Astra J 1.6 115 hp Yakıt Tüketimi

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.6 115 hp Yakıt Tüketimi

öncelikle hoşgeldiniz forumumuzda 115 bg araç kullanıcılarımız var
bu mesajı gördüklerinde mutlaka yanıt vereceklerdir
benim bildiğim kadarıyla bu araç çoğu sitelerde abartıldığı kadar hantal bir araç değil
tabi en doğru bilgiyi kullanacaklar verecektir ve en önemlisi sizin beklentilerinizi karşılamak açısından
bu aracı test etmeniz de önemli

T

tolgahan06

Bilgi Girilmemiş

tşk ederim çok saolun sabırsızlıkla bekleyeceğim.opelden vazgeçemiyorum.bi opel hastası olarak bu aracı almak istiyorum.şu an forumda okudugum kadarıylada landirenzo lpg uyumluymuş ve benimde yaptığım araştırmalara göre şu an opel bayileri lpg li olarak ve garantiyi bozmadan araç satışı yapıyorlar.

Son olarak sunu soracagım su an baslangıc fiyatı 44.800 bi ara 46.000 di düşürdüler.ben opelde sunu gördüm 2 sene veya 3 sene gectikten sonra aracta kampanya yaparak genelde 3000 ila 4000 tl arasında indirime gidiyorlar sorum şu sizce ileriki zamanlarda yine böyle bir kampanyaya şahit olabilme olasılığımız var mı ? tşk edrm

T

tolgahan06

Bilgi Girilmemiş

valla hocam forumdonanımhaber diye bi site var orda çok olumsuz görüş okuyunca gözüm korkmustu.115 hp ler gitmiyo diyolardı bende nasıl gitmez diyodum bende 2001 astra var 100 bg köpek gibi gidiyor maşallah :)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tolgahan06 link' Alıntı:
Arkadaşlar soruma cvp verecek olan yok mu araba gerçekten bu kadar mı kötü performans açısından yoksa abartıyolar mı.benim 2001 opel astra 1160 kilo 100 hp ve 130 Nm ye sahipken bu araç astra j 1320 kilo 115 hp 155Nm aynı performansı vermez mi acaba

Kullandığınız aracın (Astra G) motoru 101Hp ve 150Nm dir.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Hala duruyor bizde bir Astra G. Güzel uçup kaçtı yıllarca, hala da basarsan gidiyor. Tabii 190'a çıktığında arabanın motorundan böyle ilginç sesler geliyor artık.. "Brrooooo"ananı"rooooooooo"ebe"ruuuuuuu"geçmiş"röööö" gibi. (:)

T

tolgahan06

Bilgi Girilmemiş

gnspower peki bu 1.6 115 ps lik motor eski astra g lere göre nasıl gerisinde mi kalır yoksa eş değer mi bi bilgin var mı kullandın mı acaba

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

tolgahan06 link' Alıntı:
gnspower peki bu 1.6 115 ps lik motor eski astra g lere göre nasıl gerisinde mi kalır yoksa eş değer mi bi bilgin var mı kullandın mı acaba

Valla gerisinde falan kalmıyor hiç korkun olmasın. Gayet güzel bir motor 1.6 115 beygir. Ben Turbo olsun torba dolsun dedim ama 1.6 ile gayet güzel gidildiğine de şahidim. 1.6 Astra G'den inip ona binince hiç sıkıntı yaşamazsın. :)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astra2011 link' Alıntı:
sn tolga 1.6 115 ler ıcın 101 bg demısssın.. yanlış bılgı vermıssın ayrıca bu araclar 115bg dir.. h kasalarda 2008 den sonra elegance paket dedıklerımızde 115 olarak cıktı ustelık ben ıkısınede bındım cok fark var

Hocam Astra G nin ilk kasasındaki 1.6 16v motor 101Hp dir, son yıllarda makyajla birlikte (Twinport adıyla)103Hp (105) olmuştur performans değişmese de (hatta düştüğünü söyleyen de vardır) ş.içi tüketim ve emisyon değerleri biraz daha düzelmiştir.

Astra H da bu motor 115Hp olmuştur, benim 101Hp dediğim blok G kasada kullanılmıştır, o yıllarda Renault un Megane I makyajlı kasada kullandığı motor, Honda Civic ve Corolla daki motor 110Hp sunmuştur (Honda 120Hp dese de dinamometrede 104Hp gelmiştir Hürriyet e de haber olmuştu belki hatırlarsınız) ancak Astra G deki 101Hp lik motor torkunu çok erken yakaladığından düşük ve orta hızlarda hemen hemen tüm rakiplerinden etkili bir çekiş sunmuştur.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astra2011 link' Alıntı:
sn karaca; haklısın bnde astra g kullandım cok atik arac.. şimdi civicden bahsetmıssın. yanı benm arac civic e toattırırmı  dersin yanı..

Honda Civic 125Hp ile sizdeki motora sahip Astra H sedan ın otm. şanzımanlı versiyonlarının mukayesesinde ani hızlanmalar benzer olsa da ara hızlanma, yakıt tüketimi ve yol tutuş kriterlerinde Astra H öne geçmekteydi, sizin aracınızla eski nesil araçlar arasında artık şanzıman ve kasa ağırlığı farkı var tahminimce benzer bir performans elde edersiniz ancak çevremde otm. Civic lerin yüklüyken ya da yokuşlardayken sollamalarda çok zayıf kaldığından şkayet eden birçok tanıdığım var, Opel motorlarında benzer tork şikayetleri duyulmaz.