Astra j 1.4 t mi Focus 3 1.6 Ti-vct mi?

Kursatb

Kayıtlı Kullanıcı
37-Kastamonu
Siteyi ziyaret et
Herkese hayırlı günler.Forumda yeniyim o yüzden forum kurallarınnda hata yapıyorsam kusura bakmayın.İki araç arasında sizin düşüncelerinizi merak ediyorum.Astra j 1.4 t mi Focus 3 1.6 Ti-vct mi?İkisi de orta donanımlı.Sizin hangisini tavsiye edersiniz?

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Kürşat bey söylediğiniz araçlar birbirlerinin sağlam rakipleri... Donanım seviyelerini paylaşırsanız yorum yapabiliriz. Bu haliyle ben direkt astra derim...

• Beğen
Tepkiler: Kursatb

Kursatb

Kayıtlı Kullanıcı
37-Kastamonu
Siteyi ziyaret et
Kürşat bey söylediğiniz araçlar birbirlerinin sağlam rakipleri... Donanım seviyelerini paylaşırsanız yorum yapabiliriz. Bu haliyle ben direkt astra derim...
Haklısınız.Astra sport Focus style donanım seviyesi

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Kürşat bey kilometre, model yıl bilgilerini de paylaşırsanız biraz daha net yorum yapabilirim. Ancak iki araç modeli arasında kararsız kalmışsanız fayda maliyet eğrisine bakabilirsiniz. Örneğin 400 bin TL paranız olduğunu varsayarsak bu paraya 2015-2017 astra sport veya cosmo alabiliyor oldğunuzu düşünelim. Eğer focusta bu model yıllarından daha yenisini alabiliyorsanız genç aracı tercih edebilirsiniz. Donanım olarak ikisi de aynı seviyede araçlar ancak astranın koltuklarını ben daha çok seviyorum. Bunun dışında alman araçlarında ki kilo olarak ağırlığı astrada daha fazla görebiliyorsunuz. Bir önceki aracım olan astra, kayınbabamın kullandığı focus sedandan daha ağırdı... Kısacası opel forumunda bunu sorarsanız büyük ihtimalle yanıtlar astra olacaktır. Eğer ilan linkleri belliyse paylaşın daha iyi yorum yapmaya çalışalım.

Kursatb

Kayıtlı Kullanıcı
37-Kastamonu
Siteyi ziyaret et
Kürşat bey kilometre, model yıl bilgilerini de paylaşırsanız biraz daha net yorum yapabilirim. Ancak iki araç modeli arasında kararsız kalmışsanız fayda maliyet eğrisine bakabilirsiniz. Örneğin 400 bin TL paranız olduğunu varsayarsak bu paraya 2015-2017 astra sport veya cosmo alabiliyor oldğunuzu düşünelim. Eğer focusta bu model yıllarından daha yenisini alabiliyorsanız genç aracı tercih edebilirsiniz. Donanım olarak ikisi de aynı seviyede araçlar ancak astranın koltuklarını ben daha çok seviyorum. Bunun dışında alman araçlarında ki kilo olarak ağırlığı astrada daha fazla görebiliyorsunuz. Bir önceki aracım olan astra, kayınbabamın kullandığı focus sedandan daha ağırdı... Kısacası opel forumunda bunu sorarsanız büyük ihtimalle yanıtlar astra olacaktır. Eğer ilan linkleri belliyse paylaşın daha iyi yorum yapmaya çalışalım.
Yanıtınız için teşekkürler.Kıyaslama açısından şu iki ilanı gösterebilirim

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
İki ilana göre konuşacak olursak, ford daha temiz bir araç olarak görünüyor. Bir yaş büyük olmasına rağmen kilometresi daha düşük ve tramer kaydı nerdeyse yok. Diğer araçtaysa sağ tarafta boya olduğu ve buna bağlı olarak 4 tramer varlığından bahsedilmiş ancak miktar belirtilmemiş. Bu senaryoda tercihim ford olurdu. Ancak J kasa astra çok güzel, ikisini yanyana koyduğunuzda mutlaka J kasa daha çok göze hoş görünecektir.

Kursatb

Kayıtlı Kullanıcı
37-Kastamonu
Siteyi ziyaret et
İki ilana göre konuşacak olursak, ford daha temiz bir araç olarak görünüyor. Bir yaş büyük olmasına rağmen kilometresi daha düşük ve tramer kaydı nerdeyse yok. Diğer araçtaysa sağ tarafta boya olduğu ve buna bağlı olarak 4 tramer varlığından bahsedilmiş ancak miktar belirtilmemiş. Bu senaryoda tercihim ford olurdu. Ancak J kasa astra çok güzel, ikisini yanyana koyduğunuzda mutlaka J kasa daha çok göze hoş görünecektir.
Teşekkürler.Peki bu iki araç ilandaki araçların yakıt konusunda çok farkları olur mu?

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Fabrika verileri her ikisi içinde nerdeyse aynı görünüyor.

Astra 140 beygire sahip şehiriçi tüketim 8 lt uzun yolda 4.7 lt
Focus 125 beygire sahip şehiriçi tüketim 8.4 lt uzun yolda 4.7 lt

• Beğen
Tepkiler: Kursatb

Kursatb

Kayıtlı Kullanıcı
37-Kastamonu
Siteyi ziyaret et
Fabrika verileri her ikisi içinde nerdeyse aynı görünüyor.

Astra 140 beygire sahip şehiriçi tüketim 8 lt uzun yolda 4.7 lt
Focus 125 beygire sahip şehiriçi tüketim 8.4 lt uzun yolda 4.7 lt
Fikirleriniz için çok sağolun

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
her iki araç da temiz görünüyor. astranın sunroofu hoş duruyor. bir astra sempatizanı olarak görünüş olarak astra sıcak geliyor iki seçenek arasında ama mantığım focus diyor benim.
ancak focusun 1.6 Ti-VCT motorları hakkında bir fikrim yok. focus forumlarından bu motoru araştırmanızı öneririm. kronik sorunları var mı yok mu diye