Astra J 1.6 115 hp Yakıt Tüketimi

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.6 115 hp Yakıt Tüketimi

lxsaharaxl link' Alıntı:
geçen hafta samsundan  erzuruma hareket ettim. giresun tirebolu üzerinden gümüşhane bayburt aşkale  ve erzuruma ulaştım yol yokuş vede virajlı bir yol. merkezden kardeşimi aldım ,  trafik cabası.  artvin merkeze gittik. tortum gölü üzerinden .  gittik 5 saatten fazla sürdü  artvin deriner baraj  yapım çalışmaları neticesinde  20/30 km  hızla gittik . dur kalklarımız çok oldu . artvin merkezden şavşat ilçesine çıktık  ordan köye gittik.   ertesi gün tekrar  artvin merkezde direk yandı ve fulledik.  borçkaya sıksak belki hopayada indirirdi.  bir depo ile 1000 km den fazla bozuk ve yokuş  gittik .  90 -110 en fazla yaptıgımız hız . zaten yapamazdık yollar virajlıydı.  bence maşşahı var aracın. şehir içi emiyor ama uzun yolda   gayet iyiydi.  1,6 115 bg

Oralarda astra değil tüm arabalar içer hocam. Saydığın yerler hele ki Artvin Merkez :) Kaç katlıydı o şehir. Nasıldı peki astranın performansı orada?

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar benim de 190 km de falan aracım. Yarısı şehir içi yarısı şehir dışı 9.4 lt. Ancak dün şehiriçi kmsinin yarısını yaptım, ortalama 9.7 den 9.4 e düştü. Sanırım düşüş devam eder.

Bu yakıt ortalamasını sıfırlayabiliyormuyuz acaba?

polatts

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

evet sıfırlayabilirsin bilgi ekranı yakıt ortalamasını gösterirken sinyal kolundaki yuvarlak butona basılı tutun.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

Bugün ilk 180 km lik yakıt tüketimini sıfırladım. Eski yakıt tüketimi 9.6 lt idi. Bugün sadece şehir içi dur kalk 8.4 lt ye kadar düştü. Hergünün yakıt tüketimini bu şekilde resetleyip baksam daha doğru gözlemlemiş olur muyum acaba? Forumdaki arkadaşlar nasıl yapıyorlar?

Ayrıca yol bilgisayarında motor yağının miktarını kontrol edebiliyormuyuz? Ben sinyal kolundan değiştiriyorum ekranları ama bulamadım.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

2 gündür 8.9 larda geziniyorum. 245 km oldu toplam. Yalnız bugün başka bir edition gördüm yürürken takip ettim, öyle bir kalktı ki, ben sanırım aracı çok uysal kullanıyorum kanısına kapıldım. Bu değer bu durumda fazla bile o zaman. Adam uçtu birden ikiye geçişi ne ara yaptı anlayamadım. Active Select miydi diyorum ama sanmıyorum.

pureblood

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

malesef aracım çok yakıyor sanırım 1,6 115 beygirlerin kaderi bu :)

astraj2012moscow

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

öncelikle selamlar,

yeni üye oldum. forum gerçekten çok güzel. moderatörlerin de, üyelerin de ellerine sağlık.

şimdi uzman arkadaşlara bir sorum olacak:

benim araç, astra j 115 hp 2012 benzinli manuel vites. geçen ay aldım. henüz 1.600 km de, 170 kg yolcu ağırlığı ve tam depoyla şehir içi 13 lt/100km yakıyor. sürekli şehir içi ve trafiğin yoğun olduğu işe gidiş geliş saatlerinde kullandığımdan dolayı ortalama hız 16 km/s, klima auto konumunda sürekli açık ve 23 dereceye ayarlı, koltuk, direksiyon ve ayna ısıtması ne kadar etkiler bilmiyorum ama hava sürekli 0 'ın altında derecelerde olduğunda araç ısınana kadar bunlar da çalışıyor. araçta çivisiz nokian kış lastiği var, kar olduğunda tüketim 14 lt/100 km ye kadar çıkıyor.

bu tüketim normal mi? karbüratörde ya da rolanti ayarında bir sıkıntı olabilir mi? zamanla düşer mi? kaç km de ne seviyelere kadar düşer? yakıt tüketiminin bu kadar yüksek olması çok canımı sıkmıyor, ama teknik bir problem olabilir mi diye kafamı kurcalıyor.

cevap vereceklere şimdiden teşekkürler.

saygılar,

UK

Baran_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

H kasa Astra 1.6 115hp easytronic 1.000km. de araç. Güzergah istanbul-kırklareli-Edirne Pek s.içi trafiği görmeden 100 km. de 6L yakıt tüketimi. Depo full yola çıkıp tam olarak 410km. de tekrar fullendi; aldığı yakıt 24L.
Bu vitese sahip ve bu km. deki araçtan beklemediğimiz kadar iyi bir tüketim ve memnun edici.