Astra j 1.4 veya 1.6 agirliklari lpg ye uygun mu

Vanery1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hafta ici aracima lpg taktirmaya gittim ruhsatı istediler aracın boş ağırlığının üzerine yolcu kilosu lpg sisteminin kilosunu falan eklediler azami yüklü ağırlıktan 30 kg fazla çıktı lpg takamayiz dediler yeni yasa ile muaynede ağır kusur geçiyormus azami yükten fazla çıkarsa deminki hesaplama peki dedim eski araçlar nasıl olucak onlarında kilosu tutan kalacak gerisi ağır kusurlu olucak muayeneden geçmeyecek lpg sistemi sökülüp oyle muayneden gecicek dediler bilginize.
Arkadasim yazdi bunu bende sizlere sormak istedim bu konuda herhangi birsey tecrube eden var mi veya duyan (1.4T ve 1.6)

Vanery1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra j 1.4 veya 1.6 agirliklari lpg ye uygun mu

Guncel

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu yeni yasa gereği tüm araçlara uygulancak.Aracınıza daha küçük tüp taktırmanız gerekicek ama 30kg fazlaysa o işde zor azami yükü arttırmak lazım oda zor lpg işi bu yasayla olmaz gibi duruyor.

mustimx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

albertxx link' Alıntı:
Bu yeni yasa gereği tüm araçlara uygulancak.Aracınıza daha küçük tüp taktırmanız gerekicek ama 30kg fazlaysa o işde zor azami yükü arttırmak lazım oda zor lpg işi bu yasayla olmaz gibi duruyor.
sanayide tüp sökülecek :D sonra da takılacak heralde

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aynı xenon muhabbeti gibi olcakta tüp takı tekrar sökmek baya uğraş verir galiba.

mustimx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

albertxx link' Alıntı:
Aynı xenon muhabbeti gibi olcakta tüp takı tekrar sökmek baya uğraş verir galiba.
vallahi bendeki palio van ı muayeneye götüreceğimiz zaman yandaki (sonradan arkaya cam taktığımız için) saçları takıyorduk içerideki arka bölme ızgarasını ve direğini takıyorduk :D bundan daha zahmetli değildir herhalde :D ama sagolsun hükümetimiz bunun arkasından da bir şey çıkar hiç merak etmeyin.

kenangokhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu yasan sadece astra mı etkileniyor şimdi, emsallerine göre en ağır araba olduğu için ? Tam olarak neye göre hesaplanıyor bilen varmı ?

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracın azami yüküne göre ayarlanıyor diye biliyorum:D

mustimx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aslında emsallerine göre ağır değil ama ruhsat bilgilerimiz sanırım hatalı benim 1.4 benzinliyede 1503 yazıyordu 1.3 dizele de 1503 yazıyor gözünü sevdiğimi ülkesi bir şeyide doğru yazsalar. ruhsattında 1503 kg yazanlar lpg konusunda sorun yaşayacaklar çünkü araçlarımızın gerçek ağırlıkları farklı. almanya sitesinde 1590 a kadar çıkabilir yazıyor flexride extralar falan diye. Yani aslında 1.6 5MT de 185 kg fazla yazılmış :( LPG takanlar yada taktıranlar nasıl çözecekler bunu? allah yardımcıları olsun orjinal ağırlık bilgileri ni içeren resmi ekleyemedim :(
1.4 6MT 1318/1396
1.4 AS 1378/1428
1.6 5MT 1318
1.6 AS 1368
1.6T AS 1428/1475

melihksn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kafama takılan su muayneye giderken söktürdüm lpg yi benzinli olarak geçtim muayneden sonra tekrar lpg taktırdım polis çevirmesinde araç lpgli ama muaynede benzinli gözükcek sıkıntı çıkmıyacakmı daha büyük cezalar bekliyor insanları....