astra j 2011 cdti yag degisme paremetresi

davutoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
5lt olan iyi yani. su yag degistirmeyi kendim yapabilsem keske tamirciler acayip kazikliyor. kendi yagimida gotursem para ayni kaliyo neredeyse cünkü kendileri cok ucuza aldigi icin. süphelenmiyom dehil mobil1 yaglari icinde en dandik yaglar mi var acaba diye. berberler yapiyor bunlar niye yapmasin?

kendi malzememi kandim alıyorum.
mobil1esp 5 30
gm yağ filtresi
bosch hava ve polen filtresi.
geçen arkadaşın dediği bir ustaya gittik. Usta 20 tl ye değiştirdi. çok şaşırdım. Bunun için 50 60 lira paa alıyorlar normalde

ben aracı aldığımda içinde muhtmelen gm yağ vardı. Kendim mobil esp koydum. aracın sesi bariz bir şekilde azaldı. internette ki yorumların çoğunda gm için çamur diyorlar.
Motulu bende duydum esp nin fiyatı 90 tl motl 110 tl civarında bende motul almayı düşünüyorum bu sefer

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağda motul çok kalitelidir. ondan sonra mobil1 en kaliteli yağlardandır.

davutoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizim araçların model yılı eski olduğu için acaba mobil1 esp nin bir katkısı oluyor mudur. Boşuna mı fazla para veriyoruz diye düşünüyorum bazen. Mobil3000 alsak acaba ayı iş görür mü

astra_j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben gittim usta degismedi yagi, daha cok az km yapmisin kaliteli bu yag israf olur yazik, biraz daha sür dedi. 8000km yapmistim 15000e kadar gider bu yag ile dedi. km sayacinda bakinca ama yag %5 yaziyor dedim cikardi yaga bakti yag yeterli yag göstergesi kafasina gore dusuyor herhalde.

var mi bilginiz yag gostergesi ile ilgili arkadaslar.

ztn benim arabanin triger kayisi degisimi 6 yila dustugu icin yazin beraber yaparim artik.

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben gittim usta degismedi yagi, daha cok az km yapmisin kaliteli bu yag israf olur yazik, biraz daha sür dedi. 8000km yapmistim 15000e kadar gider bu yag ile dedi. km sayacinda bakinca ama yag %5 yaziyor dedim cikardi yaga bakti yag yeterli yag göstergesi kafasina gore dusuyor herhalde.

var mi bilginiz yag gostergesi ile ilgili arkadaslar.

ztn benim arabanin triger kayisi degisimi 6 yila dustugu icin yazin beraber yaparim artik.
Yüzde 5 olayı seviye göstergesi değildir. Kullanım kitapçığının ilgili bölümünü açıp okuyunuz.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi