astra j 4 nolu kızdırma bujisi

emrekaramannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar herkese iyi forumlar, aranıza yeni katılıyorum Eskişehirden Emre ben. Aracımı alalı 2 hafta oldu astra j cosmo 1,3 ecoflex dizel.

Ekranda aracı acil servis götürün yazısı çıkıyordu, servise götürdük makinaya bağladılar 4 nolu kızdırma bujisi arızalı değişmesi gerekiyor dediler. 375 TL parça 100 TL işçilik var ancak buji kaynak yapmış kırılabilir, riski var silindir kapağını açmak gerekirse 2000 liraya yakın masrafı olur dediler, tamam kalsın o zaman dedim. Sanayiye ustama gittim, durumu anlattım çıkartırız sıkıntı olmaz dedi, katolizoru söküp WD spryeyle ileri geri, ileri geri yaparak bujiyi çıkarttık, parçacıdan 350 TL'ye yeni buji alıp taktık, cihaza bağlayıp arızayıda resetledik, ancak bir kaç gün sonra tekrar aracı servise götürün yazısı ekranda belirdi, tekrar ustaya gittim, cihaza bağladığımızda yine 4 nolu kızdırma bujisi arızası veriyor. Aynı araçta aynı problemi daha önce yaşamış biri var mı? Varsa nasıl çözüm buldunuz? Elektronikçiyede gösterdim devrelerde herhangi bir sıkıntı olmadığını söyledi ama tamamen baştan savma baktı diyebilirim. Neyse zor olan bujiyi kırmadan çıkartmaktı, bunu başardık, Pazartesi günü tekrar yetkili servise göstereceğim. Gitmeden sizlere bir danışmak istedim, bilgili ve daha önce benzer konuda tecrübe yaşamış arkadaşlar deneyimlerini paylaşabilirlerse sevinirim.

Ek olarak aracın çalışmasında, devir almasında, hızlanmasında, yakıtında hiç bir sıkıntı bulunmamaktadır. Tek kafama takılan bu 4 nolu buji neden hala arıza gösteriyor.

astra_1.6cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: astra j 4 nolu kızdırma bujisi

emrekaramannn' Alıntı:
Arkadaşlar herkese iyi forumlar, aranıza yeni katılıyorum Eskişehirden Emre ben. Aracımı alalı 2 hafta oldu astra j cosmo 1,3 ecoflex dizel.

Ekranda aracı acil servis götürün yazısı çıkıyordu, servise götürdük makinaya bağladılar 4 nolu kızdırma bujisi arızalı değişmesi gerekiyor dediler. 375 TL parça 100 TL işçilik var ancak buji kaynak yapmış kırılabilir, riski var silindir kapağını açmak gerekirse 2000 liraya yakın masrafı olur dediler, tamam kalsın o zaman dedim. Sanayiye ustama gittim, durumu anlattım çıkartırız sıkıntı olmaz dedi, katolizoru söküp WD spryeyle ileri geri, ileri geri yaparak bujiyi çıkarttık, parçacıdan 350 TL'ye yeni buji alıp taktık, cihaza bağlayıp arızayıda resetledik, ancak bir kaç gün sonra tekrar aracı servise götürün yazısı ekranda belirdi, tekrar ustaya gittim, cihaza bağladığımızda yine 4 nolu kızdırma bujisi arızası veriyor. Aynı araçta aynı problemi daha önce yaşamış biri var mı? Varsa nasıl çözüm buldunuz? Elektronikçiyede gösterdim devrelerde herhangi bir sıkıntı olmadığını söyledi ama tamamen baştan savma baktı diyebilirim. Neyse zor olan bujiyi kırmadan çıkartmaktı, bunu başardık, Pazartesi günü tekrar yetkili servise göstereceğim. Gitmeden sizlere bir danışmak istedim, bilgili ve daha önce benzer konuda tecrübe yaşamış arkadaşlar deneyimlerini paylaşabilirlerse sevinirim.

Ek olarak aracın çalışmasında, devir almasında, hızlanmasında, yakıtında hiç bir sıkıntı bulunmamaktadır. Tek kafama takılan bu 4 nolu buji neden hala arıza gösteriyor.

Soğuk havalarda aracın çalışmasında problem olabilir.Tekrar gidip gösterin bi şey eksik yapılmış belli ki .

_OzGuR_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sizinki sensörlü bujilerden sanırım benimde böyle sorunum vardı konuda açmıştım http://www.opelsizasla.com/forum/konu-1-3cdti-kizdirma-buji-sorunu.html yalnız benimkiler sensörlü değil 3 ve 4 hatası verdi değiştirdik düzeldi. Aldığınız bujide sorun olma ihtimalide var değiştirdik sorun düzelmesi gerekiyo diye düşünmeyin. Aldığınız parçacıya götürüp değiştirip tekrar deneyin derim.

emrekaramannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aynen dostum 1 ve 4 nolu bujiler sensörlü, çıkan bujinin aynısını taktık, bugün buji beyni elektrik tesisatı kontrol edilecek. tesisatta sıkıntı yoksa 1 ve 4 nolu bujilerin yerlerini değiştireceğim. OBD'ye bağladıktan sonra bu defa 1 nolu buji arızası çıkarsa, bujiyi iade edip değiştireceğim. ancak hala 4 nolu buji arızası çıkarsa ne yapacağımı bilmiyorum.

emrekaramannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bujide hata yoka, rolede hata var bakalım bişeyler yapıldı 4 gündür arıza ışığı yanmıyor, sanırım problem çözüldü.

sorun bujide değilmiş, zaten orjinal parça takıldı 350 TL fiyatı var. problem roledeymiş, düzeldi sanırım 4 gün oldu arıza ışığı yanmıyor.