Astra J 1.6 Dizel zincir değişim

GroupPolicy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaş malumunuz zincir değişimi için motorun komple inmesi gerekiyor. En azından benim duyum aldığım kadarı ile. Güncel fiyatlar hakkında bilgisi olan var mı ? Zincir değişim zamanım gelmedi ancak merak ediyorum ne kadar bir ücret çıkıyor

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Konuyu takipteyim, bu konu biraz karışık, piyasada herşey dahil 10 bin TL civarında tutuyor gibi dedikodular bile var :)

Serkann61

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
3 4 ay öncesi icin ben sormustm 6 7 bin arası bi fiyat almıştm günümüzün acı gerceği olarak dolar kur falan derken bi zam gelmistir fiyata diye dusunuyorum

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Orjinal ful set 2000 tl desek contasıydı vs 500 tlde maks. eklesek 1500 yapar sökülmüşken gergi arkasına konan revizyon parçasınıda eklesek sanırım oda 1000 tl gibiydi 3500 tl yaptı. Antifriz eklersek shell kaliteli ve ucuz direk kullanılanılanılan tipi 3 litresi 156 tl aracınız ne kadar alır bilmiyorum motor yağı 400 civarı. krank keçesi fyatnı bulamaıdm. Bunları parça fiyatları geri kalanı işçiliktir.

Motor sökülünce klima gazı kaçıyor mu yoksa kompresörün borularını sökmeden değiştrilebilir mi bilmiyorum. Buda ekstradan çıkar.

Not: Kitleme aparatı olmayan ustada kesinlikle yaptıırmayın. Soğutma sıvısı boşalınca kesinlikle damacana yada çeşme suyu koymasınlar. Ayrıca 1500 km sonra ben yağını değiştirdim kendi aracımda yeni takılan setteki çapak vs yağa karııyor ayrıca açık kaldığı süre boyunca kartere giren toz pislik atılır.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Hasip