Astra J 225/45/17 lastik

Ranilin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 225/45/17 lastik

GNSpower link' Alıntı:
Bu biraz saçma bir uygulama olmamış mı sizce de? Yani tamam orada yazan ebatların belli bir % marjını sınır almalarını ve o sınırlar içindeki oranları kabul etmelerini anlarım da birebirde ısrar nasıl bir manyaklıktır?

Sormayın zaten, ağır kusurla kaldınız deyince kan beynime sıçradı orada. Çok saçma bence de lakin elden birşey gelmediği için yapacak birşey yok. TÜV gittikçe saçmalamaya devam ediyor bakalım sonu nereye varacak. Zaten devamlı bir kavga ortamı hakim, aracı alana kadar 2-3 ayrı kavga yaşandı benim kaldığım süre boyunca.. Böyle insanları saçma sapan sebeplerle sıkıntıya sokmaktan zevk alıyorlar gördüğüm kadarıyla. Görevliler zaten kral edasında.........

spitemre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Oraya saglam bı etıket altınada butun lastık ebatlarının degerlerı ıstersem 13 jantla bıle gıderım toros jantı :D :D

ouzhn06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Ben 1 ay once yaptirdim bana oyle birsey demediler. Lastiklerin olcusude farkliydi.

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

En gıcık kaptığım kurumlardan birtanesi olan Tuvturk bazen çılgın uygulamalara imza atabiliyor. Örneğin ilk aracım Grande Punto'yu farları şaşı bakıyor diye geri gönderirken, ikinci aracım Megane 2'nin patlayan xenon farını ışığı zayıf diye hafif kusurla geçirdiği olmuştu. 85 model Dodge kamyonu geçirip, birinci sahibinin getirdiği fabrika çıkışlı bi-xenon'lu golf'ü geçirmediklerini gördüm. Arkadaşımın Grande Punto'sunun xenonlarını kabul etmediler, kapıda bir vatandaş dedi ki abi xenon'un beynini söktürün ampulleri geçer dedi, biz bir anlam veremedik ama gittiğimiz tamirci ben hallederim dedi gitti hafif kusurla geçer raporları ile geldi. Yahu çok yazdım ama gerçekten kurumu da çalışanları da muayeneye sokmaları lazım bence.

d10atello

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim hazırda kışlıklarım vardı, onları takmıştım aracıma. Aracın konforu hissedilir derecede düştü, sertleşti. Görüntü olarakta ince yanak lastik astra j için küçük kaldı düşüncesindeyim. Kendi orijinal lastikleri araca daha güzel yakışıyor. Bu ebat lastikler vw grubu araçlarda güzel sonuç veriyor ama astra'da güzel olmuyor bence.

ezmoce

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

araçta hissedilen bir fark var mı,  ben de bu ölçüleri almayı düşünüyorum aslında...

cancanada

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

ezmoce link' Alıntı:
araçta hissedilen bir fark var mı,  ben de bu ölçüleri almayı düşünüyorum aslında...
al geç hıc düşünme yol tutusuda artacak

Tamkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Küçükken seyrettiğim filmlerde polisin suç mahalindeki tekerlek izlerinden aracı tespit etmelerine anlam veremezdim, zamanla çözdük tabii namuzsuzların numaralarını :) her ne kadar abartılı olsada kapsamlı olmayan amatör kişilerce işlenmiş suçlarda yada trafik kazalarında teknik takip anlamında faydası olabilir bu uygulamanın.Tüvtürk'ün yaptığı olay global bir kurum olduğu için Türkiye'ye Avrupa standartlarını getirmeye çalışıyor olmasından başka birşey değil gibime geliyor. Yanlış hatırlamıyorsam bunu uygulayan ülkelerde ki araçların ruhsatlarında lastik ölçüleri de yazıyor. Etiket meselesine gelince; Tüvtürk'teki görevli arkadaşlar lastik ölçülerini şimdilik kapı kasasında bulunan etiket üzerinden karşılastırsalarda yakında sisteme yükledikleri verilerden karşılaştıracaklardır hatta şu anda bile öyle yapıyor olabilirler dikkatli olmakta fayda var :) en sağlam yol istasyondaki görevlileri tanıyan ve istasyon civarında takılan muameleci arkadaşlar vasıtası ile aracı muayeneden geçirmek ve mümkünse muayene sonrası bir sorun yaşamamak için istediği ücreti işlemi tamamlandıktan sonra kendisine vermek yoksa muayene öncesi verdiğiniz paranın üzerine bir bardak soğuk su içersiniz :) şunu da belirtmeden geçmek olmaz görsel amaçlı yada yol tutuş performansını arttırmak adına özellikle yürüyen aksamda yapılan değişimler düşünülenin aksine negatif sonuçlar doğurabilir.Yanakta veya tabanda fabrika verisinden +/-  5-10 birim farklı lastik takmak buna dahil değil tabii bunlar masum şeyler :)

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et