Astra j 1.4 T Anlık Hararet Yükselmesi

Tuna1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün radyatör değişti ama sorun çözülmedi, usta termostat açmıyor dedi, değiştirdiğimi söyledim, elektrik sisteminde sıkıntı var termostatı zamanında açtırmıyor dedi, yarın elekrik sistemine bakılacak, çok merak ediyorum aceba düzelecek mi

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hocam nasıl bir iştir bu soğutma sisteminde değişmeyen parça kalmamış nerdeyse.

Tuna1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen Hasip bey, bugün de düzelmezse bu şekilde binmeyi düşünüyorum, illa bigün bir yerden patlak vericek

Tuna1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün elektrikçi de baktı, sıkıntı görünmüyor ama en iyisi servise gidin dedi, servise gittik, ordaki usta da astra j lerde bu normal, fan açıyosa sıkıntı yok dediler, dogru mu yani?

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Benim aracımda 2011 model, söylediğiniz senaryo hiç oluşmadı bir gariplik var ama ne çözemiyorum.

Tuna1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Adamlar resmen kaderine terkettiler arabayı termostat müşürü arızalanmış olsa uyarı vermez mi araba

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
@Tuna hocam hata loglarından gördüm şimdi sanırım siteye mesaj yazamamışsınız anladığım kadarıyla sorununuz çözülmüş tam olarak neler oldu yazarmısınız. Tekrardan geçmiş olsun :)

Tuna1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet Hasip bey teşekkürler, 2 aylık serüven 2 gün önce son buldu. Veeeee sorun çözüldü 😆 Lpg taktırdığım beyefendiler sanırım ilk işçiliklerini benim arabamda tecrübe etmişler, lpg beynine giden su hortumunu devirdaim pompasının ordan çekmişler, normalde kalorifer hortumlarına paralel çekilmesi gerekiyormuş, devirdaimdeki basıncı gaz beynine verdiği için radyatörde su basıncı düşmüş, şuan mutlu ve karmaşık duygular içerisindeyim 😨

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Basınç dalgalanmasından dolayı bu olaylar oluyormuş demekki, çok geçmiş olsun hocam tekrardan.

Tuna1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizi yanıltan ve bu işi bu kadar uzatan şey şu oldu: arabadaki hararet sorunu başladıgında hemen servise gidip yaptırmadım, sorun varken aynı hafta lpg taktırdım, yani sorun 1 iken 2 olmuş, lpg taktırmadan önce servise gitmiş olsaydım devirdaim pompasını değiştirdiklerinde problem halledilmiş olucakmış, ben gittiğim ustalara hep şunu söylüyordum; lpg taktırmadan önce bu problem vardı, yani lpg taktırınca başlamadı, ustalarda hep sorunu başka yerlerde aradı maalesef, neyse ki çözüldü, ama arabayı da sıfırlamış oldum 😂