astra j 2011 cdti yag degisme paremetresi

astra_j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar ben gecen sene yad degistim mobiil1 koydular simdi %5 kalmis. araba garajda yag eksiltme yok elle bakmadim gerci. toplam max. 3bin 4bin km yapmisimdir.

degisiyim mi yagi sizce simdi tekrar. birde araba cok yakmaya basladi bu mobil 1 ile gmye geri donmeyi dusunuyorum. herkes cok memnun ordan. yada tavsiye edebilceginiz bir baska yag var mi?

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar ben gecen sene yad degistim mobiil1 koydular simdi %5 kalmis. araba garajda yag eksiltme yok elle bakmadim gerci. toplam max. 3bin 4bin km yapmisimdir.

degisiyim mi yagi sizce simdi tekrar. birde araba cok yakmaya basladi bu mobil 1 ile gmye geri donmeyi dusunuyorum. herkes cok memnun ordan. yada tavsiye edebilceginiz bir baska yag var mi?

Yüzde 5 kalmış ne demek anlamadım,fakat yağ senede 1 mutlaka değişmelidir. Km veya senelik ömürleri olur. Kendim motul kullanıyorum üstün yağlardan memlunum tavsiye ederim.

astra_j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
km gostergedinin orda gosteriyor ya basinca ne kadar yag kalmis orda %5 yaziyor hocam. eskiden 10 15bin km falandi bu deisim.

sondoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,
Yağ ömrünün %95'i tamamlanmış %5 ömrü kalmış bundan dolayı yağı değiştirmelisiniz,Mobil yerine Gm kullanmanızda hiçbir sakınca yok,aracı kullanmasanız bile "yağ ve yağ filtresini" periyotlarında mutlaka değiştirin motor sağlığı uzun ömürlü olur.

astra_j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tesekkurler hocam. GM ye geri döniyim ztn seneye falan cikmaz herhalde artik.

sondoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eski yağ yüzeylerde karıncalanma yapar o yüzden km dolmasa bile her yıl değişmesi gerek,yılda 3000/4000km yapan araç için çok üstün yağ almaya gerek yok bence,astra G'de yıllardır GM kullandık,Astra j'ye GM 5w30 dexos2 koyuyoruz sıkıntı yaşamadık hiç,motul vs. gibi üstün yağların ısı stabiltesi daha iyi yüksek devir yani performanslı kullanımlar için bunlar tercih edilebilir.

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınızın yağ ömrünü tekrar kurmadılarsa aracınız yağ değişim zamanı geldiği gerekçesiyle yağ ömrü aşıldı %5 %10 gibi uyarılar verecektir. yağ değiştirmenize gerek yok. Fakat yıldan ötürü değiştirebilirsiniz.

ya 1 yıl ya da kilometre hangisi önce gelirse araç uyarı verecektir.

Eski modellerde -> INSP

astra_j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
amazonda bu GM acayip iyi oy almis ondan geri donuyorum bende birde detox 2 otekilerde yazmiyor ama ust sinif tavsiye ettiginiz varsa onuda deniyebilirim mobil 1 haric.

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B008E...30+5+liter&dpPl=1&dpID=41V9KjEgW-L&ref=plSrch

birde affiniza siginirak bisey sormak istiyorum cok sacma ama bilmemek deil ogrenmemek ayip demisler.

tamircilerde yag hep bidonla ama biz kendimiz alinca 5L falan kutularda, bunlarda da kolalardaki gibi ne kadar buyukse kalitesio kadar kotü olayi olurmu ki :)

Son düzenleme:

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4 lt gm yağlar yerli poas dolumu yağlardır. kalite olarak oldukca düşük 5 lt olan ithal kaliteli yağdır.

astra_j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
5lt olan iyi yani. su yag degistirmeyi kendim yapabilsem keske tamirciler acayip kazikliyor. kendi yagimida gotursem para ayni kaliyo neredeyse cünkü kendileri cok ucuza aldigi icin. süphelenmiyom dehil mobil1 yaglari icinde en dandik yaglar mi var acaba diye. berberler yapiyor bunlar niye yapmasin?