Astra J 1.4T Ses İzolasyon ve Aksesuar-Modifiye Çalışmaları

atak34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Stepnenin kenarlarında ve koltuk altında kalan boşluklara akustik sünger uyguladım.

astra izo 107.jpg

astra izo 100 (196).jpg

astra izo 100 (195).jpg

astra izo 112.jpg

astra izo 113.jpg

atak34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bagaj eşiği olan ve tabana kadar inen parçayı da söküp kapladım. Bu parçanın altında kalan saç bölümlere de izolasyon uyguladım.

astra izo 105.jpg

astra izo 136.jpg

astra izo 109.jpg

astra izo 114.jpg

astra izo 106.jpg

atak34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Taban izolasyonu bitip eşik yerine monte edildi. Stepne yerine yerleştirildikten sonra tabanı komple kaplayacak şekilde tek parça ağır bariyer serildi.

astra izo 100 (197).jpg

astra izo 100 (198).jpg

astra izo 100 (199).jpg

astra izo 100 (200).jpg

Bariyerin üzerine orjinal halı kapak yerleştirildi.

astra izo 100 (201).jpg

atak34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Katlanır zemin özellikle bozuk zeminlerde tıkırtı ve seslere sebep oluyor. Bundan dolayı katlanır zeminden önce kapalı hücre ezilmeyen sünger koyup zemini üzerine kapattım.

astra izo 100 (202).jpg

astra izo 100 (203).jpg

hipokrat724

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birkaç defa okudum büyük bir heyecanla.Özellikle emek harcayıp fotolu paylaşımınız için çok teşekkür ederim.Aklıma takılan birçok sorunun cevabını aldım.Ancak bir iki durumuda merak ettim.
Kapı kartonlarını söküp kapı içlerine ve koltukları söküp döşeme
altınada yalıtım uygularsanız on numara olacak.Yoksa gerek mi duymadınız.
Davlumbazlara pütür attırdınız mı onu göremedim.En çokta kartel korumanın yalıtıma bir etkisinin olup olmadığını merak ettim.
Acaba bu haliyle kaça mal oldu?
Yakın zamanda bende kolları sıvayacağım çünkü.
Tekrardan saygılar teşekkürler.

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Elinize sağlık çok başarılı ve işlevsel olmuş

SM-A320F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

atak34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birkaç defa okudum büyük bir heyecanla.Özellikle emek harcayıp fotolu paylaşımınız için çok teşekkür ederim.Aklıma takılan birçok sorunun cevabını aldım.Ancak bir iki durumuda merak ettim.
Kapı kartonlarını söküp kapı içlerine ve koltukları söküp döşeme
altınada yalıtım uygularsanız on numara olacak.Yoksa gerek mi duymadınız.
Davlumbazlara pütür attırdınız mı onu göremedim.En çokta kartel korumanın yalıtıma bir etkisinin olup olmadığını merak ettim.
Acaba bu haliyle kaça mal oldu?
Yakın zamanda bende kolları sıvayacağım çünkü.
Tekrardan saygılar teşekkürler.

Bende ilginize teşekkür ederim. Elimden geldiğince fotoğraf çekip paylaşmak istedim ki faydalı olabilir diye. Vakit yaratmakta sıkıntı çektiğimden parça parça yapabiliyorum izolasyonu, aslında mümkün olan heryere uygulama yapmak istiyorum. Birkaç ay içerisinde kapı içleri ve tavana uygulamayı planlıyorum, öncelikle malzemeleri yavaş yavaş temin etmem gerekiyor.
Davlumbazlar ve çamurluk içleri ile ilgili de çalışmam oldu , yakın bir zamanda paylaşacağım. Karter korumaya yaptığım izolasyon bir miktar işe yaradı, çünkü hem yoldan gelen seslerin bir bölümünü tutması hemde motor gürültüsünü absorbe etmesi sesi azalttı. Aslında yapılan her işlem az veya çok etki ediyordur fakat rakamsal olarak belirtebilmek zor.
Aslında hiç hesap tutmadım geniş bir zamana yaydığımdan dolayı , tahminen malzemeler henüz paylaşmadığım işlemlerle birlikte 600 - 700 TL tutmuştur.
Size de şimdiden kolay gelsin, yardımım dokunabilirse memnun olurum. Saygılar.

hipokrat724

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende ilginize teşekkür ederim. Elimden geldiğince fotoğraf çekip paylaşmak istedim ki faydalı olabilir diye. Vakit yaratmakta sıkıntı çektiğimden parça parça yapabiliyorum izolasyonu, aslında mümkün olan heryere uygulama yapmak istiyorum. Birkaç ay içerisinde kapı içleri ve tavana uygulamayı planlıyorum, öncelikle malzemeleri yavaş yavaş temin etmem gerekiyor.
Davlumbazlar ve çamurluk içleri ile ilgili de çalışmam oldu , yakın bir zamanda paylaşacağım. Karter korumaya yaptığım izolasyon bir miktar işe yaradı, çünkü hem yoldan gelen seslerin bir bölümünü tutması hemde motor gürültüsünü absorbe etmesi sesi azalttı. Aslında yapılan her işlem az veya çok etki ediyordur fakat rakamsal olarak belirtebilmek zor.
Aslında hiç hesap tutmadım geniş bir zamana yaydığımdan dolayı , tahminen malzemeler henüz paylaşmadığım işlemlerle birlikte 600 - 700 TL tutmuştur.
Size de şimdiden kolay gelsin, yardımım dokunabilirse memnun olurum. Saygılar.
Merhaba Üstadım.Tavan ses yalıtımından ziyade zemin döşeme,ön göğüs ve kapı içleri daha mantıklı olur kanaatindeyim.Aracınızın aerodinamik yapısı gereği tavandan rüzgar sesini pek alacağını sanmıyorum.Ama yinede faydası olur.Bu kadar emek sonrası lastiklerinizi H serisi(belkide vardır bilemiyorum) ile değiştirerek sesi minimuma indirmiş olursunuz.Özellikle ön koltuk döseme altları,ön gögüs tarafı ve arka koltuk yakıt pompası civarı yalıtımı ile optimum düzeyi yakalayacağınızdan eminim.
Ayrıca plastik kaplamalar kısmına silikon uygulaması yaparak ufak tıkırtılarıda yok edebilirsiniz.Artık arabanın çalışıp çalışmadığını sadece gösterge ışıklarından anlayabilirsiniz.Elinizde başka fotolar varsa paylaşmanızı rica ediyorum.Yardımınız için çok teşekkür ederim.