Astra j 1.4T motor isinmasi

Knnlms

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
2012 astra j 1.4t motor asiri isindigini hissediyorum. Ustaya sordum bunlarin motoru sicaktir diyor ama biraz garip geldi. Kaputu actigim zaman sobaya odun atmiş gibi. Hararet 90'i geçmiyor ama motor bu kadar ısınır mi? Camurluklara kaputa dokundugum zaman soba gibi sicak oluyor. 1.4T kullanicilari sizde ede öylemi?

• Beğen
Tepkiler: mezzaros

mezzaros

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Aynı sıkıntıları bende yaşıyorum,usta değilim ama acaba bu aşırı sıcaklığa bağlı olarak sürekli Buji,Bobin,termostat arızaları ve soğutma suyu kaçakları olası mı?

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hararet göstergesi 90 derecede sabit kalıyorsa herşey yolunda demektir. Havalar çok sıcak icten yanmali motorlarda silindirde yanma ısısı 700 ile 900 derece arasinda olmaktadir. Kaput açılınca bu tarz durumlar normal... Göstergelere dikkat...

• Beğen
Tepkiler: Kaan. ve kshuseyin

Knnlms

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
2012 astra j 1.4t motor asiri isindigini hissediyorum. Ustaya sordum bunlarin motoru sicaktir diyor ama biraz garip geldi. Kaputu actigim zaman sobaya odun atmiş gibi. Hararet 90'i geçmiyor ama motor bu kadar ısınır mi? Camurluklara kaputa dokundugum zaman soba gibi sicak oluyor. 1.4T kullanicilari sizde ede öylemi?
Bu olay bende de var. Tamam motor isinir ama çok sizcak kaputa el degmiyor. Hararet 90 da ve musurun arizali degil. Siz servise gösterdiniz mi?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Bu olay bende de var. Tamam motor isinir ama çok sizcak kaputa el degmiyor. Hararet 90 da ve musurun arizali degil. Siz servise gösterdiniz mi?
Orada 90 görüyorsunuz normalde 100 110 arasıdır sıcak havalarda baya ısınıyorlar ben yüzden kaputun içine komple yalıtım yaptım 2 cm kalınlık yanmaz sünger dışı alimunyum kaplı kaput artık ısınmıyor

• Beğen
Tepkiler: magne33

butterfly_effect_53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.4 turboların genel sorunu bu. Sürekli soğutma sistemi arızaları ve kaçaklarına sebep oluyor.
95'lik termostatla sorunu bir nebze olsun azaltabilirsiniz.

mezzaros

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
1.4 turboların genel sorunu bu. Sürekli soğutma sistemi arızaları ve kaçaklarına sebep oluyor.
95'lik termostatla sorunu bir nebze olsun azaltabilirsiniz.
95'lik termostat ile şu an sorunu çözdük gibi,ama akabinde oksijen sensörü de problem çıkardı galiba,anlık yakıt göstergesi çıldırdı.fazla yakmaya başladı göstergeye göre ama yakıt farklılığıda yok.şimdi özel servise geldim.sensörlere bakacağız.

Son düzenleme: