Astra J 1.4T Cosmo - Seat Leon 1.2TSI Yorumlarım

SOY1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra J 1.4T Cosmo - Seat Leon 1.2TSI Yorumlarım

teaman53 link' Alıntı:
Çok doğru söylüyorsun. Ben Astra almadan önce golf,auris,leon bunların hepsinin içine oturdum. Leonun iç kısmı çok dandik gelmişti gözüme.Kap kara o arabanın içi.
O simdi asker link' Alıntı:
Abimde 1.4tsi ACT var 4 aydır ortak kullanıyoruz. Özetle ;

-Leon'un iç tasarımını beğenenler olduğuna göre ya ben çok zevksizim ya da bazı insanların zevk anlayışı çok farklı. Göğüs bölümü sadeninde ötesinde..
-Far tasarımı güzel ama led yoksa tasarımın tamamını bozduğu kesin...
-Yol tutuş berbat her an arkayı attım atıcam modunda...
-Yalıtım vasat(en basit kapı içlerine bakarsanız anlarsınız incecik..)
-Rüzgar sesi astrayla hemen hemen aynı..
-Koltuklar aşırı rahatsız sandalyeden bozma gibi..
-Dsg şanzıman iyi fakat her an başınıza bela açabilir! sürpriz..
-Yakıtı 7.9 - 8 litrelerde astradan biraz düşük..
-Bendeki astranın sport modu leondan daha istekli ve hırçın..

Özetle 80-90 bin gibi para verilipte sadece led farlara aldanılan bir araba.. Bi ustanın dediği gibi Leon mu? "2 markanın Kırması"

Yinede kullanana Allah kaza bela vermesin..

Simdi gorsel olarak birinin begendigini bir baskasi begenmeyebilir,bu sadece gorsel ve goreceli kavramlar icin gecerli. Ama diger ozellikler cok fazla yoruma acik konu degil.
Bence en onemlisi objektif olabilmek. Ben 4.5 sene Astra J kullandim. Suanda BMW kullaniyorum Leon da ayni sekilde yukaridaki paylasimi yapacak kadar kullandim. Bu yuzden objektif yorum yapiyorum ben. Marka fanatikligine veya altimizdaki arabayi ovmeye gerek yok. Astra J 2009 yilinda ciktiginda guncel Leon modelinden kat be kat ustundu. Ama 2013 de cikan yani benim yukarida incelemesini yazdigim arabadan teknoloji olarak bir hayli geride. Ayrica yakit tuketimi konusunda verimsiz ve performanssiz motoruda cabasi..
Suandaki K kasa ile bu konular ozellikle performans konusu asilmis bu cok net,ama Astra J icin bunlari soylemek mumkun degil.

mertk

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

Seat Leon'a hiç binmedim ancak VW grubunun bu 1.2 tsi motoru benim gibi şehiriçi kullanan ve çok fazla hız yapmayan biri için de çok mantıklı. Ancak Leon, Astra K ile karşılaştırmada muhtemelen zayıf kalacaktır. Ancak bu konuda da Golf 8 çıktığında muhtemelen Astra K'dan iyi olacaktır çoğu anlamda. Kıyasıya bir rekabet söz konusu bence bu 3 araç arasında.
Kardeşimdeki Astra K kullanımlarıma gelecek olursak 150 beygir olan versiyon gereğinden fazla güçlü gibi, giderken debriyajı biraz hızlı bile bıraksanız araç pati çekebiliyor, çok güçlü tepkileri var aracın ve inanılmaz şekilde yüksek viteslerde dahi rampalarda çok iyi gaz yiyor, çok fazla gitme isteği var  okkk

Astra K 1.0 Litrelik motor bile benim ihtiyacımı karşılardı açıkçası  dancee

ulkm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Astra j nin uzunyol performansı bence çok iyi çok keyifli...
Performans 1.4 turbo için yeterli düzeyde bence makul. Hem fırtına hem meltem tadında bir karekteri var motorun.
Ağırlık sorunu performans arandığında handikap olabiliyor ama araç ilerlediğinde bu durum sanki daha büyük bir araç kullanıyor hissi uyandırıyor. Bu da kalite algısını ve olgunluğu arttırıyor kesinlikle basit hissettirmiyor.

S

serdar23

Bilgi Girilmemiş

Özellikler karşılaştırılır ASTRANIN ASALETİNİ nereye koymayı düşünüyorsunuz arkadaşlar. ASTRA ASTRA VE ASTRA :)

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

serdar23 link' Alıntı:
Özellikler karşılaştırılır ASTRANIN ASALETİNİ nereye koymayı düşünüyorsunuz arkadaşlar. ASTRA ASTRA VE ASTRA :)
Aynen, yan yana koyunca araçları asalet ortaya çıkıyor zaten :)

ulkm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kesinlikle katılıyorum okkk

we[AGRA]

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İnceleme için teşekkürler.

Leon bana Golf'ün ucuza kaçılmış versiyonu gibi geliyor, arabanın cılız bir hissi var. Malzeme kalitesi, yalıtım ve yol tutuş konusunda Astra J bariz fark atar.

Leon'un Astra'ya üstünlük sağlayacağı kısım ekonomi ve daha modern bir platforma sahip olması olabilir.

Eski kasa Leon olsa bir şey diyemem ruhu olan bir araba ve çıktığında ortalığı kasıp kavurmuştu.