cunku onsuz olmuyor

emqare

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kasım ևınar link' Alıntı:
Amfi ayarları var cihazda dediğiniz gibi belki sinyal sesleri oradan kapanabilir.Sipariş ettiğim malzemelerim hafta içi gelir haftaya pazar montajını yaparım tecrübelerimi paylaşırım.Fakat şu kablolama işini nereden yapacağız direksiyon altından delik yok gibi geldi bana.Bu konuda yardım alabilirsem çok iyi olacak arkadaşlar  045thumbsup

kenangokhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

emqare link' Alıntı:
İkinci problemim şu arka kapıların nasıl açılacağıyla ilgili.Kapıyı daha önce söken var mı bu konudada yardım istiyorum.

Amfi kablosu hakkında bilgi sahibi değilim ama kapı konusunda tecrübe yaşadım, bu konuda açıklamaya çalıştım, umarım işini görür.

http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=9522.0