Astra J 1.6 115 hp Yakıt Tüketimi

lxsaharaxl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.6 115 hp Yakıt Tüketimi

maşallah sizin de çok az yakıyor . bende genelde ş.içi kullanıyorum . uzun yol deneme amaçlı 60km kadar gittim . anlık  tüketim 100 km de 5,5-6,5 lt gösterdi hız 90 -100  4 ve 5 vites  2000/2500 arası .  demekki normal  bu şekilde az yakması .. garanti bitinde belki lpg taktırırım diyordum ama gerekte kalmaz böyle devam ederse,,  genelde işyerimde oldumdan  getir götür muhabbeti çok var , hem işte  hemde keyfi kullanıyorum  .. yinede az yakması garip geldi.. bir servise sorucam boş zaman bulursam yada 5  mart ta ücretsiz  bakımı  var.  gerçi  11/15  lt arası bişe düşünüyordum ilk 3000 km üzerine gelene kadar da  baya şaşırttı ..

wehrmacht

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Uzun yolda 6,5 lt civarını çok rahat yakalıyorum 1,6 lt 115 hp motorla kaldıki benim araç daha ağır.

sanalbiri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Havalar ısındıkça yakıt tüketimi iyi düşüyor.Söke-Aydın arası 60 km yolun 90 km/h hızla ortalaması 5,7 lt.'ydi.Bunu görünce pek sevindim. :)

polatts

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar aracınızın yol bilgisayarı anlık yakıt yada 100 km yakıt bilgilerine güvenmeyin çok farklı sonuçlar mevcut.

ben fulleyip 700 km ve belki biraz daha uzun olabilir max. 120 140 km hızla yol yaptım 33 ile 35 kuruş arasında rakamlar çıkıyor şehir içi denemem olmadı.

takip edip bilgi edinen arkadaşlar varsa bilgileri paylaşırsa memnun olurum.

sizce uzun yolda 33 kuruş çok değilmi.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benzinliye gore normal bence
Malum benzin 5 tl ye yakin.

polatts

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ilk zamanlar önemsemiyordum fakat son zamanlar sanki daha çok yakıyormuş psikolojisine sahibim aracı değiştirme safhasına bile geldim :(

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Max. 120-140 km/sa hız demişsiniz ama önemli olan max. değil ortalama hızınız. Ayrıca 120 ve 140 km/sa hız bile tüketimde 100 kilometrede 1 litreye yakın fark ettirir. Eğer ortalama hızınız 130 km/sa civarı ise aracın tüketimi normal. Ben yazın Ankara-Antalya gidiş-dönüş yolculuğumda klima sürekli açıkken 110 km/sa ortalama hız ile 6.2 lt. ortalama tüketim tutturmuştum. Ayrıca yol bilgisayarında yazan değeri neden güvenilmez bulduğunuzu anlayamadım. Yol bilgisayarı ortalama tüketiminizin kaç olduğunu söylüyor? Benim gözlemlediğim kadarıyla yol bilgisayarının verileri gayet hassas ve tutarlı.

Bu arada benim aracım 1.4T; ancak 1.6i ile yakıt tüketiminin yaklaşık aynı olacağını düşündüğüm için kendi verilerimi paylaştım.

polatts

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yol bilgisayarı şehir  içi ve dışı olarak bir analiz yapamıyor ondan dolayı güvensiz buldum.
otomatik vites farkı ile diğer seceneklere göre çok yaktığı kanısındayım hergün 70 km yakın yol yapıyorum sehir dışıda diyebiliriz şehir dışıda karma
herzaman full yapıp denetleme sansım olmuyor ama ibre takibi yapıyorum kendimce 70 km orantılı gidince 25 liralık benzin sarfiyatı yapıyorum.
ama bunlar kesin sonuçlar değil tabi gözlem sonuçları.
son zamanlar c4 ve ds4 dizel otomatik seceneklerini takip ediyorum ne yalan söyliyeyim. ama aracımın kullanım konforu ve keyfinden vaz geçmek istemiyorum aracıma çok hakimim.

polatts

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yol bilgisayarı 8.2 ile 9.5 arasında arada bir sıfırlıyorum farklı rakamlar oluyor.

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben aynı motor manuel vites aracımla uzunyolda 7,5-8 lt civarı yakıyorum bahsettiğiniz hızlarda. Çok iyiymiş sizin yakıt.