Astra j 1.4 t 2012 otomotik istop etme sorunu LPG de

İbrahim1020

Kayıtlı Kullanıcı
21-Diyarbakır
Siteyi ziyaret et
Merhabalar yardımcı olursanız sevinirim aracım otomotik 1.4 T lpgdeyken arada ışıkta veya dur kalkta istop ediyor nereye götürdüysem bı sonuç alamadım gaz kelebeği dediler temizlettim kanister valfi dediler yenisini taktım yine aynı sorunları veriyor ne yapmam lazım araç bazen devirden düşüyor gitmiyor gibi oluyor sarı motor ışığı yakti ilkkez kontağı kapatıp açtığımda sarı motor ışığı git .

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
hocam arıza kodu verdiyse arıza kodunu okutun, sorunun ne olduğu ondan sonra anlaşılır.
Arıza kodu vermiyor ama sorun devam ediyorsa, lpg yi tank vanasından kapatıp bir süre benzinde binin. benzinde sorun olmuyorsa suçlu lpg sistemidir. lpg üzerine gidin (yakıt-hava karışım oranı sorunu olabilir)
benzinde de aynı sorunu yapıyorsa muhtemelen supab eritme sorunu vardır. hem benzin hem lpg de aynı sorun yaşanıyorsa, sabah soğuk motora kompresyon testi yaptırmanızı öneririm.
söylediğiniz sorunlar subap yanma belirtisi gibi.
bi ihtimal de bobin buji arızası olabilir.

• Beğen
Tepkiler: lifeexciting

İbrahim1020

Kayıtlı Kullanıcı
21-Diyarbakır
Siteyi ziyaret et
Ariza kodu vermiyr arac Bobin bujileri 1 ay etmedi değiştirdim ESP yaktığı için değiştirdim orda ki sorun çözüldü. Bu sorunu sadece LPG de veriyor göstermedigim baglamadigim cihaz kalmadı . Ustalar bile sorunun neden olduğunu bilmeden ezbere konuşuyorlar .şuan ayrı bı lpg ustasina gittim oda map sensörü den olabilir diyor anlamadım gitti .kendi Opel ustamda map sensöründe sıkıntı yok diyor bilmiyrm ne yapacağımi kısacası

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Kanister valfini kontrol ettirin bi zira arac hareket halindeyken valf kaciriyorsa motor bisekilde telafi edebilir fakat durdugunuz zaman lpg haritasini bozuyor olabilir. Asiri sicaklar sebebiyle benzinde bulunan buharlasma cok fazla suan