Astra J aldım, sorularım-gözlemlerim

opas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar :)

Sıfır hakim gri Astra J 1.6 HB Edition aldım. İlk gün için araç hoşuma gitti, hepimiz araçlarımızı kazasız belasız kullanırız inşallah.

1- Haberleri izleye izleye paranoyak olduğumdan aracı alır almaz boya testine soktum. Opel kalın boya kullanmış aracın her yeri homojen şekilde yaklaşık 200 mikron kalınlıkta boyanmış. Opel'lerde kalın boya oluyormuş, kalın olmasına sevindim.

2- Açık ton cam filmi düşünüyordum. Ön cam hariç tüm camlar fabrika çıkışı hafif karartmalıymış.(70% transparency) Gerek kalmadı. :)

3- Aracın üstünde fabrika çıkışı 215/55/17 Bridgestone ER300 lastikler olması hoşuma gitti.

4- Bir müddet sonra BRC Mocan'da LPG kiti taktırmayı düşünüyorum.

5- Navigasyon+geri görüş kamerası düşünüyorum. ☆☆☆☆☆☆'da Navnet marka navigasyon, plakalık ışığı yerine takılan geri görüş kamerası dahil 820TL, tavsiye eder misiniz? 1000TL'yi geçmeyecek şekilde alternatif tavsiyeniz ne olur

6- Sanırım arka kapılara hoparlör taktırmayı da unutmamak lazım.

Edit: Adres editlenmiştir.

ahmetyr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J aldım, sorularım-gözlemlerim

Hayırlı olsun :)  Cam karartmayı ilk defa duydum  ???

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

HB Ahmet bey :)

Hayırlı uğurlu olsun. Güle güle kullanın. Keyifli forumlar dilerim.

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hayırlı olsun güzel günlerde kullanın.

Bahsettiğiniz navigasyonu hiç duymadım ama hepsinde deri görüş kamerası plaka aydınlatmasının bulunduğu yere takılıyor.

ray55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hayırlı olsun..

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Bahsettiğiniz navi yi ben de hiç duymadım. Ama iyidir sanırım.

%70 transparency evet bütün astra larda var. Fakat çoğu arkadaşımız cam filmi yaptırdı. 1 numara 3M çektiren arkadaşlar var. LPG de usta çok önemli. Taktırmakta fayda var.  Size tavsiyem 5 bin km sonra taktirın.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Hayırlı olsun aracınız. LPG ve Multimedya taktırmak konusunda kesinlikle haklısınız. 1.6 115 LPG'siz bindirmiyor kendine. Sıfır alırken taktırmıştım, misler gibi kullanıyorum Allah'a şükür. Multimedyayı da aynı şekilde servisten taktırmıştım. Size tavsiyem bilinmedik markalar yerine forumda en az 1-2 kişinin kullandığı, tavsiyelerinin olduğu multimedyalar kullanmanızdır.

Uyumluların en başına Necvox ve Cyclone markalar geliyor :)

Selcuk17

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Android cihazlar çıkacak veya çıktı bence bekleyip o cihazı taktırın. Şuan piyasadaki bir çok navi de sorunlar bitmek bilmiyor.

opas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İyi dilekleriniz ve cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar :)

2014 model Ahmet hocam. (Opel'in veri tabanına göre 2015 model :D ) WeReWoLF hocamın dediği gibi HB :)

Aslında forumda konusu olan Navimaster cihazı düşünüyordum Mucahit hocam ama artık hiç bir yerde bulunmuyor. Taktırmayı düşündüğüm yer fena değil galiba.

Paramedic hocam araçla ancak şubat ortasından sonra ancak ilgilenebileceğim, androidler gelirse dediğiniz gibi çok iyi olur. Kapasitif dokunmatiği, canlı ve yüksek çözünürlüklü ekranı, hızlı arayüzleri kim istemez. :)

LPG için acele etmeme şansım var. Diğer aracıma 20 gün önce Mocan'da BRC taktırdığım için Astra'ya pek binmesem de olur. İlk sene bitene kadar aracı garanti kapsamından çıkarmadan biner, yedek araç olarak kullanılınca da Astra'yla toplamda 3.000-4.000km anca yapmış olurum. İlk sene sonunda da LPG'yi taktırıp garanti dışına çıkınca, yetkili servis bakım masrafından da kurtulurum. Bu arada Mocan'dan özellikle Aydın ustadan çok memnunum. Hepinize gözüm kapalı tavsiye ederim. :)

AstraJHB

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hayirli olsun. Allah kaza bela vermesin...